Jaki olej polecacie ?

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Przeczytaj temat w którym napisałeś posta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
motorzeszow
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 2
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 17:54

niestety jest go 24 strony, doczytalem badajze 10 i na tym poziomie doszedlem do wniosku ze do niczego nie dojde, zadnych konkretow, kazdy leje co innego i sam nie wie co to, po przeczytaniu tego wszystkiego mi sie pomieszało i sam juz nie wiem co zrobic.
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Na lenistwo racy nie ma.... streszczając... 3/4 forum zaleca pełny syntetyk MOTUL Competition 300V
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Odgrzewam kotleta.
Czy będzie to problem, jeśli odkręcę dopiero jutro filtr oleju, jak olej dziś spuściłem? Nie miałem odpowiedniego narzędzi do tego i dopiero je jutro kupię.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
canar
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 111
Rejestracja: śr 11 sie, 2010 21:22

Można też przebić śrubokrętem/punktakiem i młotkiem i schodzi łatwo z taką dzwignią, przebić też bardzo łatwo;) Nic sie nie stanie, byle jutro jeszcze przy odkręcaniu filtra mieć odkręcony korek spustowy dla pewnosci
cosmic06
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pt 06 lip, 2012 01:15
Lokalizacja: Wrocław

Odgrzewam kotleta,

Witam, przeszukałem całe forum i wszystkie tematy o doborze oleju i nie
znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jaki olej do Nissana zalać przy
używaniu auta codziennie, bez katowania, krótkie odcinki do pracy. 5w50,
10w60, 15w50 ? Który z nich i dlaczego ? Będę wdzięczny za odpowiedź,
wymieniam olej pod koniec tygodnia.
Wiscoo

Najlepiej chyba 10w60, najszersze spektrum pracy + nie gęstnieje w niskich temperaturach, co jest ważne przy rozruchu w zimie (skoro auto ma być używane codziennie) - przynajmniej ja taki wybieram dla się.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

5w50 lub 10w60
jacie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 10
Rejestracja: śr 05 gru, 2012 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Witam.
Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem wymarzonej s13 i chcę zacząć od wymiany oleju. Royal Purple, czy jest Ktoś kto używa tego oleju w ca18det? Nadaje się czy nie?
https://www.youtube.com/watch?v=8dEFGJqpCMY
http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ja przeczytasz temat od początku to się dowiesz - było już przerabiane.
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

http://allegro.pl/gulf-racing-10w60-dri ... 99875.html
Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tym olejem? Parametry porównałem z 300V i wychodzi, że ma trochę lepsze parametry.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
wolek1993
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: pn 17 mar, 2014 16:56
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Co sądzicie o oleju Midland: http://motowieczorek.pl/midland-high-pe ... p-643.html
Gdzieś w połowie tego wątku jest o nim wspomniane "firma która robi dobre oleje", ktoś może opisać coś więcej. Gdzieś też wyczytałem że to inna nazwa Quakera i na tym sporo osób jeździło.
Myślę o zalaniu tego do skrzyni do z31 i do dyfra z VLSD ale spiętego na 100%, Motul trochę drogi i słyszałem że sporo podróbek się przewija, a tutaj cena bardzo przystępna.
300zx z31 '86 przyszłe drift machine
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

do skrzyni i dyfra zapiętego nie ma to aż takiego znaczenia więc możesz cokolwiek zalać...
Awatar użytkownika
wolek1993
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: pn 17 mar, 2014 16:56
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Szczerze powiedziawszy spodziewałem się odpowiedzi bardziej oceniającej olej :P Że do spiętego dyfra lać mogę niemal wszystko wiem, do skrzyni chciałbym mimo wszystko wlać coś dobrego, jednak przy nauce skrzynia może nie mieć lekko :P A jak już do skrzyni będę lał to to samo wleje do dyfra.
To jeździł ktoś na tym Midlandzie?
300zx z31 '86 przyszłe drift machine
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

powiedziałem Ci jak jest, nie ma to większego znaczenia w praktyce, ale moze znajdzie się ktoś kto będzie widział lepsze walory smakowe jednego nad drugim albo że na jednym lżej wchodzą biegi a na innym szybciej wypadają ;)

Ja osobiście zawsze lałem albo motyla albo valvoline
skrzynie się zabija w tych autach nie od złego czy podrobionego oleju a od tego że nie wytrzymują mechanicznie :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”