Jaki olej polecacie ?

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
TURBO maniac
Stały gość
Stały gość
Posty: 442
Rejestracja: sob 20 gru, 2003 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ja jak kupiłem S13 4 miechy temu to przeglądnąłem wszystkie tematy olejowe na forum i najwięcej pochlebnych opinii zebrał Castrol RS 10/60 (m.in polecany przez Jarkowego, Czika). Taki olej lałem do swoich wcześniejszych padaczek i teraz do Nissana również. Może i jest jakiś olej lepszy (i droższy) od niego ale RS 10/60 jest naprawde bardzo dobry i nie ma potrzeby kombinować z innymi.
Gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!
Awatar użytkownika
kamil79
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 182
Rejestracja: pt 22 kwie, 2005 14:14
Lokalizacja: Giżycko

Według strony www.castrol.pl najlepszym olejem do nissanów s 13 to Castrol SLX Longtec 0W30

http://www.castrol.com/castrol/productd ... Id=6031733

W lewym dolnym rogu strony jest narzędzie do dobierania olejów do samochodów.

Co wy na to?
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ee no coz ..... niema to jak casrtol :lol: :lol:
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

kamil79 pisze:Według strony www.castrol.pl najlepszym olejem do nissanów s 13 to Castrol SLX Longtec 0W30

http://www.castrol.com/castrol/productd ... Id=6031733

W lewym dolnym rogu strony jest narzędzie do dobierania olejów do samochodów.

Co wy na to?
ja podziękuję.
EMWU is dead
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

to nie tylko castrol podaje taki olej na swojej stronie
kazdy producent takie rzeczy wypisuje na swojej stronie
przerabialem ten temat jak szukalem oleju do dyfra, s14 ma szpera a wiekszosc producentow zalecala tam olej ktory wyraznie w specyfikacji ma napisane ze nie jest do szpery. ehhh :?
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

SLX - HA HA HA TŁUSTA ZIELONA WODA :lol: DO LASKI :-x ZADNYCH CASTROLI :evil:
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

dr Mike pisze:A o Shellu cosik powiecie?
Znalazlem ostatnio shell helix racing .. pelny syntetyk, 10 W 60 ... musialem zrobic dolewke no to go wlalem .... zobaczymy co sie stanie ;)
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

U mnie zalany jest Valvoline 10W60 czy to znaczy że jeżdząc wolno i często odpalając taki olej może zniszczyć motor ? Czytałem na stronie Valvoline że jest to olej zarówno na wyczyn jak i na normalną jazdę :| .
kawoj

A ja leję syntetycznego Quacker State'a. Lałem go do merca diesla, fiata, skody, nissana i innych. NIGDY nie padł mi silnik, więc nie wiem jak wygląda w środku. Każde auto przejechało na nim 100-150 tys. km, żadne nie było nowe.
W USA silniki zalewane Quackerem dostaję od Quackera gwarancję na silnik na 450.000 km, niezależnie od auta - chyba są pewni swojego oleju - jakiś czas temu, teraz może się zmieniło, quacker był jedynym dostawcą USArmy.
W mercu dieslu po paru zmianach, jak silnik się oczyścił, do Quacker zachowywał przezroczystość do ok 2000 przebiegu. Mój mechanik, co dużo widział był w szoku
:mrgreen:
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

Cholera już sam nie wiem jaki olej zalać do mojego odkurzacza.
Obecny mam Valv 10W60 półsyntetyk ,a wcześniej jeździł na Shell Hellix 10W40(jeszcze w niemczech) i nie wiem czy nie wrócić do zwykłego półsyntetyka np. Valvoline maxlife 10W40.

Nie jeżdżę wyczynowo i często odpalam bryczkę więc może ten 10W60 to nie dla mnie :?

Tak samo na stronie valvoline polska w moim Z32 nie ma zalecenia VR1 Racing , a w Z31 starszym modelu ma i to mnie dziwi. Tak samo jest z SX'ami starszy model ma zalecenie , a nowszy nie ma 10W60.

Doradźcie panowie co mam zalać bo mechanikiem i się nie znam, a nie chce zniszczyć silnika. Może jakiś motul ,ale o jakiej gęstości. Dodam że mam zwykły silnik bez turbin.
kudlaty
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: wt 28 cze, 2005 20:37
Lokalizacja: Łask-Pabianice-Zd.Wola
Kontakt:

ja u siebie miałem zalany mobil (polsynketyk) jak go kupilem i narazie tak zostało.
Czy raczej to zmienic czy mozna zostawic.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysiu
Stały gość
Stały gość
Posty: 294
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 00:16
Lokalizacja: W-wa Ursynow

a jaki olej do dyfra i do skrzyni ?
[scroll][center]*** ORDYNUSS Team *** member # 000,5/06
Jak ja sie przewrócę, to się za swoje przewrócę
[/center][/scroll]
Obrazek
Assassin
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: czw 10 mar, 2005 00:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ja mam mobila i w dyfrze i w skrzyni...
Awatar użytkownika
.wildcat.
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 04:58
Lokalizacja: z miasta

A czy jacyś specjaliści mogli by się wypowiedzieć, co ile zmieniać olej w silniku? W serwisówce dla Ewropy poza Zjednoczonym Królestwem stoi, że co 5 tysięcy km. Ale dla bodajże U.K. podają 7,5 kkm. Jeśli chciałbym zmieniać co pięć najmodniejszy obecnie na forum MOTUL to musiałbym go chyba wliczać do zużycia paliwa. Na forum znalazłem wartości w przedziale 5 - 15 tys. km.
Jak to w końcu jest?
|oo|__|oo|

Wildcat

O=O---O=O
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Jak nie pałujesz auta i jeżdzisz jak emeryt to 10k a jak lubisz poszalec to te 7k to juz max. Ogólnie im częsciej tym lepiej. 15k to przesada lekka. Ja w N/A zmieniam co 10k.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”