aktualnie - o rejstracji RHD

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

OOoooOooOo ;))

Miejmy nadzieję, że teraz biurokracja nie spowolni procesu o kolejne 2 lata..-.-
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

rozumiem, że będziesz zadowolony jak jadąc swoim S13 wyjedzie Ci na czołówkę idiota w RHD, który w pierwszej kolejności nie powinien siadać za kierownicą LHD? ;)

Jeśli umiesz jeździć samochodem to dobrze wiesz ilu baranów jeździ po drogach - teraz zauważ, że te same barany będą legalnie mogły śmigać RHD po wąskich drogach wyprzedzając do woli TIR'y, które po tych drogach tez się poruszają nagminnie.

I co z tego, że będzie zakaz wyprzedzania? Czy barany za kierownicą to zasłużyły na taką opinię bo się stosują do przepisów i zakazów? Wyprzedzać będą nagminnie ;)

To że Ty sobie poradzisz z takim sky'em czy czymś innym mnie nie interesuje ;) Interesuje mnie to, czy Twój sąsiad o inteligencji równej koniom mechanicznym w swoim lanosie będzie prowadził odpowiedzialnie zdezelowanego jaguara RHD, którego sobie ściągnie z UK i legalnie zarejestruje tylko po to żeby podnieść swój prestiż i nie pokazywać się więcej w daewoo w niedzielę pod kościołem.

Zezwolenie na rejestrację nie oznacza podniesienia opłat, czy OC, czy wszystkiego co się da po to aby było to po prostu nieopłacalne ;)
Ostatnio zmieniony pt 21 mar, 2014 15:27 przez mysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Mysza, masz po części rację, ale nie podzielam Twojego zdania. Wszyscy przeciwnicy się srają że będzie zalew aut RHD, że będzie więcej wypadków itp. Mówisz że barany w RHD będą wyprzedzać, stwarzać niebezpieczeństwo, jakby teraz było bezpiecznie. Głupków nie brakuje i czy jeżdżą oni RHD czy LHD to stwarzają takie same zgrożenie. Dopuki nie będzie nie kar a nieuchronności kary, dopuki nie będzie porządnych dróg po których będzie się można poruszać z prędkością dopuszczalną i nie będzie się to wiązało z wydłużeniem czasu podróży o 2 godziny to będą wariaci, głupki i wiecznie spieszący się.
Każdy ma swój rozum i każdy chyba chce żyć, więc nie sądze że dziadki ze swoich " bezpiecznych" lanosów poprzesiadają się do jaguarów RHD, z takiego powodu że co mądrzejszy poprostu będzie się bał i nie będzie "ryzykował".
A co do ubezpieczeń?? stawiam, że firmy ubezpieczeniowe nałążą spore zwyżki za ubezpieczenie RHD, tego nie reguluja żadne ustawy więc mogą sobie ustalać ceny na jakie mają ochotę, a faktycznie mogą poczuć większe zagrożenie w związku z poruszaniem się autem RHD więc nie zdziwił bym się wcale gdyby ceny obezpieczeń takich aut wyniosły nawet i 2 razy tyle co LHD.
Tymsamym ceny ubezpieczenia napewno wpłynęły by na ilość rejestracji aut RHD
takie jest moje zdanie
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

To skoro mamy tyle problemów na drogach to po co ich jeszcze dokładać? ;)

Skoro głupków nie brakuje to tym bardziej nie chciałbym ich widzieć w RHD i podpisuję się pod tym co napisał IceMan na poprzedniej stronie. Poza tym wolę mijać się z głupkiem w LHD niż takim w RHD, który wychyli mi się zza TIRa, żeby sprawdzić czy ma wolne...

Zauważ, że patrzysz na to z Twojego punktu widzenia - ja nie kwestionuję Twoich umiejętności jazdy i tego jak prowadzisz i jak się czujesz za kółkiem. Jako kierowca z jakimś tam doświadczeniem powinieneś dobrze zdawać sobie sprawę z tego jak jeżdżą inni i posadzenie ich w RHD właśnie za takim TIR'em, który wlecze się na drodze powiatowej to murowana czołówka bo taki nie wytrzyma i złamie zakaz wyprzedzania... a teraz sobie wyobraź, że z naprzeciwka jedziesz Ty - żadne umiejętności Ci wtedy nie pomogą...

W innych krajach się nie prowadzi statystyk ile wypadków jest spowodowanych przez RHD z prostego powodu - tam ich stać na normalne samochody. U nas jest Polska - co to spowoduje (albo czego nie spowoduje) zobaczymy za parę lat jak już to wejdzie w życie. Teraz zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy mają tyle samo racji - będzie można stwierdzić kto ją faktycznie miał dopiero za parę lat i wolałbym się mylić w tej kwestii ;)
Ostatnio zmieniony pt 21 mar, 2014 19:43 przez mysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

sporo racji jest w tym co pisze Mysza :)
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
Sadzak
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: ndz 05 sie, 2007 20:24
Lokalizacja: Imielin
Kontakt:

Ja sie zgadzam z tym co pisze mysza, dla mnie to głupota bo zaczna sciagac passaty i inne tego typu gówna i ludzie to bede kupowac bo tańsze jest a ma nowsze auto. Wyprzedzanie RHD to jest masakra jakas, raz jechałem i juz wiecej niechce, tym bardziej ze wyprzedzajac musisz sie wychylic a z naprzeciwka np: jedzie ktos na motocyklu zanim go zauważysz bedzie juz na masce leżał.

No chyba ze zrobia jakies specjalne przeglady do RHD które beda kosztowac duzo kasy wtedy nie bedzie sie opłacało rejestrowac.
Nissan s13 x4 - sprzedane wszystkie
NISSAN 200SX S14 1jz GTE - Driftwóz był
Czesci do s13/s14-- >PW/GG
Tel. 505 185 641
Auto performance service- swapy, tuning, naprawy
Imielin ul.krótka 2
Awatar użytkownika
Krzys
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 71
Rejestracja: czw 26 gru, 2013 21:45
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Widziałem mazde rx8 bodajże za 9k zł RHD. Można sobie wyobrazić co teraz zacznie się pojawiać na drogach.
Strzelec
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: śr 02 lut, 2005 20:02
Lokalizacja: Antwerpen/Heidelberg/Łódź
Kontakt:

Powinni dowalić składki OC dla pojazdów RHD, skrupulatnie robić badania techniczne dopuszczające do ruchu (reflektory, dodatkowe lusterka, itp. - to co ułatwia życie właścicielowi i innym kierowcom). Ograniczyłoby to ściąganie pospolitego złomu.

Najprościej byłoby umożliwić bezproblemową rejestrację aut, które fabrycznie nigdy nie występowały jako LHD. Oczywiście przy zachowaniu powyższego. Bo niedzielniak nie zamieni wówczas Lanosa na FTO dajmy na to, a ktoś o mentalności Calibry czy BMW nie przyprowadzi Vauxhala i M5 RHD.

Możliwość rejestracji RHD powinna być ukłonem i furtką dla pasjonatów nieszablonowej motoryzacji, a nie kolejną okazją do recyklingu złomu z UK i IRL.

Poza tym nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na problem wzrostu cen części "second hand" z filetów brytyjskich. Jeżdżę Land Roverem i na tamtejszym forum pojawił się ów problem. Niektórzy handlarze części sprowadzali tanie Discovery, Range Rovery czy Defendery w całkiem świetnym stanie, które tam kosztują grosze a u nas niemal każda część z nich rozejdzie się niemal na pniu. A im lepszy egzemplarz tym lepiej. Auta były tanie, ceny części przystępne. Po zmianie przepisów, kto zdecyduje się sprowadzić auto na rozbiórkę, skoro można je sprzedać w całości i zarejestrować. Zmierzam do tego, że będzie mniej części na rynku wtórnym, te które będą podrożeją z uwagi na problem popytu-podaży, za to zagęści się od kompletnych pojazdów.
Volvo S60
Land Rover Defender 110
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

ja pracuje w zakladzie gdzie sciagamy nowsze auta z UK i sprzedajmy na czesci
za gruby chajs...

taka RX8 dostaneisz za 6tys zl

mimo ze sam jezdze RHD to dobrze wiem ze to co piszecie wyzej to ewidetna prawda.. moze niekoniecznie bedize to tak drastycznie wygladalo ale na przelomie kilku najblizszych lat jesli ustawa wejdzie w zycie bedzie tego z roku na rok coraz wiecej...

moze nie koniecznie same wypadki.. ale w koncu zaczna brac gore
Ostatnio zmieniony pt 21 mar, 2014 23:08 przez Andy, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Wszyscy mają po trochę racji, ale to już nie PRL. Dzisiaj auta w Polsce nie kosztują majątku, także nie obawiałbym się wysypu "Passatów". Owszem, może być gorzej, a może być lepiej.
Wydaj mi się, że OC na RHD będzie tak kosmiczne, że zwykłemu Kowalskiemu odechce się zabawy w RHD dla oszczędności. Przykład?
Toyota Corolla LHD 20000zł
Toyota Corolla RHD 10000zł
OC na RHD 5k rocznie. Który mądry kupi RHD?

A to tylko jedna z możliwości...
Myślę, że będzie to spory, pozytywny strzał dla pasjonatów motoryzacji i głównie oni z tego skorzystają.
Już się nie mogę doczekać R34 czy Supry MK4 za cenę rowera w moim garaży, którym legalnie...LEGALNIE będę mógł się przejechać...

btw.kiedyś słyszałem o obowiązku montowania dodatkowych lusterek, umożliwiających widocznośc jak w aucie LHD. Nadal ten temat jest na stole, czy już o tym zapomnieli>?


W każdym bądź razie decyzja zapadła. Ja mam tylko nadzieję, że państwo ureguluje kwestię cen czy cła dla aut RHD tak, żeby zwykły dres nie kupił e34 m5 i nie rozje!@$ał pół miasta;)
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Zamiast lusterek to ja bym zamontowal sobie kamerke + ekranik/tablet (w ostatecznosci laptopa) , i bedzie jeszcze lepiej niz w normalnym aucie ;)
Awatar użytkownika
tomekzulek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pn 28 lut, 2011 10:38
Lokalizacja: Orneta
Kontakt:

Odgrzewam kotleta koledzy ;)

Ktoś coś wygrzebał co i jak z tą rejestracją RHD???
Bo jak wspomniałem na innych postach w mojej stajni zawitało pewne r33 :)
krisc
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 84
Rejestracja: wt 25 lut, 2014 23:48
Lokalizacja: Łódź

tak jak od wielu lat, można rejestrować RHD, potrzebujesz zgody Ministra Transportu, a do tego niezbędna jest opinia diagnosty informująca między innymi o tym że wersji LHD nigdy nie było :) natomiast jeśli pytasz o taką "zwykłą" rejestrację, to dalej bez zmian
Awatar użytkownika
tomekzulek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 72
Rejestracja: pn 28 lut, 2011 10:38
Lokalizacja: Orneta
Kontakt:

No o tą zwykła rejestrację pytam ;) Ponoć od nowego roku coś miało sięzmienic... Dlatego odgrzałem temat
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Na każdym forum piszą co innego.
U mnie w mieście każdy "wie", że anglika rejestrować można od nowego roku.
Ale....Czy to prawda? Wątpię;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”