Kody kolorow felg Rota/Volk

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

Witam

poszukuje kodow kolorow felg Rota/Volk bo mysle zeby swoje maznac na jeden z nich wiec trzeba bedzie cos zmiksowac :D, z reszta przyda sie to dla wsyztskich innych forumowiczow rowniez ;)
Szczegolnie poszukuje:
White
Orange
Pink
Bronze
Gunmetal

Dzieki i Pozdro
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

nie ma latwo z kodami kolorow bo sa tajemnica firm...
jak szukalem dobrego brazowego na felgi to znalazlem ford tibetan gold z palety forda
znalazlem nawet 2 kody tego lakieru, ale pozniej odpuscilem sobie.
na capri w oryginale, a ponizej ktos pomalowal felgi na ten kolor, ale w macie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Może trochę odkopię kotleta, ale właśnie dobierałem znajomemu farbę na felgi. Koniecznie chciał odpowiednik brązowego anodowania z Volk'ow TE37
Obrazek
I dobrałem mu kolor z BMW a oznaczeniu A32 (Sepang Bronze), w satynie (3:2 pasty matującej do klaru- w systemie Nexa Autokolor) a efekt POGLĄDOWY-zapożyczony z innego forum z powodu braku aktualnych zdjęć, wygląda tak :
Obrazek
Obrazek
Ważne, żeby zachować satynowy, lub półmatowy lakier bezbarwny.
Myślę, że kolor jest zbliżony, bo jednak nie da się uzyskać konwencjonalnymi lakierami efektu anodowania.
Ze względu na duże ziarno i zawartość pereł w lakierze, kolorek się fajnie załamuje i pokazuje czarną głębie z mocnego kąta;)

Lubię bawić się kolorami, także mogę podjąć się dobrania wszystkiego czego oczy zapragną (o dziwo nie w paincie) :twisted:
Ostatnio zmieniony pt 08 lut, 2013 14:45 przez claysman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

claysman pisze:Może trochę odkopię kotleta, ale właśnie dobierałem znajomemu farbę na felgi. Koniecznie chciał odpowiednik brązowego anodowania z Volk'ow TE37
Obrazek
I dobrałem mu kolor z BMW a oznaczeniu A32 (Sepang Bronze), w satynie (3:2 pasty matującej do klaru- w systemie Nexa Autokolor) a efekt końcowy wygląda tak :
Obrazek
Obrazek
Ważne, żeby zachować satynowy, lub półmatowy lakier bezbarwny.
Myślę, że kolor jest zbliżony, bo jednak nie da się uzyskać konwencjonalnymi lakierami efektu anodowania.
Ze względu na duże ziarno i zawartość pereł w lakierze, kolorek się fajnie załamuje i pokazuje czarną głębie z mocnego kąta;)

Lubię bawić się kolorami, także mogę podjąć się dobrania wszystkiego czego oczy zapragną :twisted:
znaczy w
12-May-2009
wtedy kiedy wlasciciel tegoz auta zamiescil info na vagoc.co.uk

http://www.vagoc.co.uk/vb/showthread.php?t=878

ech, ten internet.
Ostatnio zmieniony pt 08 lut, 2013 14:27 przez kolosezw, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Dokładnie tak, kolor jest z forum na którym jest opisany ten niebieski golf, ale trochę mi to zajęło, żeby go znaleźć.
Nie napisałem że dokładnie ten egzemplarz jest ode mnie, ale że znalazłem coś podobnego i zrobiłem to u Siebie.
Zdjęcia golfa wrzuciłem żeby było widać jak to wygląda. Myślę, że jednak może się to komuś przydać bez konieczności latania po googlach i szukania.
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

piszesz o dokladnych proporcjach skladnikow i pokazujesz efekt koncowy, ktory jest fota zapozyczona z internetu...
(3:2 pasty matującej do klaru- w systemie Nexa Autokolor) a efekt końcowy wygląda tak
tutaj stwierdzasz, ze efekt na tym golfie zaklada wykorzystanie 3:2 pasty matujacej i klaru, wiec tak jakbys sam to malowal...

albo pokaz rzeczywisty efekt albo nie pisz wcale, bo kto wie czy ten facet rzeczywiscie mial malowane tym kolorem, bo jedno to co mu powiedziano w lakierni, a drugie co zrobil lakiernik...

wszyscy wiemy, ze bmw ma ladny brazowy w palecie.
Ostatnio zmieniony pt 08 lut, 2013 14:33 przez kolosezw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Piszę o dokładnych proporcjach i daję foto poglądowe, żeby było widać jak się prezentuje na losowych felgach.
Ja mam porobione próbki na blaszkach i raczej średnio pokazuje efekt na feldze.
Facet na forum napisał tylko, że są w satynie. Ja podałem proporcję do mojego systemu lakierniczego, którego efektu jestem pewien.
Nie opisywałbym czegoś zapożyczonego z internetu bez potwierdzenia. Mieszałem ten kolor i wiem, że rzeczywiście pasuje i jest podobny do Volkowych TE37.
Myślę, że jeśli ktoś szuka zbliżonego koloru będzie wdzięczny za każde naprowadzenie i nie będzie zwracał uwagi czyje są fotki. Ważne żeby efekt był zbliżony.

/niepotrzebny OT
Ostatnio zmieniony pt 08 lut, 2013 14:39 przez claysman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

napisales, proporcje i napisales, ze oto efekt koncowy, a nie oto foto pogladowe... to jest roznica.

pokaz fote pomalowanych felg kolegi, skoro dobierales koledze na felgi...
dodatkowo proporcje i temat mozna zamknac i sie cieszyc z ladnie pomalowanych felg.
Ostatnio zmieniony pt 08 lut, 2013 14:42 przez kolosezw, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła, felgi”