Dlaczego panewka? - wydzielone OT

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

moryc7 pisze:hahaha emanuje od Ciebie milosc do tego silnika Odinn;] hahaha!! :lol: z tego co widze Nismo250, to da sie;]
moze po jakims czasie zaczyna sie kochac to co sie nienalwidzi? :mrgreen:

a tak na serio to nie wiem, byc moze to zalezy od usera silnika, jeden nie lubi tego, tamten tamtego... a dziury w calym znajdzie sie we wszystkim, i stad takie tematy ...

zwykle po odfiltrowaniu ukrytych bluzgow mozna wyciagnac calkiem ciekawe/przydatne informacje.
Ostatnio zmieniony sob 19 gru, 2009 00:36 przez ODINN, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Ze względu na beznadziejne rozdzielenie tematu przez nie ogarniętego moderatora usuwam treść postu. Nie chcę uczestniczyć w tym idiotyzmie i bałaganie nazwanym przez moderatora porządkiem.
Ostatnio zmieniony sob 19 gru, 2009 22:50 przez Forest, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Forest pisze:jeśli uważasz że warto wydawać tyle kasy żeby mieć 200koni to faktycznie swapowanie nie jest opłacalne
jeśli uważasz, że warto jest wydać 10 tyś żeby mieć 200km z SR20DET, to żeczywiścieswapowanie też niejest opłacalne.

Za 10 tysi masz pełnt remont CA wraz z kuciem, na NOWYM wale OEM.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

i ze ja nieczytam ze zrozumieniem
blagam was
niema chyba tu ani jednej osoby coby nieprzegladala allegro czy czasem odin niespuscil ceny na tloki czy wal
takich postow jest 1000 w 100 innych tematach
tloki +korby +gt28rs w ca =swap i stage 1 w SR co = ta sama moc ok 280 km
z tym ze kute CA sie konczy a seria sr zaczyna

KONIEC
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
brrupsz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 53
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 10:26
Lokalizacja: Pozna?
Kontakt:

Pajak2444 pisze:
Forest pisze:jeśli uważasz że warto wydawać tyle kasy żeby mieć 200koni to faktycznie swapowanie nie jest opłacalne
jeśli uważasz, że warto jest wydać 10 tyś żeby mieć 200km z SR20DET, to żeczywiścieswapowanie też niejest opłacalne.

Za 10 tysi masz pełnt remont CA wraz z kuciem, na NOWYM wale OEM.
.. przy czym jest to cena bez robocizny i "pierdół niezbędnych" typu profi wydech, strojenie czy wtryski. Robiłem teraz zwykły, gruntowny remont CA (pomijając już fakt czy się opłacało to w ogóle robić) i definitywnie nie da się zmieścić w 10k na kuciźnie.
No fucking way.
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Ze względu na beznadziejne rozdzielenie tematu przez nie ogarniętego moderatora usuwam treść postu. Nie chcę uczestniczyć w tym idiotyzmie i bałaganie nazwanym przez moderatora porządkiem.
Ostatnio zmieniony sob 19 gru, 2009 22:50 przez Forest, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Forest pisze:haha dam Ci 10tys zł a Ty złoż mi kute CA wystrojone na 280koni i daj gwarancje że wytrzyma to 3 weekendy driftingowe, możesz siedzieć na prawym fotelu , pilnować temp, samemu zalewać olej itp

STOI ?

ODINN i Pająk , dużo wam jeszcze części do CA zalega że tak je chwalicie ?
na 10 silników
hehheheh
ale swojego bloku nie oddam, kiedyś znajdzie się buda która dostąpi tego zaszczytu i otrzyma CA18DET

EDIT 1.0:

Forest a czy robiac swapa masz juz te 280km, że za 10 tysi chcesz miec CA WYSTROJONEGO na 280??
Kolejna sprawa, czy kupując SR ktoś ci daje gwarancje na użytek wyczynowy? Rozruch tak, ale sport i to na 3 sezony?
Jeśli bym robił sobie CA i latał nim to wierz mi, że mniej bym się bał o zakończenie jego żywota niż w przypadku używanego SRa.
Warunkiem bezproblemowej eksploatacji jest użycie części z serwisowej listy Odinna.
Ostatnio zmieniony wt 15 gru, 2009 08:13 przez Pajak2444, łącznie zmieniany 2 razy.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

Forest pisze:haha dam Ci 10tys zł a Ty złoż mi kute CA wystrojone na 280koni i daj gwarancje że wytrzyma to 3 weekendy driftingowe, możesz siedzieć na prawym fotelu , pilnować temp, samemu zalewać olej itp

STOI ?
to do mnie bo jak tak to sie chyba mijamy
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Forest pisze:jeśli uważasz że warto wydawać tyle kasy żeby mieć 200koni to faktycznie swapowanie nie jest opłacalne
a wy dalej...

1 - CA: nowa pompa, panewki, komplet uszczelek, zwykly remont = razem 2,5/3,5k = baza do 280/300koni

2 - cena SR (?) + swap ~10k? bez remontu = baza pod 350koni?

3 - Kucie CA: 2000+1200+3,500=6700zl, baza pod 300koni+

4 - Kucie SR: koszta silnika, swap/remont, kute czesci, 13000zl? baza pod 350koni+...
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Ze względu na beznadziejne rozdzielenie tematu przez nie ogarniętego moderatora usuwam treść postu. Nie chcę uczestniczyć w tym idiotyzmie i bałaganie nazwanym przez moderatora porządkiem.
Ostatnio zmieniony sob 19 gru, 2009 22:51 przez Forest, łącznie zmieniany 1 raz.
marekz31
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 36
Rejestracja: sob 28 lis, 2009 19:30

6700zł? za kucie CA - to chyba w podkowe konia
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

remont + kucie CA

pompa, panewki, kute tloki, kute korby, kompl uszcz, oryginalna nissan lub cometic pod glowice, plan glowicy/bloku, tujejowanie...

700+600+2200+1200+300+400+400 = 5800zl przy cenach czesci zaokraglonych w gore. Jak sie poszuka, pogrzebie, pomarudzi, to mozna obciac pare stowek. Zlozenie wszystkiego u kogos = ~1000zl?

Oczywiscie, jak zamienisz Hbeam na pautera, to cena skoczy o 1500...


ile wyszlo? mi wyszedl przemyty, zlozony na nowych uszczelkach zakuty silnik za 6800zl...

to jest BAZA. Reszta modow to juz jak kto chce... Wydech? IC? sprzeglo? chip?

gdzie tu klamie?

a moze ty masz pare SRow do popchniecia/zeswapowania?

bo nie rozumiem po co ta cala dyskusja? Bo chyba nie powiesz ze nie znam cen czesci do CA? Znaczy, kazdemu robie prezent i dokladam do kazdego zakutego CA 4000zl?

Swieta dopiero ida a ja juz jestem swietym mikolajem...
Ostatnio zmieniony pn 14 gru, 2009 23:29 przez ODINN, łącznie zmieniany 2 razy.
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

Forest pisze:
Dasiek pisze:Ca18 det. Zwoj zywot zakonczyl 12.12.2009 godz. 23:53
W sumie sam troche nie wiem co mam robic- sprzedac stary silnik i zbierac na swapa ?
zacznij czytać ze zrozumieniem ...
Zrobie sobie powtorke z podstawowki i od jutra chodze na zajecia dla pierwszakow, moze nadrobie pol roku ?
W takim razie ide zakuc CA...
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Ze względu na beznadziejne rozdzielenie tematu przez nie ogarniętego moderatora usuwam treść postu. Nie chcę uczestniczyć w tym idiotyzmie i bałaganie nazwanym przez moderatora porządkiem.
Ostatnio zmieniony sob 19 gru, 2009 22:53 przez Forest, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zrobie sobie powtorke z podstawowki i od jutra chodze na zajecia dla pierwszakow, moze nadrobie pol roku ?
W takim razie ide zakuc CA...

Nie sugeruj za bardzo tym co tutaj pisane, tylko przemysl do czego ma ci sluzyc samochod, a potem kombinuj CA/SR/RB/Inny.

Bo koniec koncow nie jest to tania zabawa...

[ Dodano: Pon 14 Gru, 2009 23:56 ]
Forest pisze:haha ja akurat w przeciwieństwie do Ciebie nie traktuje forum jak pchlego targu, co więcej jedyne części których mógłbym się pozbyć pochodzą z moich różnych CA , więc akurat jego zachwalanie mogło by być w moim interesie....

Jeśli twoim zdaniem w zakutym silniku silniku na 300hp obróbka głowicy ogranicza się do planowania to gratuluje ! super internetowe podliczanie kosztów...
Ale kto ci kaze oddawac glowice do PRO i zaplacic 3-5k+? Co samemu nie da rady sie pobawic?

Co, stare szklanki nie pasuja? wymien na nowe, uzywane. Zaworki nie pasuja? zamien na nowe, uzywane.

Umyc, wyczyscic...

A z glowica to zreszta jak plota niesie problem SR...

Prosze...

W mojej glowicy kanaly poszerzala mama srubokretem, ociec wyssal gniazda zaworowe i wsadzil nowe, dziadek doszlifowal zawory (nie ma to jak altzheimer), brat lapa powiekszyl komory i wywalil squisha, a babcia stara rozdzkarka sila chi splanowala blok i glowice... nie zapomne o moim kwasowym siku ktory to wszystko wyczyscil na blysk. Nie wspomne o prowadnicach, sprezynkach, uszczelniaczach prowadnic... sratatata, ale po prostu u siebie normalnego remontu nie robilem...

Po co ta dyskusja....?


BTW - strasznie jestes agresywny i ciety Forest, niemile to sie zaczyna robic...
Ostatnio zmieniony wt 15 gru, 2009 00:09 przez ODINN, łącznie zmieniany 4 razy.
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”