Alufelgi i Opony

Moderator: Moderator

yogasov

Witam.
Mysle ostatnio intensywnie nad zakupem alufelg do mojego s13.
Poniewaz nie znalazlem na forum takiego tematu a mam pytania wiec zamieszczam je tu.

Mianowicie chcialbym sie dowiedziec jakie falgi da sie wlozyc do S13 , jakie wtedy sa warunki - dystanse, rozmiar opon do nich itp tak zeby nic nie szuralo podczas skretu i zeby zawieszenie nie wysiadlo ani nic takiego ...

Myslalem o rozmiarze 17''x 8'' szerokosc - wie ktos moze jakie rozmoary opon do tego wchodza i jaki bym mmusial miec rozmiar opono do nich zeby wszystko gralo ?
mam seryjne zawieszenie - nie obnizalem nic sam.

Pozdrawiam

ps. jekbyscie mogli tez doradzic gdzie najlepiej (tanio) kupil ladne alufelgi i opony.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Ja mam takie tzn 17/8" i jezdze na oponach 225/45 17" i nic nie szoruje , nic nie ociera. Teraz chce kupic opony 215/45 17" ale to cięzko dostac.
Jak chcesz to Ci moje alu sprzedam :)
Obrazek
yogasov

aha - a masz jakies dystanse do tego czy weszly bez problemu na szerokosc tez ?

mozesz mi przeslac fotke tych twoich moze mi sie spodobaja :)
ja mam obecnie standardowe alufelgi od s13 z oponami zimowymi ale zostawie je sobie nadal z oponami zimowymi i na letnie kupie nowe alusy ladniejsze :)
moj mail: davenam@wp.pl
pozdro
Awatar użytkownika
Gato
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 52
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 20:19
Lokalizacja: Warszawa

ja mam na lato 17x7,5 ET 38 z oponami na przod 215/45 a na tył 235/40. Nic nie szoruje. Bez zadnych dystansow bo są w miare rowno z linia karoserii.
DRL

Gato pisze:ja mam na lato 17x7,5 ET 38 z oponami na przod 215/45 a na tył 235/40.
Mógłbyś wrzucić zdjęcia z boku i z tyłu. Jestem ciekaw jak to wygląda. Też chcę coś takiego na lato wrzucić ale nie wiem czy do mnie to wejdzie bez dystansów.
yogasov

W moim poprzednim aucie zeby wsadzic fele 14'' musialem kupic dystanse na przod i miec niski profil opony 45 :)
no ale to bylo seicento :P
ponizej fotki :
Załączniki
przod.JPG
tyl.JPG
DSC00485.JPG
Awatar użytkownika
Gato
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 52
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Mógłbyś wrzucić zdjęcia z boku i z tyłu. Jestem ciekaw jak to wygląda. Też chcę coś takiego na lato wrzucić ale nie wiem czy do mnie to wejdzie bez dystansów.
prosze bardzo, z tylu to nie mam, ale na tym zdjeciu chyba najlepiej widac jak to wyglada (kliknij zeby powiekszyc)
Załączniki
DSCK0096.JPG
Awatar użytkownika
TURBO maniac
Stały gość
Stały gość
Posty: 442
Rejestracja: sob 20 gru, 2003 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Gato pisze:
Mógłbyś wrzucić zdjęcia z boku i z tyłu. Jestem ciekaw jak to wygląda. Też chcę coś takiego na lato wrzucić ale nie wiem czy do mnie to wejdzie bez dystansów.
prosze bardzo, z tylu to nie mam, ale na tym zdjeciu chyba najlepiej widac jak to wyglada (kliknij zeby powiekszyc)
:shock: Kurde MOJE FELE!!! :evil: Gdzie kupiłeś i za ile? :?
Gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!
DRL

prosze bardzo, z tylu to nie mam, ale na tym zdjeciu chyba najlepiej widac jak to wyglada (kliknij zeby powiekszyc)
Wygląda SUPER! :o Muszę sobie coś takiego sprawić :) Co to za opony - jaka firma/model?
Awatar użytkownika
Krzysiu
Stały gość
Stały gość
Posty: 294
Rejestracja: pn 09 lut, 2004 00:16
Lokalizacja: W-wa Ursynow

goodyaer F1 chiba
[scroll][center]*** ORDYNUSS Team *** member # 000,5/06
Jak ja sie przewrócę, to się za swoje przewrócę
[/center][/scroll]
Obrazek
Awatar użytkownika
Gato
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 52
Rejestracja: pt 29 kwie, 2005 20:19
Lokalizacja: Warszawa

TURBO maniac: Kupiłem po dlugich poszukiwaniach uzywki w idealnym stanie, mniej wiecej za poł ceny nowych :)

DRL: przód - Goodyear Eagle F1 GSD3 215/45ZR17
tył - BFGoodrich G - FORCE PROFILER 235/40R17
Awatar użytkownika
Archvile
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 wrz, 2004 18:50
Lokalizacja: Otwock

Dobra Gato, to teraz powiedz co to za fele??? :P
tery

ciesze sie z tematu :D

mam wlasnie klopot chcialem zamowic 7.5 na przod a 8 cali na tyl, niestety amerykanie maja fajne ceny ale tylko na 4 felgi... ktore wybrac?? auto +300km glownie do driftu...
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Tery, ja uwazam ze do driftu to szeroka felga i wąska opona o niskim profilu. Tzn jak naciągniesz taką opone na felge to profil sie "kładzie" i trudniej taką opone "zdjąc" w czasie bocznego poslizgu z felgi. Ja mam szerokie 8" i jak załoze opone 215 to juz to fajnie wygląda , a jak nałozysz 205 to juz wogóle profil za bierznik bedzie robic :)

W Niemcowni jest taka moda , mała szeroka felga i wąska opona np 8/13" + 175/50R13"

Do SX'a driftowego by pasowało 8/17" + 215 (205) /45R17"
Obrazek
tery

ok, super, dziekuje bardzo za rade.

:)

tak trzeba bedzie zrobic.

pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła, felgi”