News na temat Rejestracji aut RHD

Moderator: Moderator

rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... caid=18f03
Komisja Europejska (KE) upomniała Polskę za odmowę rejestracji aut z kierownicą po prawej stronie produkowanych z myślą o ruchu lewostronnym, twierdząc, że jest to łamanie unijnego prawodawstwa i żądając zmiany przepisów.

KE jest zdania, że Polska łamie unijną dyrektywę o homologacji typów układów kierowniczych z 1970 r., dyrektywę ramową o homologacji pojazdów silnikowych z 2007 r. a nade wszystko art. 28 unijnego traktatu gwarantujący swobodę przepływu towarów na wspólnym unijnym rynku.

Do tego - uważa KE - sprowadza się polski wymóg, by przed rejestracją pojazdu w Polsce przełożyć koło kierownicy na lewą stronę. Nie ma ku temu powodów, skoro - argumentuje KE - tego rodzaju samochody z powodzeniem są rejestrowane i jeżdżą w innych krajach UE, nie tylko Wielkiej Brytanii.


KE zajęła się sprawą na wniosek mieszkańca Kielc, który bezskutecznie próbował zarejestrować w Polsce samochód z kierownicą po prawej stronie. Po odmowie władz, poskarżył się do Brukseli. W odpowiedzi KE napisała mu o prowadzonym przeciwko Polsce postępowaniu i "wezwaniu Polski do usunięcia uchybienia". Jeśli KE uzna reakcję polskich władz za niewystarczającą, może skierować sprawę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

A o jakiś terminach nic nie wiadomo? Bo tu nie napisane :/ a może jakieś s15 by się łyknęło :]
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Jeśli to przejdzie to na naszych drogach może zrobić się pięknie :twisted:
Zwykle ludzie mają największy dylemat z kupnem prawdziwego japończyka właśnie dlatego, że zawsze jest problem z rejestracją i przeróbką na LHD.
Oby wreszcie coś logicznego przeszło wreszcie do naszego kraju.
Hope so...
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

W sumie to nie wiem czemu urzędasy tak się zapierają przed traktowaniem aut prawostronnych w normalny sposób. Owszem, przy wyprzedzaniu z lewej może być niebezpieczniej (brak widoczności) - ale tylko pod warunkiem że ktoś takim autem jedzie kilka metrów za ciężarówką (a z reguły nie jedzie bo... nie ma widoczności :roll: ). Za to zaletą kierownicy po prawej jest znacznie lepsza widoczność/ocena sytuacji na pobocze - takie auta w ruchu prawostronnym są bezpieczniejsze przy omijaniu pieszych/rowerzystów.

Ciekaw jestem proporcjonalnego udziału takich aut w wypadkach na naszych drogach (czy jeśli jeździ ich np. 1 na 20 000, to czy na każde 20 000 wypadków bierze udział więcej niż jedno auto z kierą po prawej)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

nie wiesz czemu sie zapieraja? polskie lobby samochodowe, ktos w koncu musi kupowac owe samochody, a naplyw tanich, w dobrym stanie anglikow wszystko popsuje. wszystko ubrane w otoczke checi utrzymania bezpieczenstwa na drogach... sratatata....
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Tak bym strzelał i rozumiem to w sytuacji sprzed maja 2005, jednak od tamtego czasu napłynęło do Polski kilka milionów aut - podaż wyraźnie przewyższa popyt...

jak ktoś ma kupić np. Golfa anglika za 15 000zł i takiego ze szwabi za 19 000zł to raczej dołoży te kilka tysiaków, chyba że dysproporcje cen są znacznie większe..
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

ogladalem kiedys "turbo kamere" na TVN i byl reportaz o tym wlasnie
zaproszony urzedas powiedzial z usmiechem "jak nas unia zmusi to bedziemy zmieniac "
na co redaktorek malo nieksplodowal
zreszta jak bylo z akcyza ?
to samo pelen nielegal ,panstwo wy....balo obywateli na miliony
zadne lobby tylko typowa zgryzliwosc
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
...Bartuś...
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: pn 22 wrz, 2008 21:57
Lokalizacja: Warszawskie Hawaje
Kontakt:

Mam nadzieje że to przejdzie bo za kilka dni będę posiadaczem Skyline :D Nie chcę kombinować z rejestracją chciał bym pójść do urzędu i w normalny sposób to zarejestrować...Mógł bym nawet przyjąć większe opłaty za ubezpieczenie i rejestrację jeżeli miało by to coś zmienić...Nie kupiłem tego auta do jazdy na co dzień...

Uważam też iż kierowca takiego samochodu będzie powodował Mniej wypadków,ponieważ musi być 2 razy bardziej skupiony na jeździ niż z kierownica po lewej stronie...Nie może robić wszystkiego od tak sobie ponieważ było by to bardzo niebezpieczne...

Kolejną opcją mogła by być możliwość zarejestrowania samochodu w którym występowała tylko kierownica po prawej stronie,aby zapobiec rejestrowaniu olfów Passatów itp.
Skyline R33 GTS-T Auto - S13 Ca18DET Stage 2 :)
Yellow DailyDriver
Awatar użytkownika
Neo2005
Sponsor
Sponsor
Posty: 918
Rejestracja: czw 08 maja, 2008 15:05
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak to wejdzie to jade po skaja :D

Ale bądzmy optymistami, w polsce to bedzie "kupa" pewnie i juz...
Części tuningowe bovy, naby, pasy szelkowe, wskazniki, turbo timery,stozki, kierownice i wiele wiele innych - zawsze w dobrych cenach !!! 505-205-558

Lista części: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=14275251

My project s13 http://forum.turbokillers.com/tematy23/ ... vt9286.htm
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

...Bartuś...
każdy powinien być odpowiedzialny za swoje czyny - jeżeli nie ma przesłanek statystycznych że auto RHD jest bardziej niebezpieczne na naszych drogach to nie powinno być żadnych regulacji rozróżniających RHD od LHD

niestety nasi ustawodawcy (jak i na całym świecie) to w sporej części idioci bez wyobraźni, a reszta to populiści...

np. projekt ustawy gdzie pijanemu kierowcy który spowodował 2 wypadki ma być dożywotnio odbierane prawo jazdy. To ja się pytam "dlaczego tylko pijanemu?" czyżby zabici w wypadkach spowodowanych przez trzeźwych byli mniej martwi?

demagogia i granie pod publiczkę, mimo że uważam UE za bandę socjalistów to trzeba przyznać że niektóre działania jej administracji są społecznie korzystne
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
...Bartuś...
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: pn 22 wrz, 2008 21:57
Lokalizacja: Warszawskie Hawaje
Kontakt:

roball pisze:...Bartuś...
każdy powinien być odpowiedzialny za swoje czyny - jeżeli nie ma przesłanek statystycznych że auto RHD jest bardziej niebezpieczne na naszych drogach to nie powinno być żadnych regulacji rozróżniających RHD od LHD

niestety nasi ustawodawcy (jak i na całym świecie) to w sporej części idioci bez wyobraźni, a reszta to populiści...

np. projekt ustawy gdzie pijanemu kierowcy który spowodował 2 wypadki ma być dożywotnio odbierane prawo jazdy. To ja się pytam "dlaczego tylko pijanemu?" czyżby zabici w wypadkach spowodowanych przez trzeźwych byli mniej martwi?

demagogia i granie pod publiczkę, mimo że uważam UE za bandę socjalistów to trzeba przyznać że niektóre działania jej administracji są społecznie korzystne

Przyznaję Ci rację każdy musi być odpowiedzialny za swoje czyny,ale przede wszystkim każdy powinien myśleć podczas jazdy...Mimo iż bardzo zależny Mi na możliwość rejestracji Anglika,sam Jestem za Tym aby były ograniczenia w możliwości rejestracji takich samochód...Niby padają głosy że przeciętny kowalski będzie wolał dołożyć do Auta LHD,ale nie nikt nie pomyślał o młodych kierowcach którzy mają mało pieniędzy i zamiast jeździć 20letnim gratem będą woleli anglika 10lat młodszego...A jaka jest wiedza i doświadczenie kierowców świeżo po kursie (oczywiście są wyjątki) to każdy chyba wie,dodając do tego auto RHD tworzy się mieszanka wybuchowa która może dobrze podwyższyć statystyki śmiertelonosci w wypadkach...

Sam za nim wyjechałem na Warszawię autem RHD jeździłem kilka godzin po parkingu i kilka dni po osiedlowych uliczkach...I nigdy w życiu nie dał bym komuś kto ma małe doświadczenie w jeździ samochodem pojechać Anglikiem po Warszawie ponieważ po kursie ma się zupełnie inne przyzwyczajenia niż normalnej jeździe.A w aucie Rhd jeszcze inne...Taka prawda do puki się jedzie na wprost to i kierownica może być w bagażniku,gorzej się robi kiedy trzeba skręcić lub jechać po wąskiej dwukierunkowej drodze...

Tyle ode Mnie :)
Skyline R33 GTS-T Auto - S13 Ca18DET Stage 2 :)
Yellow DailyDriver
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Co innego sie mówi jak sie pojedzie autem LHD do anglii oraz przejezdzi sie kilkaset km autem RHD u nas. Jezdziłem i dochodze do wniosku ze jako dupowóz do jazdy po mieście do pracy w dobrym komforcie bym zdecydowanie kupił anglika poniewaz paska nowszego czy a4/a6 mozna kupic za 10-15k pln a nie za 25k w polsce. Róznica jest ? Jest.

Do jazdy po trasie tu nie chodzi o skupienie a o przyzwyczajenie. Pojezdzisz i bedzie to normalne ale nie jest to przyjemne. Widoczność jest fatalna!!
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

jazda w trasie to inna bajka - porownaj drogi w uk i w pl... jak trzymasz odstep, wykorzystujesz teren do wyprzedzania to jest spoko, ale jak sie wleczesz w korasie i chcesz zaszalec, to ogolnie odradzam ... :mrgreen:
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

ale w aucie RHD lepiej widzisz, czy sie z prawej podczas wyprzedzania zmiescisz miedzy pojazdem wyprzedzanym, a rowem =D


a tak na powage, jeśli to wejdzie, to napewno będzie większy koszt OC... byle nie dowalili takiego kosztu, że się pokryje z autem LHD po paru latach... sam byłbym za tym, bo jedyne co mnie odrzuca od skaja to przekładka na LHD na częściach... S14A ;f

a tak to nawet może za pare większych latek na orginalnego R34 sie targne ;]
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładki RHD -> LHD”