Poszeżanie alufelg ???

Moderator: Moderator

gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

Panowie. Czy ktoś poszerzał alufelgi? Czytałem, że robią taki myk i jeździ to. Pytanie czy się nie rozpadnie, gdzie robią i za ile? problem mam już z ruszaniem, bo wąsko;)
Awatar użytkownika
Fer
Stały gość
Stały gość
Posty: 405
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Trzeba zainwestować w dobre felgi i tyle... A nie poszerzać i patrzeć kiedy odpadnie ... Ludzie co poszerzają, mają maszyny by sprawdzić wytrzymałość felgi przy prędkości 250km/h + ?
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

Fer pisze:Trzeba zainwestować w dobre felgi i tyle... A nie poszerzać i patrzeć kiedy odpadnie ...
x2
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

tylko lipa jest na rynku z 4x114,3 ;( dlatego się zastanawiam.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

A ja słyszałem ze ze można poszerzyć szybę czołową by zrobić panoramiczny dach ;)

Fer pisze:Trzeba zainwestować w dobre felgi i tyle... A nie poszerzać i patrzeć kiedy odpadnie ...
x3
Awatar użytkownika
kaszub
Stały gość
Stały gość
Posty: 302
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 20:17
Lokalizacja: tuskoland
Kontakt:

x 4 :D
... no mazna po wierzchy wysmarowac i tak sie wezre... GOSCIU mial racje jestem niedoro-zwojem...
ja pier..le jak ja pisze kaszub naucz mnie w koncu czytac bo to wicha co ja wyczyniam

ca18det JDM stage 2, PRESTIŻ garage
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

To trzeba się zaopatrzyć w piasty z S14, bardzo rozwojowy mod :P
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

to hamulce też muszę zmieniać wtedy ;(
No nic poszukam jakieś Roty może się trafią.
Awatar użytkownika
Żołnierz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: pt 16 wrz, 2011 20:18
Lokalizacja: Żory

Teraz wszyscy anty, ale jakby ktoś wyskoczył z konkretnie (profesjonalnie) poszerzonymi alusami to brandzlowaliby się wszyscy dookoła, że takie zajebiste. Ze stalówkami na początku było podobnie.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ale stal to stal , a aluminiowe felgi poza nazwą nie mają tak dużo z aluminium i tu sie robi problem... nitami tego nie przyłapiesz a koszt ( o ile to wogole jest możliwe ) przekroczy zakup dobrej felgi.

W granicach 800-1000zł mozna wyrwac ciekawe komplety całe z szerokościa 8,5-10 cali
Awatar użytkownika
Żołnierz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: pt 16 wrz, 2011 20:18
Lokalizacja: Żory

http://img201.imageshack.us/img201/9671/bbs3wo5.jpg

Z tego co się orientuje (info nie na 100% bo się jakoś bardzo tym nie interesowałem) to ta fela jest poszerzana i robią już w Polsce takie rzeczy.

Swoją drogą kiedyś tak samo mówiono, że wahaczy się nie spawa, że zwrotnice pospawane migiem się porozpadają, a w praktyce jest
całkiem odwrotnie. Dzisiaj to podstawa jeśli chcesz mieć w driftowozie 'jakiś' skręt :)
Ostatnio zmieniony pn 26 mar, 2012 22:44 przez Żołnierz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4684
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

spawanie zwrotnic i wahaczy to już przeszłość w polskim "robieniu skrętów" :lol: :lol:

apropo felg , na 4x114 ciezko jest cos utrafić w dobrej monecie , za to na 5x114 jest tego 10x wiecej i nierzadko taniej :)
Awatar użytkownika
Żołnierz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: pt 16 wrz, 2011 20:18
Lokalizacja: Żory

To jeszcze nie jest przeszłość. Gotowce typu wisefab dopiero od niedawna wchodzą na rynek, z resztą większość ludzi do teraz nie wie co i jak poprawić w wahaczach i zwrotnicach.
Awatar użytkownika
czarny1986r
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: sob 10 paź, 2009 22:04
Lokalizacja: Konin

Żołnierz pisze:http://img201.imageshack.us/img201/9671/bbs3wo5.jpg

Z tego co się orientuje (info nie na 100% bo się jakoś bardzo tym nie interesowałem) to ta fela jest poszerzana i robią już w Polsce takie rzeczy.

Swoją drogą kiedyś tak samo mówiono, że wahaczy się nie spawa, że zwrotnice pospawane migiem się porozpadają, a w praktyce jest
całkiem odwrotnie. Dzisiaj to podstawa jeśli chcesz mieć w driftowozie 'jakiś' skręt :)
tu na foto masz dorobiony szerszy rant, robia takie cos w pl, ale potrzebujesz felge skrecana 2-3 czesciowa i wtedy zamiast orginalnego masz stalowy dorobiony (podmieniasz) ;)
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

zacznijmy od tego ze w polsce to juz wszystko sie da zrobic ;]

i dopowiem nawet ze i do felg aluminiowych znajdzie sie specjalista! na upartego sam moge wam takiego znalezc :D

ale w raz z otrzymaniem felg dostaniecie papier do podpisu ze odpowiedzialnosc za uszczerbek na zdrowiu jest tylko i wylacznie Twoja :p

Panowie, w dzisiejszych czasach da sie zrobic wszystko... ALE rozchodzi sie tu o kilka rzeczy
- oplacalnosc
- bezpieczenstwo
- sens

czy lepiej wydac 2000zl zeby poszerzyc fele i przy kazdym odpaleniu auta martwic sie czy dojade do celu bezpiecznie?

czy lepiej wydac 1000zl na ori fele + 500 na dystane ze zmiana rozstawu i miec wyszstko w nosie?

jedne rzeczy sie robi dlatego bo warto jest to zrobic i ma sie pewnosc co do tego, innych sie nie robi bo jest to albo nie oplacalne albo nie ma chetnych do testow (np kto na ochotnika przetestuje spawane felgi aluminiowe na prostym pasie przy 300 km/h?)

jak napisal Binio spawanie stopow stalowych to jedno a spawanie stopow aluminiowych to drugie... pozatym jak rozhartuje sie taka fela alu przy spawaniu (stopy alu strasznie szybko lapia temperature a jak sie za bardzo nagrzeje to pekaja) od temperatury to juz potem idzie na smietnik bo sie do niczego nie bedzie nadawala ;]
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła, felgi”