szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

no ludzie nikt nie ogarnia elektryki na tyle?
Awatar użytkownika
Barta
Stały gość
Stały gość
Posty: 384
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009 12:18
Lokalizacja: spod warszawy

kacus13 to jest proste potrzebujesz tylko miernik jakis ale najpierw daj bardzo dużą fote tego układu od dołu. Tylko po co ty to robisz? :D

Dobra fote sobie już powiększyłem.
Musisz zrobić to sam bo tam jest tak naćkane że trudno powiedzieć. Weź miernik połącz pod baterię nawet 9V i popatrz na których ścieżkach jest napięcie po wciśnięciu przycisku a na których nie.

Nie chce mi się aż tak w to wpatrywać łatwiej jest majac płytkę w ręku a tak to sobie muszę skakać między zdjęciami. Ogólnie to nie powinno być trudne.

Ja obstawiam że to co żółte to jest od diody + i -
to co czerwone i niebieskie to odpowiednio miejsca któwe powinieneś złączyć przełącznikiem.
Ale to tylko moje domysły. tak mniej więcej to będzie się prezentowało.

I weź pod uwagę że tam są układy logiczne np: ,,nie dopuszczaj nadmuchu na szybę jeśli włączony obieg w kabinie,, Co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Rozkminić to możesz tylko ty jak się skupisz. Zasada jest prosta. To co po wciśnięciu łączy przycisk. (te miejsca) musisz zastąpić przełącznikiem... Więcej nie jestem w stanie rozkminić.
Obrazek zrobiłem tylko orientacyjnie, mogę się mylić, na szybko to obstawiłem. Pewnie z miernikiem co innego wyjdzie. Sprawę właśnie te logiczne miejsca komplikują, po prawej stronie tam gdzie znaki zapytania to właśnie te miejsca. Tam jest sprawdzanie czy włączony obieg w samochodzie. (tak mi się wydaje) ogólnie to ja bym chyba płytkę całkiem wypierniczył i same przewody do przełączników polutował. Olałbym te sprawdzania i diody ale to też musisz miernikiem działać
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 15 gru, 2013 14:12 przez Barta, łącznie zmieniany 3 razy.
Obecnie '92 200SX S13 CA18DET GT2860RS
Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

to samo mniej wiecej myslalem, no nic dam to lepiej jakiemus elektrykowi zeby mi ogarnol :)
diody chce zostawic, a przelaczniki te logiczne to chyba nie problem jak zanim wlacze inne to wylacze to co jest? znaczy ze np tylko jedna opcja jest wlaczona
Awatar użytkownika
Barta
Stały gość
Stały gość
Posty: 384
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009 12:18
Lokalizacja: spod warszawy

znaczy to jest tak zrobione że cokolwiek nie wciskasz to się nie pochrzani po prostu jak bedziesz miał przełączony obieg wewnętrzny to nie zadziałają dwa inne nawet jak je przełączysz. Ale sam widzisz że ciężko to ogarnąć. trzeba tylko usiąść i prześledzić co do czego idzie
Obecnie '92 200SX S13 CA18DET GT2860RS
Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

one maja wspolna blaszke ktora idzie pod wszystkimi przelacznikami i jak jeden wciskasz to blaszka wyciska inne. wiec jesli podlacze na przelaczniki to powinno dzialac wszystko jak wlacze wszystko itd
znaczy tak mi sie zdaje bo elektryk ze mnie zaden..
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

Panowie, potrzebuje kupic jakies radio do auta.
Wczesniej miale ALPINE CDE-9881RB, radio moim zdaniem superrrr przez wielkie SSSS :)
Szukam czegos podobnego , musi byc wyjscie na tube obowiazkowo mile widziane USB.
firma oczywiscie tylko ALPINE
Ostatnio zmieniony ndz 15 gru, 2013 22:00 przez bybs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

CDA-9833, CDA-9835, CDA-9853, ogólnie z alpine to seria CDA gra super, tylko używka to 400zł i w góre. Proponuję wejść na jedno z polskich for o car audio (np. strefacaraudio) i napisać w dziale kupię, znajdziesz tam więcej modeli niż na allegro, większość kitra sprzęt po szafach, czasem im się przypomni że mają coś ciekawego i można dosyć tanio wyrwać dobry sprzęt.
CA18
mariusz199044
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 115
Rejestracja: śr 23 maja, 2012 20:14
Lokalizacja: mazury

Jaki klucz udarowy elektryczny, bądź akumulatorowy do garażu ??
Awatar użytkownika
klimas1778
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 62
Rejestracja: ndz 21 lip, 2013 21:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Panowie, zamontowałem elektryki od mondeo, tak jak Pan Bóg nakazał, przekaźniki bezpieczniki i trytki, podstawka pod czujnik temp jest na dolnym wężu od chłodnicy i niestety wentylator włącza się na 2-4s i wyłączą bo zdąży schłodzić chwile, macie jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

a meczyles go mocniej? czy normalnie chodzac na postoju????
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Na dolnym węży będzie mniejsza temperatura, bo płyn przeleci całą chłodnicę i zdąży się schłodzić, nie znam się ale ja bym dał czujnik na górnym wężu.
Pomęcz go mocniej bo teraz na postoju to nie wiem czy da radę aż tak się nagrzać :P
CA18
arek200
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 42
Rejestracja: wt 05 lut, 2008 18:38
Lokalizacja: gorzow
Kontakt:

Na gornym wezu musi byc. Ja tez na poczatku mialem na dolnym i bylo zle.
Awatar użytkownika
klimas1778
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 62
Rejestracja: ndz 21 lip, 2013 21:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nie męczyłem go za bardzo, ok przerzucę na górny i dam znać co i jak :)
Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

Jaka TANIA i dobra uszczelka kolektora ssacego CA18DET?
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

kacus13 pisze:Jaka TANIA i dobra uszczelka kolektora ssacego CA18DET?
arkusz do uszczelek i wycinasz sobie :P ja tak robie caly czas.
Ostatnio zmieniony wt 17 gru, 2013 18:59 przez mielnik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”