szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
komargc
Stały gość
Stały gość
Posty: 275
Rejestracja: wt 30 gru, 2008 18:48
Lokalizacja: olsztyn

sorry gwintownik takiego wymiaru
Ostatnio zmieniony pn 28 sty, 2013 17:03 przez komargc, łącznie zmieniany 1 raz.
czesci do s13 tanio
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

komargc, jak masz głowę na wierchu to zawieź ja do jakiegoś zakładu gdzie je planują- czy jak to się tam pisze.. Zaaplikują Ci specjalną tulejkę..

Bo nawet jak byś znalazł gwintownik to i tak wiórki wpadną do komory... A do tego mam pewne wątpliwości czy tak odbudowany gwint utrzyma świecę... jedyna opcja to znaleźć ciut większy gwintownik i większą świecę.. ale problem opiłków nie znika...



Tomek89 nie zrozumiałeś mnie... :wink:

Nic mi do tego czy będziesz płacił komuś bo to nie moje pieniądze i nie moja sprawa... Nie miałem zamiaru w najmniejszym stopniu tego negować- jeśli ktoś chce to niech dorabia... :wink:

Ja po prostu napisałem bo dużo ludzi- tak jak i Ty przed chwilą, twierdzi że takie coś jest konieczne do wycentrowania tarczy. A moim skromnym zdaniem jest to straszenie i wprowadzanie innych w błąd.. (nie będę już nic nawet mówił o wybijaniu w ten sposób uszczelniacza wału np od strony rozrządu, bo ktoś jeszcze pomyśli że jak się o tym dyskutuje to ma to w sobie ułamek prawdy)

Napisałem tylko żeby ktoś kto jest w trakcie wyciągania sprzęgła czytając temat nie przestraszył się że bez tego nie złoży..

jeśli mi nie wierzysz to weź czteropak piwa i wpadnij.. ja wyjmę specjalnie skrzynię rozkręcimy sprzęgło i wycentruje je z zamkniętymi oczami w pół minuty.. Tylko dwie śrubki złapiesz.. jest to banalnie proste... :wink:

wymieniałem kilka tarcz a swoją skrzynię to z 5 razy wkładałem i nigdy żadnej nie wbijałem ani nie opuszczałem po raz drugi..

I sorry wszystkim za spam ale osobiście lubię jak ktoś mnie wyprowadza z błędu i jednocześnie nie lubię jak ktoś wprowadza w błąd innych..

Po prostu... bez "takiego czegoś" da radę bez problemu wycentrować tarczę i tylko tyle chciałem przekazać...
Ostatnio zmieniony pn 28 sty, 2013 17:13 przez Bast, łącznie zmieniany 2 razy.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

komargc,
m14x1,25 dostaniesz w każdej hurtowni/sklepie ale problem będzie to prosto nagwintować
bo jak fest shaharzone gniazdo to jak "poczeszesz" gwintownikiem to nie będzi miało na czym trzymać, większa swieca to nie opcja bo się parametry zmienią cieplne i elektryczne i może byc klops i pozatym jak to jedna większa świeca
opiłki to pikuś, większe wydmuchasz kompresorem a taki drobny pył to szkód nie narobi

tulejka to jedyna opcja


Bast, wiem że nie jest to konieczne i nie napisałem że w SXie się nie da
chłopacy pisali że robili bez więc się da, nie takie rzeczy się robiło,
tylko i wyłącznie moje widzimisię, widziałem że jest takie coś i chcę mieć
leniwa bestia jestem dlatego lubię mieć dużo udogodnień w postaci diwajsów

może to też coś jak placebo, "mam narzędzie, dam rady"
:)
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Uzywał ktos kiedys tych magicznych plynow co sie nakłada na szybe i niby tak super spływa woda po szybie ze nie trzeba wrecz uzywac wycieraczek? Jesli tak to co polecacie?
Awatar użytkownika
komargc
Stały gość
Stały gość
Posty: 275
Rejestracja: wt 30 gru, 2008 18:48
Lokalizacja: olsztyn

dobra przemyslalem , ochlonelem i jutro holuje auto na serwis glowic podobno moga naprawic bez sciagania glowicy . i tak nie rozumiem jak ktos ja krzywo wkrecil i doyebal na chama :?
czesci do s13 tanio
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

No to z Tomek89, się dogadałem.. :wink: ale i tak, bez wyciągania skrzyni... jak byś gdzieś przejeżdżał to na piwo zapraszam :wink:

A Ty komargc daj znać jak będziesz po.. jak to wyszło.. bo ciekawa opcja o której jeszcze nie słyszałem :)
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

komargc pisze:dobra przemyslalem , ochlonelem i jutro holuje auto na serwis glowic podobno moga naprawic bez sciagania glowicy . i tak nie rozumiem jak ktos ja krzywo wkrecil i doyebal na chama :?

z tego co znalazlem na szybko w necie to 14x1,25 . Jutro w robocie pomierze i sie upewnie
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Kamisovcanada
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 31
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2012 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Mam pytanko dotyczące tylnego zamka do bagażnika. Chodzi tu o mechanizm do otwierania kluczykiem. Czy mógłby ktoś z was zamieścić fotkę działającego mechanizmu od wewnątrz auta.
korek0907
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 25
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 08:42
Lokalizacja: koło Mińska Mazowieckiego
Kontakt:

Draxan pisze:Uzywał ktos kiedys tych magicznych plynow co sie nakłada na szybe i niby tak super spływa woda po szybie ze nie trzeba wrecz uzywac wycieraczek? Jesli tak to co polecacie?
Draxan, chodzi ci o te niewidzialne wycieraczki (nano wycieraczki)?
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

korek0907 pisze:
Draxan pisze:Uzywał ktos kiedys tych magicznych plynow co sie nakłada na szybe i niby tak super spływa woda po szybie ze nie trzeba wrecz uzywac wycieraczek? Jesli tak to co polecacie?
Draxan, chodzi ci o te niewidzialne wycieraczki (nano wycieraczki)?

Chyba tak jakos to nazywaja :) .
To taki plyn czy tam inny specyfik co sie naklada na szybe.
korek0907
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 25
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 08:42
Lokalizacja: koło Mińska Mazowieckiego
Kontakt:

Draxan spróbuj Rain-X'a tylko normalnego, a nie 2w1. W PL kosztuje coś ok. 20 zł w butelce 200ml. Zajefajnie działa, nawet przy małych prędkościach, z tymże aby go idealnie nałożyć trzeba się trochę narobić, wyczyścić dokładnie szybę, przelecieć glinką, nałożyć 2-3 warstwy i dokładnie spolerować, ale warto. :) Moja matula sobie nie wyobraża jeżdżenia, a teraz zimą to nawet odśnieżania szyb bez nałożonego tego preparatu. :D Jedynymi wadami to możliwość wystąpienia przeskakiwania szyb, występowania smug przy przejechaniu wycieraczką (schodzi po 2-3 s) no i przy złym nałożeniu usunięcie tego jest katorgą. :) Dobre opinie ma też niewidzialna wycieraczka z firmy Autoland, lecz osobiście tego nie używałem. ;)
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

mi głownie chodzi o tylna szybe, bo zdemontowałem wycieraczke i chcial bym jakos pomoc tej wodzie opuszczac ta wielka szybe ;) .
Ok zaraz poszukam na eBayu co tam maja z tego co polecasz i pomysle o tym, tylko to polerowanie mnie przeraza :P



EDIT:

takie cuś ? - http://www.ebay.co.uk/itm/2-x-RAIN-REPE ... 2eb8c97687
Ostatnio zmieniony wt 29 sty, 2013 14:48 przez Draxan, łącznie zmieniany 1 raz.
korek0907
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 25
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 08:42
Lokalizacja: koło Mińska Mazowieckiego
Kontakt:

Właśnie tak, tylko tu jest zestaw. W żółtej butelce jest płyn do nano wycieraczki, a w czarnej płyn zapobiegający parowaniu szyb od wewnątrz-też dobra rzecz. Warto użyć też boczne szyby, poprawa widoczności znaczna. ;)
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

Ok, no to zamawiam i heja wszystkie szyby tym i tym pomaziam 8) .

Dzieki za pomoc i porade :)
korek0907
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 25
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 08:42
Lokalizacja: koło Mińska Mazowieckiego
Kontakt:

Spoko ;) Jakby co to na pierwszy raz nie polecam od razu ładować na przednią szybę, bo można się zdziwić. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”