Opony zimowe

Moderator: Moderator

Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Mam takie małe pytanie, jak bardzo wiek opony zimowej wpływa na jej zachowanie na drodze? Czy np opona dobej marki która ma załóżmy 4 lata poradzi sobie w zimę? Bo słyszałem różne opinie, w internecie też różnie piszą i teraz już sam nie wiem co o tym myśleć.
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

4 lata ujdzie, ale nie jest to to co z fabryki, robi się twarda śliska głośna pękata, do 7lat później wywalić/spalić. Jak nie łysa to ten 5 sezon pociągnie a jak łysa to zastanawiaj się czy jej nie dokończyć na treningu czy dojeździć ją na lato
Ostatnio zmieniony pt 09 gru, 2011 11:09 przez Tomek89, łącznie zmieniany 1 raz.
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

gdzies czytalem, ze sprzedawcy moga sprzedac ci opone nawet o dacie produkcji sprzed 36 miesiecy... znaczy jakas tam norma mowila, ze opona przechowywana przez taki okres czasu od daty produkcji jest w pelni wartosciowa.

osobiscie na zime kupilem nowe sredniej polki ale zaluje, ze nie dolozylem na takie z gornej.
Obrazek
Awatar użytkownika
180SX
Stały gość
Stały gość
Posty: 357
Rejestracja: czw 17 mar, 2011 09:43
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Opony zimowe to wsztstko jedno jakie, byle miały przynajmniej 5mm bieżnika potem już nie wchodzą w śnieg tak dobrze i kija dają. Z resztą jeśli wjedziesz na lód któy powiedzmy będzie pod śniegiem to nawet zimówki za 3tys za szt ci nie pomogą ani żaden abs czy esp i inne. Zimowy bieżnik ma to do siebie ża działa bardziej jak kolce, wbija się w śnieg i od tego mają przyczepność jeśli masz już słabe bierzniki to nawet lepiej jest założyć 10 letnie ale nie używane bo bieżnik w niej spełnia dalej rolę jaką powinien a w tej co przejechała 2-3 sezony już nie za bardzo, dla tego producent/ sprzedawca może ci sprzedawać "stare" opony bo mimo wieku dalej spełniają swoją role bieżniki i do puki nie popęka to jest dobra opona.
From 0 to bitch in 2,5 seconds

Tel: 507838951
Milion części do s13, nadwozia i inne
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nie zgodze się, stara guma twardnieje i co z tego ze ma wysoki bieznik skoro jest twary jak letnia opona , to równiedobrze mozna na letnich jezdzic z wysokim bieznikiem...
Wiadomo iż czym młodsza i ładniejsza :lol: :lol: :lol: tym lepsza 8)
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

No to Binio pięknie wszystko zobrazowałeś :D

Czyli jak 4 lata to nie tak źle i musi być dużo bieżnika to założę te co mam, mają 4 lata i około 7 mm bieżnika. Może przez zimę się przeturlam :wink:
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

w zime jazda nysą jest i tak prze** czy masz roczne czy 10 letnie zimówki :D

pamiętam jak 2 lata temu przez pół zimy jeździłem na letnich kapciochach, w połowie wygrzebałem jakieś zimówki i założyłem na auto, po za ruszaniem z miejsca na parkingu większej różnicy jakoś na nich nie czułem :)
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
Awatar użytkownika
xZealoTx
Stały gość
Stały gość
Posty: 464
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:40
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

z zimówkami jest jak z majtkami, chodzi się dobę, ekstremalnie dwie ;)
Niskie, Szerokie... i jedzie się Bokiem
S14a in Progress (4%)
Honda CB600F Hornet (94bhp) (100%)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

xZealoTx pisze:ekstremalnie dwie ;)
extremalnie to 4, a Clarkson slyszal ze nawet 5 :D

a co do zimowek to zauwazcie ze w PL mamy wiecj wodnistych/blotnistych drog zima,
a przy takiej nawierzchni guma opony i ksztalt bieznik ma bardzo duze znaczenie,
przy samym sniegu to ilosc bieznika i jego ulozenie graja glowna role.
Wiadomo ze na lod to tylko kolce pomagaja, ktore w PL sa zabronione ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Boys
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 61
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 19:27
Lokalizacja: Biała

Dużo zależy od warunków przechowywania takich opon zimowych. Ja w roku założyłem 5 sezon. Mechanik jednak doradzał rozstanie ze względu na wiek, chociaż bieżniki ok.
turbo dla każdego kierowcy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”