Przekładka s14a na lewą stronę...

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

nom tak jak napisałeś... sprawdzi się ale jako rozwiązanie tymczasowe...


no ale warto wiedzieć.. dzięki :)
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Obrazek
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

jakby co jeden reflektor lezy na półce tzn dwa jeden dobry drugi potłuczony od wersji europejskiej -musiałbym sprawdzic stan
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

do s14a? więc weź zajrzyj jak będziesz miał chwile i zobacz czy cala jest tam chociaż soczewka i ta śmieszna przesłona..... jak chociaż to to odkupił bym je obie od Ciebie :wink: był bym wdzięczny :wink: i.... bardziej się postarał z tym ich roztwieraniem :)
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

ja wiele razy rozklejałem lampę gotując ją w dużym garnku :) tylko nie wsadzasz jej na wrzątek, a od początku, po powiedzmy dwoch minutach gotowania szkło samo odchodzi, trzeba uważać żeby o garnek się nie rozbiło ;)
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Nie no michalek,.... masz u mnie najlepsze piwo jakie tylko będzie, jak gdzieś Cię spotkam :) z resztą reszta chłopaków którym chciało i chce się mi pomóc też :)

mam nadzieję, że uda mi się mój skarb przerobić i wpaść na jakiś zjazd :wink:
Ostatnio zmieniony ndz 24 kwie, 2011 18:48 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

hehe udało się? :D soczewki tak jak koledzy wyżej mówili, jak będzie przesłona regulowana to można przestawić, a jak nie to wsadzić soczewki od czegoś innego, albo w ogóle po bandzie i soczewki bixenonowe jak u mnie :D
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Udało się udało! :D Lux patent :) dzięki :)

No i... właśnie przed chwilą rozebrałem tą lampę i niestety regulowanej przesłony chyba nie ma... trzyma się ona tej obudowy soczewki dwiema śrubkami które pozwalają przesunąć ją tylko ciut dalej lub bliżej żarówki... a to raczej nic nie zmieni... heh szkoda że nie da rady kupić samej przesłony :p ale i tak jest dobrze że dała się w ogóle otworzyć :)

Zobaczę teraz jak stoi sprawa z dokupieniem do tego jakichś soczewek.. bo na razie nawet nie wiem od czego mogły by pasować :P jak będzie ciężko domino może jakoś mi pomoże :P :)
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

W googlach znalazłem taki patent , do ksenonów sie tak robi
http://www.rezacze.pl/warsztat/xenon/im ... 33231.jpeg
Obrazek
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

jedna lampa jest cała -tzn wszystkie uchwyty urwane ale szkło nie pobite wewnetrznie nic nie uszkodzone

druga lampa to tylko złom...

tu masz linka

https://picasaweb.google.com/dominikkus ... DoKupienia#
Ostatnio zmieniony wt 26 kwie, 2011 20:59 przez domino, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

a pokaż fotki jak wygląda soczewka od s14a, może by się dało tą przesłonę odkręcić, obrócić na lewą strone, i przykręcić, i mamy europe jak ta lala :D
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Też o tym myślałem :P ale jak rozkręciłem to okazało się że nie da rady.... bo ta przesłona jest cała wywinięta w stronę soczewki...
Za chwilę zrobię i wrzucę jakieś fotki.... :wink:
Załączniki
Zdjęcie314.jpg
Zdjęcie312.jpg
Zdjęcie310.jpg
Zdjęcie309.jpg
Zdjęcie308.jpg
Ostatnio zmieniony wt 26 kwie, 2011 21:41 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

odnoszę wrażenie że w przeróbce angola na europe największym problemem są światła ;) a jak idzie reszta?
a na upartego wyciąć z blachy taką samą przesłonę tylko na odwrotną stronę?
a jak nie to od kolegi domino kupić to co ma i przełożyć soczewki
Ostatnio zmieniony wt 26 kwie, 2011 21:44 przez michalek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

nie... nie najgorsze tylko od tego zaczełem... ;p jeśli chodzi o resztę to dopiero zbieram części... :)

Mam ten samochód niecały miesiąc i wszystkiego tak w moment po pracy nie ogarnę... ale mam nadzieję że kiedyś się uda :p

Magiel niedługo będzie szła od Maretzky, więc powoli będę zaczynał to wszystko rozkręcać itd... i wtedy się zacznie na dobre... :P


no właśnie... albo i te przesłony zeszlifować tylko odwrotnie... będą trochę niższe ale wysokość świateł można przecież wyregulować :) trzeba będzie jeszcze dobrze pomyśleć...
Ostatnio zmieniony wt 26 kwie, 2011 21:51 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

muszą być idealnie takie same, wyższe czy niższe będą miały gorszy strumień światła, może lepiej dorwać dwie takie rozbite jak od domino ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładki RHD -> LHD”