Przekładka s14a na lewą stronę...

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Witam..
Niedawno kupiłem s14a z kierą po prawej. Wiem, że nie jest to najłatwiejszy samochód do przekładania i trzeba będzie włożyć sporo serca, kasy i czasu ale.... po to właśnie go kupiłem, nie żeby tylko się nim "wozić" ale widzieć jak pięknieje lub przybędzie mu ze 3 KM, po wielu godzinach spędzonych w garażu. :)

A więc.. mam ostatnio trochę czasu i wjechałem na kanał żeby rozejrzeć się jak tam sprawa stoi z maglownicą... I tu się pojawia moje pierwsze pytanie.. Naturalnie trzeba ją kupić ale jak tak trochę patrzyłem to może być tam mały problem z miejscem... bo u mnie tam gdzie z prawej strony maglownica łączy się z kolumną, po lewej jest turbina, downpipe i dalej tłumik... Nie wiem więc czy trzeba tam coś przerabiać czy może po prostu magiel z LHD nie jest takim dokładnym odbiciem lustrzanym tego mojego, łączy się trochę w innym miejscu i problemu nie ma? :?: :roll:

Pomocne były by jakieś fotki jak to u was wygląda jeśli by ktoś miał lub mógł zrobić...

Z góry dzięki za wszelką pomoc..

Dodam jeszcze tylko, że wydech tam jest kompletny z downpipe "blitz nur.spec" i kolektor typu baran... (?może dodatkowe utrudnienie?)

(dzięki za przeniesienie w odpowiednie miejsce)
Ostatnio zmieniony pn 11 kwie, 2011 15:07 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

magiel z wersji lewostronnej i kolumna mina sie z wydechem i turba takze z tym nie bedzie problemu
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Dzięki wielkie ;)

A i wie ktoś może czy lampy trzeba kupować drugie, czy wystarczy regulacja i zmiana kloszy na te do ruchu prawostronnego? Bo chyba niczym więcej się one nie różnią..??
Ostatnio zmieniony wt 12 kwie, 2011 18:24 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Jak jest soczewka to mozna wymienic soczewke, a niektore maja taka ruchoma przesłonke, Jak klosz jest perforowany to trzeba wymienic cala lampe niestety.

Mam maglownice do s14 EU w garazu do pchniecia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Właśnie gdzieś widziałem, że masz i miałem dziś do Ciebie pisać... No to jak w miarę dobrym stanie to daj znać ile za nią... ;) może być na pw..

A co znaczy "perforowany"? ;p jest na spinki więc chyba jak by nie było to da radę go zmienić :roll: czy się mylę?

soczewka jest..
a i tam gdzie pada z niej światło na klosz jest on praktycznie całkiem gładki.. (czyli krótkie)

takie coś...
Załączniki
Lampa.JPG
Lampa.JPG (12.06 KiB) Przejrzano 13247 razy
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Perforowany jest w dlugich widac. A na mijania soczewka , moze jest ruchoma przeslona na oba kierunki wiec wytarczy przestawic ,sprawdz. Jak nie to wymienic soczewke to nie problem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Ok. dzięki... jutro zobaczę jeszcze dokładniej w dzień bo w mijania tylko góra-dół znalazłem na razie.... jak nic więcej nie będzie to spróbuję zamienić soczewki miejscami... czy trzeba je dokupić?

i sorry za takie denne pytania ale nigdy świateł nie przerabiałem... a te nawet żeby kupić to nie bardzo mogłem znaleźć oprócz nowych za 2000... :(

no a ta maglownica? :wink:
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Nic nie da jak zamienisz soczewki miejscami, nadal bedzie zaginało w drugą strone.
Musisz wyjac lampe i po wyjeciu zarówki bedzie widac przesłonke. Bez rozebrania lampy chyba jej nie przestawisz , chyba ze Ci to ginekolok zrobi przez dziurke po zarówce :D O ile wogole jest taka mozliwosc.
Soczewki mozna kupic luzem , ja wpasowałem od passata b7. Za 400zł para na allegro.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

ok. wyjełem.. ale nie chcę potłuc klosza dlatego wolę zapytać, bo może jest jakiś bezpieczny sposób aby go "odkleić" od reszty lampy i nie warto kombinować....

no i tak na zapas zapytam... ;p bo widziałem ta przesłonę i ona ma brzegi wygięte w stronę klosza więc jak ją przestawić? bo chyba odwrócić się nie bardzo da...? a i jak by się to udało to soczewek chyba nie będzie trzeba zmieniać....? bo regulowane są do góry i na boki......
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Ja oddałem lampy do specjalisty , sam sie bałem ruszac zeby nie potłuc.

Podobno mozna podgrzac w piekarniu i klej puszcza , gorzej jak lampa sie zamieni w plasitkową paćke :)
Obrazek
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Przed piekarnikiem warto spróbować suszarką o odpowiedniej mocy.
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

heh jednak to nie taka łatwa sprawa z tym otwieraniem lamp, więc powoli szukam jakiejś dobrej firmy która dała by radę przerobić te lampy... choć pewnie i tak za choć trochę mniej niż 2000 zł nikt nie będzie się chciał bawić a tyle właśnie kosztują nowe.... używek jakoś nigdzie nie mogę znaleźć więc trudno.... będzie trzeba kupić nowe... chyba że ktoś widział używane na sprzedaż....?

A co do tego kleju... Do piekarnika ich nie wkładałem bo jak próbowałem suszarką sam ten klej którego kawałek mam u siebie na wierzchu (uszczypany róg plastikowej obudowy odsłonił trochę) rozkleić to muszę powiedzieć, że dobrze trzeba to nagrzać żeby go w ogóle zmiękczyć...... więc gdzie tu jeszcze do rozklejenia lampy... W piekarniku trzeba by było zbliżyć się pewnie prawie do temperatury topnienia plastiku....
Ostatnio zmieniony pt 22 kwie, 2011 19:32 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Mi facet przerobił za 700zł z soczewkami swoimi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

można prosić o namiary? :)
Awatar użytkownika
siwy1210
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 91
Rejestracja: ndz 15 sie, 2010 19:37
Lokalizacja: Głuchołazy

u mnie w gofrze jest rozwiązanie takie że jak jadę za granicę to powinienem zakleić część wewnętrzną lampy, taki klin żeby to nie oślepiało kierowców. Tyle że mam okrągłe lampy, nie wiem czy to ma znaczenie i to jest tymczasowe rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładki RHD -> LHD”