Jak zarejestrowac sky'a w PL bez przekladki

Moderator: Moderator

kondor63
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 26
Rejestracja: czw 12 sie, 2010 11:29
Lokalizacja: klementowice

a mi przyszedł pomysł do głowy jak zarejestrowac legalnie sky w pl. bo jestem mechanikiem i moj szefo ostatnio robił taki mały myk ze swoim stworem do offroadu, a mianowicie z gaza zbudował sobie auto kosmicznie poprzerabiane do terenu i na zawody silnik od bmw 3.5 l zawias koni koła i opony jakies fedimy i wiele wiele roznych fajnych modow i miał na to papiery od gaza, z ktorego została aby rama a na tym siedziała buda od jeepa i zaprosił sobie rzeczoznawce ktory mu to opisał i wystawił papiery na to zeby dostał nowy dowod jako POJAZD :MÓJ . tak to sie nazywa i jezeli ma to przeglad a to juz nieproblem to wtedy kontrole policyjne itp sa na legala bo juz kilka takich kontroli było, mozecie sie tym zainteresowac i pogadac z rzeczoznawcami. my tak zrobilismy...
nissan 200sx
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

+ za pomysł ale...
jest jedno ale :roll: w tym "pojazd:mój" kierownica była na pewno po lewej stronie :) więc tak jak przepisy pozwalają...

Jak w sky przerzucisz kierę na lewą stronę to też możesz to bez problemu z opinią zarejestrować :wink:

Pozdro! :wink:
bert
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 lut, 2007 20:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Sky'ja zarejestrować w Polsce nie jest wcale tak trudno, tylko trzeba wiedzieć, jak, gdzie i z czym uderzyć. są dwa sposoby:

1. Zarejestrować w Niemczech, z przeglądem niemieckim, akcyzą, zwolnieniem z Vatu, tłumaczeniami i recyklingiem uderzyć do urzędu. Teraz przeglądy zagraniczne z krajów UE są ważne w PL. Jednak najlepiej udać się do swojego wydziału komunikacji i się dowiedzieć, czy akceptują przegląd spoza granicy.

2. Jest w Polsce możliwość zrobienia przeglądu, muszę się popytać, mając pierwszy przegląd w PL idziemy do urzędu i rejestrujemy. Policjant, który nas zatrzyma, nie ma prawa podważyć przeglądu z powodu RHD, jeśliby próbował, to można mu wmówić, że mamy odstępstwo warunków technicznych od ministra. Potem co rok robimy przegląd u swojego diagnosty.

BTW, są na allegro czarodzieje, którzy załatwiają V5c na nowe nazwisko, przeglądy UK na nowe nazwisko, a ubezpieczenie w PL miesięczne kupujemy sami. Mając działalność typu transport, komis, autoczęści można robić ubezpieczenie komisowe co miesiac legalnie.
Sam jeżdżę angielskimi samochodami po PL na V5c i ubezpieczeniu miesiecznym, i jeszcze żaden policjant nie poprosił mnie o przegląd. Przegląd w UK zakodowany jest w numerze rej w ogólnej bazie pojazdów, Polska policja nie posiada dostępu do bazy, więc nie dyskutują, gdy się im powie, że przegląd jest wbity w dowód : )
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

teorie i kombinacje... a jak spowodujesz wypadek i skasujesz komuś auto , nie mówiąc o spowodowaniu zagrożenia życia lub uszczerbku na zdrowiu , dopatrzą sie wszystkiego i nie będzie ich obchodziło ze masz stempel w dowodzie , zabulisz albo posiedzisz...
Ostatnio zmieniony śr 28 gru, 2011 12:54 przez Binio_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

1 - jak dowiedziec sie czy akceptuja przeglad z zagranicy... kazdy urzad sobie rzepke skrobie? Przy pierwszej rejstracji jest wazny przeglad polski - SPRAWDZIC

2 - Nie ma mozliwosci przejscia przegladu w polsce z kierownica po prawej, poniewaz aktualne przepisy - tzn wytyczne ministerstwa mowiace o braku bezpieczenstwa to uniemozliwiaja. Oczywiscie, znajdziesz pana Henia po znajomosci, i jak sie nie boi to ci przeglad da. Policjantowi chcesz naklamac o tym ze masz papierek od ministra? a jak o ten papierek poprosi?

Czarodzieje z allegro, jezeli chodzi o V5 - to po prostu samochod jest sprzedawany jakby byl w uk - na twoje nazwisko, i taki dowod rejstracyjny angielski otrzymujesz - z tym ze adres zamieszkania prawdopodobnie bedziesz mial w uk............
Polskiego adresu nie mozna tam raczej pisac, bo to juz podchodzi pod eksport, a na to jest osobny formularz.

Jezeli chodzi o MoT - to juz jest sfalszowany papierek, do pokazania policji i nic wiecej.
Papierek ma swoje magiczne dzialanie az do pierwszej stluczki - ubezpieczenie nie pokryje wypadku spowodowanego przez samochod bez przegladu.
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

wszystko co chcialbys wiedziec na temat rejestracji anglika w PL znajdziesz na tej stronie :

http://angliki.info/

Kiedys czesto tam zagladalem jak mialem swojego Sky , powiem Ci nawet ze znalazlem sposob na wykupienie polskiego ubezpieczenia na rok na angielskie blachy , bez wtopy , przy wypadku dalem papiery i wszystko bylo ok .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

nie ma co sie oszukiwac panowie... w aktualnech chwili JEDYNA LEGALNA mozliwosc to odstepstwo od ministra na auto RHD w polsce...

zeby zarejestrowac auto potrzebny jest przeglad, nie wiem jak u was, ale wszedzie gdzie ja sie dowiadywalem MUSI BYC POLSKI,

w polsce na stacji (robiac normalny przeglad, nie mowie tu o znajomosciach gdzie auta sie na oczy nie widzialo) powiedza Ci ze albo Ci nie zrobia przegladu bo masz RHD albo Ci zrobia i wystawia negatywna opinie o usterce jaka jest Kiera po niewlasciwej stronie (co sie z tym wiaze wszystkie podzespoly typu lusterka wycieraczki itp.)

z ubezpieczeniem to jest roznie, jedni ubezpiecza inni nie ubezpiecza, w wiekszosc wypadkow ubezpiecza sie miesiecznie albo jezdzi sie na zielonej karcie, a jak sie kombinuje jak koledzy wyzej pisza, to nie zaprzecze ze jezdzic sie da, i ze pan wladza sie czepial nie bedize... ale jak to Binio_ i ODINN napisali, przy pierwszym wypadku "czar prysł"

zostaje minister - i tu sprawa jest ciezsza... bo powiem wam ze da sie zalatwic odstepstwo od ministra na dwa sposoby..
1 - miec ministra w bliskiej rodzinie i po znajomosci dostac
2 - wykladajac spora kase przy zalatwiniu masy dokumentow, poczynajac od homologacji, i innych papierkow z Jap, przez rzeczoznawcow, i stacje kontroli, rozne opinie i radcow prawnych, i odpowiednio sformulowane dokumenty, gdzie ministra jedyna negatywna odpowiedzia bedize tradycyjne "nie, bo stwarza zagrozenie" wiec to tez jest w sumie 50/50 choc i na taka odpowiedz da sie znalezc haka na ministra udowadniajac mu ze jednak nie do konca :D

a skoro byli ludzie ktorzy tego dokonali, bo jest w polsce kilka aut RHD na polskich blachach (i nie mam tu na mysli samych skyline czy s15) wiec mysle ze jest to mozliwe, pytanie tylko czy jest to warte tego wszystkiego?

taka jest moja opinia na ten temat :)
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jeszcze kilka lat temu wyglądało to ciut innaczej , Pingu zarejestrował wtedy sky r33 , kosztowało go to jeśli dobrze pamiętam kilka miesięcy walki z papierkami i kilka tyś złotych na te papierki.
Później sie zmieniło i sam napisał ze nie widzi opcji przejść tego legalnie ponownie...

Istnieją takie rzeczy jak "przeglądy" stwierdzające iz pojazd jest sprawny ale nie mówiące nic o dopuszczeniu go do ruchu w naszym kraju , istnieją ubezpieczalnie które oczywiście sprzedadzą papier , kase wezmą , ale później sie wypną poniewąż znajdą coś co stwierdzi iż podałeś nieprawde w formularzu lub nie spełniłeś jakiegos warunki a w średnio złej opcji koszty idą w dziesiątki tysiecy zł jak dojdzie do naruszenia zdrowia osób uczestniczących w zdarzeniu drogowym , nie licząc odszkodowania ( z życia wzięte ).

Tak więc jak chcecie mieć ciekawe unikatowe autko to musicie sie liczyc z kosztami przeglądów w UK ( legalnych ) oraz ubezpieczenia na siebie z UK , lub przekładać auto i rejestrować w PL
lub jeździć z myślą że przecież wszystko jest OK i liczyć na fart że nic poważnego sie nie stanie , bo w przeciwnym razie nie pomoże tłumaczenie ze przeciez mam papierek a tak pozatym nic mi nie zrobicie bo nie mam na siebie nic , wydupczą Was tak ze aż tu będzie to słychac :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony śr 28 gru, 2011 17:19 przez Binio_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

co racja to racja :) tak jak Binio napisal
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Dokładnie... :above:
Następna osoba która ma zamiar napisać coś w stylu że łatwo jest w pl zarejestrować anglika, niech najpierw go legalnie zarejestruje i dopiero później się chwali że potrafi.
Chętnie postawię nawet za to piwo. Powodzenia w praktycznym a nie teoretycznym rozwiązywaniu problemu :lol:
pzdr.
Ostatnio zmieniony śr 28 gru, 2011 21:38 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

ja postawie nawet flache jak ktos zarejestruje w tym czasie sky lub jakiegos innego Japonca :P

jedna sprawa jest gdy jeden mowi ze nie mozna a wszyscy rejestruja..
a inna gdy wszyscy mowia ze nie mozna a jeden ze da rade...

ile to sie juz czlowiek nie naogladal aukcji na ktorych bylo napisane ze koles sprzsedaje auto RHD i wie jak zarejestrowac w PL :D i nawet pomoze :P

gdyby to bylo takie proste to by najpierw zarejestrowal a potem sprzedawal ;]

tak sie tylko wydaje ze to jest proste...
bo papierki mozna sobie pozalatwiac imiec wszystko na cacy tylko pozniej placic dozywotnie kary po jakims wypadku bo ubezpieczalnia sie wypiela, bo pan Heniek co to papier wystawil od roku nie pracuje i nikt go nie widzial co by autentycznosc potwierdzic itp itd..

co z tego ze mozna sobie legalnie ubezpieczenie zalatwic.. nawet niech ono bedzie funkcjonalne i z pokryciem, co z tego ze autko bedize cacy nowka funkiel 2011 rocznik...

nikt przy zdrowych zmyslach nie zrobi przegladu na ktorym wszystko w 100% bedzie super cacy zgodne... a nawet jak wystawi i Pan policjant sie nie przyczepi to przy jakiejkolwiek stluczce czy nawet zwyklym uderzeniu w barierke czy jakims innym syfie gdy sie bedzie chcialo zalatwic wszystko z ubezpieczalnia to ci powiedza ze ubezpieczalnia nie pokryje, a dlaczego? a no bo Pani za biurkiem powie Ci ze przeglad ktory masz jest nie zgodny z prawem i palcem Ci pokaze przepisy... a jak zaczniesz sie sadzic to wyjdzie na to ze nie posiadasz pozwolenia od ministra... i jeszcze zabulisz za sprawe w sadzie :D nie mowiac juz o calej reszcie :D

chcialbym zeby to proste bylo ale niestety.. zostaje albo przekladke robic ale sie meczyc z ministrem albo czekac az cos sie w naszym wspanialym kraju zmieni ;]

nie to zebym byl przeciwny bron Boze... bo sam jezdze RHD i sam probuje cos zrobic ;] tyle ze wiem jak sprawa wyglada bo ciagle latam od prawnikow do rzeczoznawcow i po stacjach kontroli :D i zadne gadanie ze prawo uni jest nadrzedne czy ze mam wszystkie papierki tu nie pomoze.. bo sypna Ci kilkoma podstawami prawnymi ktore nie pozwalaja na rejestracje i koniec.. a prawnik zazyczy sobie ladna kase za obejscie tego w dodatku bez gwarancji ze sie uda :)

ale jak juz sie znajdzie ktos kto zarejestruje RHD to dajcie znac :P to moze i mi pomoze z rejestracja :) bo narazie czekam az cos sie zmieni
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
Nero
Stały gość
Stały gość
Posty: 440
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 15:49
Lokalizacja: NMR

Andy pisze:co z tego ze mozna sobie legalnie ubezpieczenie zalatwic.. nawet niech ono bedzie funkcjonalne i z pokryciem, co z tego ze autko bedize cacy nowka funkiel 2011 rocznik...

nikt przy zdrowych zmyslach nie zrobi przegladu na ktorym wszystko w 100% bedzie super cacy zgodne... a nawet jak wystawi i Pan policjant sie nie przyczepi to przy jakiejkolwiek stluczce czy nawet zwyklym uderzeniu w barierke czy jakims innym syfie gdy sie bedzie chcialo zalatwic wszystko z ubezpieczalnia to ci powiedza ze ubezpieczalnia nie pokryje, a dlaczego? a no bo Pani za biurkiem powie Ci ze przeglad ktory masz jest nie zgodny z prawem i palcem Ci pokaze przepisy... a jak zaczniesz sie sadzic to wyjdzie na to ze nie posiadasz pozwolenia od ministra... i jeszcze zabulisz za sprawe w sadzie nie mowiac juz o calej reszcie
Wprowadzasz w blad.
Pamietaj ze w kazdym jednym kraju UE mozesz wykupic ubezpieczenie na auto ktore jest zarejestrowane poza granicami kraju w ktorym obecnie sie poruszasz i nic nie trzeba kombinowac, idziesz podajesz dane auta i nie ma z tym zadnego problemu. W razie stluczki, wypadku obowiazuja Cie przepisy zawarte w polisie. Juz robilem tak z autami z UK.

Przeglad, wszystko zalezy od stacji diagnostycznej, teoretycznie przeglad powinni zrobic ci w kazdej jednej ale czasem to sie nie sprawdza. Zrobienie przegladu ma za zadanie stwierdzic czy pojazd jest sprawny technicznie a nie po ktorej stronie masz kierownice. Tak samo jak w UK mozesz zrobic przeglad MOT w aucie zarejestrowanym w PL tak tez musi byc mozliwosc zrobienia przegladu auta na angielskich blachach w PL. Ogolnie jak sie nie myle dotyczy to wszystkich panstw UE.

A co do samej rejestracji jest problem i to wielki to prawda ale pamietajcie, ze sporo ogloszen ktore sie pojawiaja z opcja zarejestrowania w PL samochodu RHD moze byc na zasadze mienia przesiedlenczego a to juz inna kwestia. Przyznaje bez bicia, nie dowiadywalem sie w urzedach jak to wyglada w praktyce ale przepisy mowia same za siebie ze na mienie przesiedlencze mozna zarejestowac pojazd pod warunkiem ze uzytkujemy go minimum 12 miesiecy poza granicami no i po przerejestrowaniu nie wolno go sprzedac przez kolejne 12 miesiecy.
Prawda jest taka ze na mienie przesiedlencze czlowiek moze zabrac ze soba praktycznie wszystko to co posiadal gdy mieszkal poza granicami, laczeni z pojazdami itd. Nie chce nikogo wprowadzac w blad bo nie wiem czy przepisy o mieniu przesiedlenczym sie nie zmienily przypadkiem ale wszystko mozna znalezc na odpowiednich stronach internetowych.

Pozdrawiam
Oo\_____/oO VS Oo\_____/oO
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Wprowadzasz w blad.
Pamietaj ze w kazdym jednym kraju UE mozesz wykupic ubezpieczenie na auto ktore jest zarejestrowane poza granicami kraju w ktorym obecnie sie poruszasz i nic nie trzeba kombinowac, idziesz podajesz dane auta i nie ma z tym zadnego problemu. W razie stluczki, wypadku obowiazuja Cie przepisy zawarte w polisie. Juz robilem tak z autami z UK.
nawet jeśli, to dotyczy to tylko Tych osób które mają auto zarejestrowane NA SIEBIE w UK i chcą je do pl ściągnąć... a ile jest zainteresowanych tym tematem spełniających te kryteria?
jak ktoś kupi auto w uk to co na byłego właściciela polise wykupi???? :lol: jak bez jego dowodu? Będzie ona coś znaczyła???

Poza tym to jest temat o ZAREJESTROWANIU RHD! a nie jeżdżeniu nim w pl.

Przeglad, wszystko zalezy od stacji diagnostycznej, teoretycznie przeglad powinni zrobic ci w kazdej jednej ale czasem to sie nie sprawdza. Zrobienie przegladu ma za zadanie stwierdzic czy pojazd jest sprawny technicznie a nie po ktorej stronie masz kierownice. Tak samo jak w UK mozesz zrobic przeglad MOT w aucie zarejestrowanym w PL tak tez musi byc mozliwosc zrobienia przegladu auta na angielskich blachach w PL. Ogolnie jak sie nie myle dotyczy to wszystkich panstw UE.



I co Ci z takiego przeglądu???? Co prawda jak trafisz na dobrą stację to Ci zrobią i napiszą że auto jest sprawne technicznie ale..!!! dodadzą też na 100% że nie ma prawa do rejestracji!!!
A jak mówiłem o czym jest temat?!

A co do samej rejestracji jest problem i to wielki to prawda ale pamietajcie, ze sporo ogloszen ktore sie pojawiaja z opcja zarejestrowania w PL samochodu RHD moze byc na zasadze mienia przesiedlenczego a to juz inna kwestia
Kup takie auto i zarejestruj.. hahaha... jak ktoś sprzedaje swoje mienie przesiedleńcze to jak Ty je masz zarejestrować??? sam napisałeś że nie można przez 12 miesięcy tego mienia sprzedać itp..... gdzie tu sens i logika??? :lol:
Przyznaje bez bicia, nie dowiadywalem sie w urzedach jak to wyglada w praktyce ale przepisy mowia same za siebie ze na mienie przesiedlencze mozna zarejestowac pojazd pod warunkiem ze uzytkujemy go minimum 12 miesiecy poza granicami no i po przerejestrowaniu nie wolno go sprzedac przez kolejne 12 miesiecy.
Prawda jest taka ze na mienie przesiedlencze czlowiek moze zabrac ze soba praktycznie wszystko to co posiadal gdy mieszkal poza granicami, laczeni z pojazdami itd.

może zabrać wszystko i wszędzie i co z tego jak zarejestrować może auto jedynie wtedy kiedy spełnia ono warunki rejestracji w danym kraju.. np takim chorym jak pl pod tym względem..

no i do tego musiał by chętny na taką rejestrację wyjechać do uk na 12 miesięcy i się tam zameldować... ??? niezły pomysł..

Wprowadzasz w blad.
To też mam komentować?
napiszę tylko że jak byś wiedział tyle o rejestracji RHD co Andy to nie tylko tego zdania ale i w ogóle tego całego posta w ogóle byś nie napisał.


Pozwólcie że zacytuję mój ulubiony kawałek jeszcze raz ale zostawię go już bez komentarza :mrgreen:
nie dowiadywalem sie w urzedach jak to wyglada w praktyce ale przepisy mowia same za siebie
Ostatnio zmieniony pt 30 gru, 2011 23:32 przez Bast, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xZealoTx
Stały gość
Stały gość
Posty: 464
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:40
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Najprościej to kupić S14a i miec świety spokój, Skyline to tylko rarytas, nasze 200SX dają takie same dozniania i sa bez kłopotu do zarejestrowania :D
Niskie, Szerokie... i jedzie się Bokiem
S14a in Progress (4%)
Honda CB600F Hornet (94bhp) (100%)
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

ubezpieczenie - mialem na mysli polske a nie ubezpieczenia w kraju z ktorego przyjezdza auto (uk, Deutsh, itp) chodzi mi jedynie o polske ;] bo jesli ubezpiecza sie w innym kraju to faktycznie jest tak jak piszesz.

a co do przegladu, masz jedynie po czesci racje, bo i owszem, kazda stacja POWINNA Ci zrobic przeglad, pokusilbym sie nawet o slowo "MUSI" zrobic przeglad,
i TAK, stacja ma za zadanie stwierdzic sprawnosc pojazdu i tu sie pojawia ALE, bo w polskim prawie jest zapisane ze "Pojazd POWINIEN miec uklad kierowniczy umiejscowiony po stronie lewej" i teraz jesli robisz przeglad to owszem zrobia Ci przeglad w polsce ale wystawia Ci negatywna opinie z Usterka, i wlasnie ta usterka wg prawa polskiego bedize "niewlasciwie umiejscowiony uklad kierowniczy" i zostaniesz niedopuszczony do ruhu jako ze masz "uszkodzony" pojazd, z nakazem "naprawienia go" co znaczy "przekladka" ;]

co do mienia przesiedlenczego nie bede sie wypowiadal, wiem tylko tyle ze ostatnio tez sa problemy z tym i nie chca rejestrowac, ale to jedynie pogloski ktore slyszalem od ludzi, sam nie probowalem ;]

jedyne co wiem na pewno to ze nie ma dobrego sposobu zeby zarejestrowac RHD w PL bez problemow ;p
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”