Off-Top v. 3.00

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

No fakt, mało tego, ale już Ci wyżej podawali link do auta kolegi Bielekxxx'a

topics20/s-240sx-s13-vt13564.htm
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

LPG owszem niszczy silnik - jeśli jest źle wystrojony. Swego czasu gazownicy nie mieli pojęcia jak stroić bardziej skomplikowane instalacje, było dużo awarii związanych z wysoką temp. spalania gazu (zbyt ubogą mieszanką). LPG różni się od benzyny tylko długością cząstek - grupa związków jest ta sama, więc nie ma co demonizować - paliwo jak paliwo.

240 znajdziesz jak się rozejrzysz, nie są to zbyt chodliwe auta ze względu na "leniwe" konie pod maską. Za to do Twoich preferencji wydaje się pasować idealnie.
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
rizek
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 9
Rejestracja: śr 10 cze, 2009 13:34

Chciałem tylko dodać, że cena ubezpieczenia zabija mnie :/ Złożyłem pakiet oc w AXA to wyszło mi 12 rat po 327 zł/ 2 raty po 1511/ jednorazowo 2799. Sporo trochę, no nie wiem czy to jest dobry pomysł z tym 2,4 silnikiem ...
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

No kolego jeśli nie masz żadnych zniżek to nawet na 1.8 Cię to będzię sporo kosztować...
rizek
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 9
Rejestracja: śr 10 cze, 2009 13:34

Może jakoś podłączę się pod Ojca ^^ no nic, idę dalej szpiegować google, na temat 240sx.
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Niom,
oc to niemiła sprawa
dlatego jak się kończy 18 lat należy kupić na siebie motorynkę i płacić za nią ubezpieczenie (nawet nie mając fizycznie tego narowistego pojazdu) - zniżki lecą ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

Zniżki niby lecą,, ale w praktyce można skorzystać z nich dopiero jak skończy się 25 lat :) taki przepis który wszedł w zeszłym roku. Tak samo jak się jest dopisanym jako współwłaściciel nie mając ukończonych tych 25 lat to znowu jest 30% wzwyżki :/
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Wszystko się zgadza, tyle że jak nie zrobisz myku z motorowerem to płacisz 100% + 30%, jak masz te 60% zniżki to płacisz 90% (ze zwyżką za wiek) - jakby nie patrzeć prawie 1/3 kwoty w dół.

licząc w PZU
100% to 1600zł + 30% to ~2140zł
90% to 1440zł

różnica ~600zł/rok ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
xmarv
Stały gość
Stały gość
Posty: 209
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 22:54
Lokalizacja: Biery/Bielsko-Biała
Kontakt:

roball pisze:Ja preferuję inne rozwiązanie - najprostsza instalacja za 1000zł + BLOS za 300zł + strojenie hamownia+szerokopasmówka za 500zł. Efekt taki sam jak w idealnie zestrojonej sekwencji, problem w tym że mało kto potrafi idealnie wystroić sekwencję. Do tego instalacja na blosie nie ma żadnej elektroniki ani części ruchomych - nie ma co nawalić.
Z tego co wiem to blosa nie da się idealnie ustawić, zawsze w jakimś zakresie obrotów będzie za bogato, a co do sekwencji to myśle, że problem nie jest w strojeniu tylko w użytkownikach, trzeba pilnować paru rzeczy jak filterki gazowe, trza mieć dobre kable, świece od czasu do czasu wybrać się na kalibrację instalacji i do tego najlepiej tankować na jednej sprawdzonej stacji, bo w naszych polskich realiach to co stacja to inny gaz :P .
= There is no easy way from the earth to the stars =
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

roball pisze:Wszystko się zgadza, tyle że jak nie zrobisz myku z motorowerem to płacisz 100% + 30%, jak masz te 60% zniżki to płacisz 90% (ze zwyżką za wiek) - jakby nie patrzeć prawie 1/3 kwoty w dół.

licząc w PZU
100% to 1600zł + 30% to ~2140zł
90% to 1440zł

różnica ~600zł/rok ;)
Czekaj, czekaj bo czegoś nie zrozumiałem.
Jak to można płacić 130% ubezpieczenia... ta zwyżka to myślałem, że chodziło tylko jak się jest dopisany jako współwłaściciel i ma się poniżej 25 lat.
I kolejna rzecz... jeśli masz 60% zniżki to płacisz tylko 40% z kwoty ubezpieczenia... czyli 70% kwoty ubezpieczenia ze zwyżka za wiek. Skąd Ci się wzięło te 90%
Ja jestem pijany czy głupi ?
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

130% płaci się tylko w przypadku gdy nie ma się w ogóle zniżek i nie ma się ukończonych 25 lat

Gdy jest się dopisanym jako współwłaściciel, a główny właściciel posiada 60% zniżek to (100% - 60%) + 30% = 70% oczywiście pod warunkiem, że dalej nie mamy 25 lat :)
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Dla mnie dalej te 130% jest nielogiczne -.- :?
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

faktycznie się walnąłem - zamiast policzyć 60% zniżki to przyjąłem 60% stawki, stąd różnica 20%.

co do zwyżki to jest ona niezależna od innych zwyżek/obniżek, po prostu statystycznie wynika że kierowcy poniżej 25 roku życia powodują więcej wypadków, dlatego płacą ekstra 30%.

Stawka podstawowa to nie jest maksymalna, nieprzekraczalna kwota składki - jest to tylko kwota WYJŚCIOWA, a składka jest ustalana indywidualnie dla każdego kierowcy - można się targować z ubezpieczycielem jak ktoś ma ochotę. Sądzicie że duże firmy które ubezpieczają np. 1000 samochodów płacą standardowe składki?
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Mimo wytłumaczenia i zrozumienia przeze mnie faktów... jest to dalej nielogiczne dla mnie prawo rządu... :roll: Kolejna głupia pierdoła, stworzona tylko i wyłącznie po to, żeby wszyscy się nachapali za nasze pieniądze...
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Aaaa, w tym sensie nielogiczne....

Oczywiście że jest to nie fair bo to równanie w dół (są młodzi dobrzy kierowcy jak i starzy źli) - jednak tym razem rząd jest niewinny - to są zasady ustalane przez firmy ubezpieczeniowe ;)

Podobnie jest z rejonizacją - w dużych miastach podstawy OC są znacznie większe. Niby logiczne bo w miastach jest znacznie więcej szkód - ale z drugiej strony jest znacznie więcej płaconych składek.

Niestety w ubezpieczeniach nie obowiązują pełne zasady wolnego rynku...
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”