Pytanie o koła

Moderator: Moderator

TomexSkyline
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: pt 04 lis, 2011 19:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Witam.
Mam problem z felgami do S13.
Rozstaw śrub jest nam znany i w doborze felg szału nie ma i tu pytanie do Was.
Znalazłem felgi firmy Enkei:
Enkei es6
Enkei pkr
Ale jak widać w cenniku na rozstawie śrub 4x114,3 najszersze znajdziemy 7,5 cala szerokości na 18 calowej feldze.
I tu pytanie, czy kapeć o tej szerokości da rade do ścigania się po ulicach/górskich drogach czy lepiej zainwestować w dystanse z innym rozstawem czy też kombinować z piastami od S14 dla szerszego kapcia?
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Najlepiej przełożyć piasty właśnie z S14 czy Sky'a, tylko problem z dostępnością. Jaku już się znajdą to całe sety z hamulcami (co prawda też dobra opcja w porównaniu z serią S13). Wtedy wybór felg zdecydowanie się zwiększa i nie ma już prawie żadnych ograniczeń :evil:
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

na 7,5 cala felge zakładasz śmiało oponę 215-225 semislicka i śmigasz ile wlezie ciesząc sie lekką felgą
TomexSkyline
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: pt 04 lis, 2011 19:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Majkelll nie bardzo chcę w to ingerować...
Czyli nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto?
Jeszcze pytanie czy założyć do tego jakieś dystanse dla szerszego rozstawu?
Ostatnio zmieniony czw 18 paź, 2012 11:21 przez TomexSkyline, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

TomexSkyline pisze:Czyli nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto?
większe hamulce to nigdy nie jest kasa w błoto. Czymś zatrzymywać się trzeba a nie po prostu zwalniać ;)

a to, że felga ma 7.5" szerokości nie znaczy, że nie możesz mieć kapcia 235 czy też 245 szerokości.
Ostatnio zmieniony czw 18 paź, 2012 11:36 przez Saqu, łącznie zmieniany 1 raz.
Poszukuję...
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

dla mnie pieniądze wyrzucone w bloto to będzie kupić nowe felgi za 4500zł z tak lipnymi parametrami... ale jak lubisz :)
TomexSkyline
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: pt 04 lis, 2011 19:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

A gdyby zrobić to 5x114,3 i wziąć te 9 i pół cala? tylko zastanawiam się czy to nie będzie znów za szerokie... Jestem trochę niedoinformowany w tej kwestii dla tego pytam i czekam na odpowiedź która mnie oświeci;)
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

to zależy co chcesz osiągnąć, naciąg? szeroką oponę? wystawanie za obrys auta etc... bo bez tego to co tu pomóc? 11" też da się upchnąć. kwestia tego co się chce osiągnąć
Poszukuję...
TomexSkyline
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: pt 04 lis, 2011 19:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Trakcję...
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

A ile masz mocy? 7.5 cala to bardzo mało, 8 + to takie rozsądne minimum dla mocy ok 300.

A jak zrobisz jak koledzy pisza i ząłoższ na tą fele opone większa niż 205 to nysa moze zaczac prowadzić się jak autobus na kołach z plasliny:/ (zależy jeszcze od profilu)
Ostatnio zmieniony czw 18 paź, 2012 12:28 przez PiotrekŁDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Te fele są za wąskie i tyle. W tej cenie idzie znaleść lepsze, nie mówiąc już o kutych uzywkach.
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

TomexSkyline pisze:w doborze felg szału
ale od czasu do czasu mozna cos fajnego znalezc...
imho bardzo dobra cena:

http://allegro.pl/oz-racing-18-8j-8-5j- ... 02624.html
Ostatnio zmieniony czw 18 paź, 2012 12:46 przez kolosezw, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
ES13kouki
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 68
Rejestracja: czw 20 paź, 2011 19:35
Lokalizacja: Monster/Białystok

za 600euro do sprzedania 17 8,25 i 17 9,75 nowe xxr 527
link http://auto-onderdelen.marktplaats.nl/b ... nd=10&fs=1
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ciekawe koła w dobrej cenie

Na oponę 7,5 cala bez problemu zakładasz oponę 205-225 by była dobra trakcja
Jak założysz do tego dobrą oponę czyli semislicka to spokojnie styknie z mocami 300+
Jak dasz za duzy naciąg, opona nie bedzie miała jak pracowac i cały czas będzie miała tendencję do zrywania przyczepności ( nie bedzie miała jak sie naddać na rancie )
Jak dasz za duzy balon to na zakrętach bedzie za to pływała na bokach

8-8,5 cala by była optymalna do nissana - moje zdanie :)
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Wydać ponad 4 koła za felgi o szerokości 7.5 cala to wywalenie kasy w błoto... przynajmniej według mnie ;)

Jeśli masz taką gotówkę a Ci się nie śpieszy (sezon się przecież skończył to po co pędzić z zakupem) to ściągnij sobie coś porządnego z UK albo USA - za tą kasę będziesz miał XXR'y, Roty (wszelkie modele tego i tego), czy jakieś używane Worki VS-XX, czy cokolwiek innego (ssr professor?), co będzie wyglądać godnie, będzie w rozstawie jaki potrzebujesz i nie będziesz się wkur..iał po miesiącu, że wywaliłeś grubą kasę na wąskie kółka podczas gdy za mniejsze pieniądze ludzie mają coś lepszego.

Na Roty w Polsce nie licz - już dawno olali rozstaw 4x114 bo im się nie opłaca takich ściągać bo przecież każdy i tak kładzie rozstaw 5x114 - tak się w sklepie tłumaczyli. Także bez pośpiechu za tą kasę ściągaj sprzęt z zagranicy - w tym rozstawie jest sporo dobrych felg, wystarczy trochę poszukać.

Przy tej gotówce jaką chcesz wydać powinieneś celować w 9+ cali, i zapomnieć całkowicie o 7.5. A do ścigania się po ulicach i tak jest opona, więc jak szukasz felg to szukaj ładnych szerokich, a oponę sobie dobierzesz potem. Po co kupować pizdryki za 4 tysie?
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła, felgi”