Jaki olej polecacie ?

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
kamil79
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 182
Rejestracja: pt 22 kwie, 2005 14:14
Lokalizacja: Giżycko

Wiatam

Musze w aucie zmienic olej, wiem ze musi byc pełny syntetyk. Zastanawiam sie nad zakupem Castrola Magnateca, co sądzicie na temat tego oleju, może jakieś dobre alternatywy?




P.S Jaki jest koszt paska rozrządu i co się razem z nim wymiena? (napinacz ...) bo zawsze mialem łancuch w innych samochodach;)


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

100 RAZY mowione bylo ze castrol sie nie nadaje. Vavoline racing ;motul 300v; mobil.
pasek kosztuje 50-70 zeta rolki zalezy czy szumią/zacinają się 250 sztuka detal.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Nie wiem jak Magnatec - nie sądzę.

Ja jeżdżę na Castrolu RS 10W60 Sport.

A poszukać rzeczywiście byś mógł bo o tym było klka..ście razy.
EMWU is dead
s14

ja w kadym aucie mam/mialem castrola rs10w60 w volvo zmienialem go co 20tys w s14 co 8tys, i jakos nie miale mzadnych problemow... wyalazki typu gtx czy magnatec sa dobre dla zwyklych nie wysylionych slilniczkow
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

tez nie wiem co nie tak niby z castrolem jest ?
olej jak olej, działa :)
ale 10w60 to jest dobry jak ktos ostro jeździ, do normalnego użytku zagęsty.
do s14 leje 5w50 mobila
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

A takie pytanko; nie mam pojęcia jaki olej był wcześniej zalany, jeśli jeździł na mineralnym, to chyba nie wskazane byłoby wlać teraz syntetyczny :?:
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

a nie ma zadnych karteczek pod maską jaki olej byl lany ?
niemcy czesto maja tam karteczki z przebiegiem datą i jaki olej byl lany
nie sadze zeby ktos tam mineralny lał, bo to bylaby totalna glupota
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Właśnie nic nie ma :angered:
Czy minerał ma jakiś tragiczny wpływ na turbinkę czy coś??


Ze swoich doświadczeń motocyklowo-handlowych nie polecam Motula. 50% ceny to marża dystrybutora a nie cena oleju. (dla porównania Castrol: ok. 12%).
*Być może w przypadku samochodowych olei jest inaczej
s38

Ja w crx tez jezdzilem na Castrolu RS 10W60 i bylo ok, chociaz chodza opinie, ze teraz gdy jest to polski a nie niemiecki castrol to strasznie zasyfia silnik :?: Do 200sx'a nie wiem co zaleje.... mysle nad valvoline...
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

A Castrol RS Formula 0w40? Na etykiecie widnieje "Do wysilonych aut sportowych..."
???? Co myślicie????

Mam sentyment do Castrolka, ponieważ od dawna jeździmy Audi 100, od początku jeżdżona na Castrolu (pólsyntetyku), ma ponad 400 tyś km, przez ostatnie 70tyś na gazie, nigdy nic nie grzebane - tylko regularnie wymieniane oleje i filtry, a sprężanie, moc jak w stocku :P
Awatar użytkownika
kamil79
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 182
Rejestracja: pt 22 kwie, 2005 14:14
Lokalizacja: Giżycko

To moze wypunktujmy oleje(kto na jakim jezdzi ) i jaki uwaza za najlepszy. albo
niech wypowie sie kolega Jarkowy, bo z tego co wiem to on najwięcej grzebał w tych silnikach ;)

Ja niestety nie mam takiego doświadczenia jak Wy dlatego zadałem to pytanie, a jak wiadomo to moze kazdemu sie przydac.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gre13
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 151
Rejestracja: śr 13 paź, 2004 23:25
Lokalizacja: wro/ldz
Kontakt:

a mam pytanie kts słyszał o olejach COMMA?Czy są dobre,angielskie oleje??ja dostaje je za darmo od "sponsora"ale chce wiedzieć czy nie lepiej sprzedać taki i nie zalać innego renomowanej firmy??
I will always keep U in my heart daddy!!
chcesz wkład kłowy albo na synchro do japończyka? odezwij sie na PW :)
Awatar użytkownika
GT350TA
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 40
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 18:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pomijając marżę najlepsze oleje robi motul (technologia podwójnych estrów), castrol jest za to najczęściej podrabianym olejem, na streetracing były kiedyś zdjęcia głowicy po TWS, sam szlam. Podobno badzo dobry jest valvoline 10W 60 (półsyntetyk).
Pozdrawiam
No replacement for disaplacement.
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Polecam MOTUL 300V COMPETITION 15W-50 - mam i jestem zadowolony.
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

Motul jak najbardziej, ja osobiście uskuteczniam Valvoline 10W60.
Przy wyborze oleju kierujcie się jedną zasadą, nie brać nic poniżej wartości 10W60, na lato jak najbardziej 15W50. Wszystkie oleje 5W- i 0W-, to oleje dla silników konstruowanych w latach 90', gdzie już były inne zasady pasowania. Generalnie, oleje 5W i 0W są za rzadkie dla Nissan'owskich silników turbo. Kiedyś mając R21 Turbo, zarżnąłem turbinę, właśnie przez olej 5W50, , który był tak rzadki po rozgrzaniu, że ciśnienie na panewkach było na pograniczu minimum, a spec od regenerowania turbiny, po diagnozie powiedział, że zatarł się wałek turbiny, bo smarowanie było za słabe, nie tworzył się film olejowy.
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”