Wybor rodzinnego auta

Moderator: Moderator

SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

Nie wszyscy ale pewnie większa cześć nissana używa jako drugie lub trzecie auto...

Mam obecnie dla rodziny s13 oraz do handlu VW T4... ale jednak coś trzeba będzie kupić większego, najlepiej 4 drzwiowego... Kwota do 10 tys. wymagania: napęd tylni lub 4 na 4, no i nie jakieś zawali droga :)

Czym wy się wozicie jakie byście mieli dla mnie propozycje.
Obrazek

Tylny napęd jest jak seks. Po co na ręcznym? Jak można dać w pizdę
brrupsz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 53
Rejestracja: śr 08 paź, 2008 10:26
Lokalizacja: Pozna?
Kontakt:

BMW e36 316i. Czterodrzwiowe, tanie, z napędem na tył. Fakt, że trochę zawalidroga jest, 100 koni to mało na taką budę.
SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

nie za dużo propozycji... :) kto jeździ Omega B min 2.5 litra :)
Obrazek

Tylny napęd jest jak seks. Po co na ręcznym? Jak można dać w pizdę
Awatar użytkownika
7mgte
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: czw 03 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: wa-wa

w 200% odradzam omege 2,5 v6 , nieudany silnik w ktorym strzela rozrzad, przy 50k.. i olej leje sie jak z zarzynanej swini...plastykowa pokrywa zaworow, odksztalca sie i nie da sie zatamowac wycieku nowa uszczelka, generalnie jeden wielki klopot...ale co kto lubi :P dodam ze moj przyklad nie dotyczy jakiegos trupa , normalny zadbany samochod, a wymienione mial 2 silniki.. w ostatnim strzelil rozrzad jak bylem za granica:/ jak tylko wrocił do PL od razu go sprzedalem.
Awatar użytkownika
Igorek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 121
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 14:48
Lokalizacja: Warszawa

może BMW e39 ,za 10-12 da się już wyrwać wiadomo że bez rewelacji ale kolega sobie bardzo chwali ten samochód albo Subaru forester np. 2.0 turbo
Kto hamuje ten przegrywa !
trabirider
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: śr 03 sty, 2007 09:39
Lokalizacja: SRC

polecam coś takiego tylko w quattro
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11781309
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

http://allegro.pl/listing/search.php?ca ... ng=outback

rocznik 98/99+ (nowa buda)

2.5l, 150KM, AWD, z reduktorem (50/50) i z wiekszym przeswitem, z blocka wyjedzie i przez zaspe sie przebije...

Jedyny minus to waga, prawie 2 tony. Ale 220 poleci przy sprzyjajacych wiatrach... Raczej nie gazowac, mam porownanie mojego niegazowanego z gazowanym modelem ojca...
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Zajebiste autko. Jak je widze to nie mogę sie doczekać kiedy będe miał rodzine;)
SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

BMW e39 za zadbane trzeba dac kilka tysi wiecej a i tak opinie o tym aucie sa o wiele gorsze niz o e34. Duzo drozsza eksploatacja i wieksza awaryjnosc. Zalezy jak kto trafi.

Subaru Forester to tak jak BMW trzeba liczyc za dobre 17tys.

Subaru OUTBACK jak dla mnie kombi nie jest potrzebne no i nie jest to auto w moim guscie,

Nad Audi bym sie mogl zastanowic jak sie nim jezdzi :)



Fajne autko to jeep grand cherokee I 5.2 litra V8 ale za zadbane to tez z 15 trzeba miec.
Obrazek

Tylny napęd jest jak seks. Po co na ręcznym? Jak można dać w pizdę
Wajser
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: śr 05 lis, 2008 21:15
Lokalizacja: Pleszew (Wielkopolskie)

Hmmm sam mam e39 z 96 roku i muszę wtrącić swoje 3grosze...
Silnik 2.0 150KM jak na taka bude całkiem nieźle się zbiera, spalanie nie jest jakieś mega wielkie... 11 miasto 8 trasa. Co do samej eksploatacji nie mogę narzekać, mam to auto od 3 lat, sprowadzone z Niemiec z udokumentowanym przebiegiem 108tys KM więc mogę powiedzieć, że trafiła mi się perełka do tego czasu jedyne co wymieniłem to lewy amortyzator ( na własne życzenie- wje.... sie w gigantyczną dziurę mając około 100Km/h na liczniku )i końcówki drążków... teraz pomału zaczyna nawalać maglownica mimo to auto jest nadal bezpieczne i dobrze skręca. Mam auto z najsłabszym silnikiem i podstawowej wersji wyposażenia jedyne co mam "gratis" to klimatronik, sportowa kierownica i nakladki na progi z napisami BMW mimo biednego wyposażenia auto jest naprawde komfortowe... Wole na pewno stare e39 jak skode z 2002 roku ( wuja ma, kupił z salonu i przeklina ją ), po prostu podstawowy serwis, byna w bak i jechane... raz po raz drobne naprawy.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nissan Stagea :)
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Jak Binio juz Cie troche poniosło to moje propozycja to Mitsubishi Legnum (galant VR4),mozna naprawde tanio wyrwac w englandi :)
W pl jak isc po calosci to mozna e38 w manualu kupic za ta kwote
Ostatnio zmieniony pt 12 mar, 2010 16:03 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

a ja bym zaproponowal takie auto rodzinne ;D wiem ze nie ma napedu na tyl ale to jest auto rodzinne :D napewno bezpieczniejsze dla innych osob jak beda nim jezdzic w zime ;)

KLIK

moze byc nawet 1,9tdi :) tez dobre siliki
a jak nie a6 to moze byc a4 to juz tylko zalezy od ciebie jak duze auto potrzebujesz :D zawsze a4 troche mniejsza i troche tansza ;)
SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

A jak jest z utrzymaniem takiej E38?

Audi A6 ciekawa propozycja ale 4 na 4 :)

a moze ktos uzytkuje jeep grand cherokee z V8 albo cos podobnego...
wczoraj mnie znajoma przewiozla Fordem explorer V6 4.0 i fajnie to idzie i na nasze dziury w sam raz taka terenowka... ale jego to 2001 z USA dal 27 tys z LPG
Obrazek

Tylny napęd jest jak seks. Po co na ręcznym? Jak można dać w pizdę
Awatar użytkownika
Jeshu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 18:33
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontakt:

Mój szef ma jeep-a gran cherokee limited chyba z 2002r 4.7 V8 z gazem. Wiem że 2002r to już nowsza wersja jeepa ale co ciekawe jeździ tym na gazie (sekwencji) od ponad roku i nic jeszcze przy nim nie robił. A spalanie... Średnio 22l lpg więc wydaje mi się że to nie dużo a max mu wciągnął 24l ale to już go nieźle bootował... Pozdro :mrgreen:
EDIT:
Przypomniało mi się że znajomy ma tego pierwszego grand cherokee (kioska :D ) tylko chyba 5.2 V8 i też z podtlenkiem... I też nic przy nim nie robił a jeździ nim od paru lat. Silniki są nie do zajechania... A spalanie podobne czyli w granicach 22l lpg
Ostatnio zmieniony sob 13 mar, 2010 11:01 przez Jeshu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”