szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Krzys, tak czasem jestem w src ;)
co do sprzegla, to ja sam u siebie zrzucalem skrzynie nie raz bez kanalu i podnosnika 2/4 kolumnowego, da rade ale zabawy jest, jak mialem zmieniac sprzeglo, to robilem to u kolegi na kanale ogarnalem to ze wsparciem Tomaqa w okolo 2-3h,

lozysko jak zdycha to sobie popiskuje czasem, jest roznica w dzwieku pracy skrzyni/lozyska przy wcisnietym/puszczonym pedale sprzegla, jak nie bylo zmieniane od nowosci to warto zmienic za jedna robota, tylko na jakies markowe, zeby nie padlo za 500km - wymagana raczej prasa bo lozysko jest wcisniete na taka tuleje, ktora jest nie wymienna,

docisk i zamach trzeba ocenic wizualnie, czy powierzchnia jest rowna, czy nie ma jakichs mechanicznych uszkodzen, w Bielsku-Bialej jest zaklad w ktorym moga ci nabic okladziny na tarcze, zplanowac zamach/docisk w razie potrzeby lub ewentualnie na forum uzytkownik erison ma w ofercie tarcze i dosciski po regeneracji.

jak co to wszystko jest rozrysowane w serwisowce, jak nie masz to sie w nia zaopatrz jakies 800str. o s13 bez ktorych nie ma co w niej grzebac :)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Krzys
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 71
Rejestracja: czw 26 gru, 2013 21:45
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Dzięki Ci za cenne informacje, na pewno się przydadzą. Myślę, że odpocznę trochę od nyski, ściągnę serwisówkę, poczytam i jakoś zabiorę się za wyciągnięcie sprzęgła. Najbardziej odpowiednia mi wersja to oddać tarczę, docisk i dwumas do regeneracji albo kupić jakieś po regeneracji, łożysko nowe. Załatwi sprawę?

http://www.nowe-sprzegla.pl/sprzegla/ni ... k2051.html

Znalazłem takie coś. Da radę?
Ostatnio zmieniony czw 09 sty, 2014 21:44 przez Krzys, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

nie kombinuj z sprzeglem.

http://turbokillers.com/erisonperformance-vf112.htm

masz wszystko co trzeba,tarcze czy docisk.
jak wyciagniesz skrzynie to bedziesz widzial w jakim stanie jest lozysko oporowe i czy trzeba je wymieniac :)
Marcinozoo
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: pn 27 maja, 2013 22:15
Lokalizacja: Pruszków

Czy żeby wymienić przewody idące od tej pokrywy baku gdzie jest przymocowana pompą paliwa trzeba zrzucać bak czy można to jakoś obejść ?
Awatar użytkownika
MiniMi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 521
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 19:45
Lokalizacja: Tychy/stryszawa
Kontakt:

zrzuć bak będzie najwygodniej.
Pieniądze można zainwestować, albo przepierdzielić. Można też zainwestować w nissana- czyli przepierdzielić.
Marcinozoo
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: pn 27 maja, 2013 22:15
Lokalizacja: Pruszków

Najwygodniej tak, ale trudno zrzucić 50l :D a nie mam przelać do czego innego. Jedyna opcja to zrzucić czy można to obejść ?
Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

Marcinozoo pisze:Najwygodniej tak, ale trudno zrzucić 50l :D a nie mam przelać do czego innego. Jedyna opcja to zrzucić czy można to obejść ?
mozna jeszcze poupalac troche to bd lzejszy :D a tak wgl to wygrales w totka ze zalales 50 litrow?!
Marcinozoo
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: pn 27 maja, 2013 22:15
Lokalizacja: Pruszków

kacus13 pisze:
Marcinozoo pisze:Najwygodniej tak, ale trudno zrzucić 50l :D a nie mam przelać do czego innego. Jedyna opcja to zrzucić czy można to obejść ?
mozna jeszcze poupalac troche to bd lzejszy :D a tak wgl to wygrales w totka ze zalales 50 litrow?!
Pod choinka było pare karnistrow :D
kamco111
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 73
Rejestracja: pn 17 paź, 2011 15:42
Lokalizacja: Kielce - Końskie

chce posadzić do s13 1uz, stawiam na bezawaryjność i nie będę go uturbiał
jaki zamach, skrzynie, sprzęgło polecacie? mam sprzęgło act 6 łapkowe w dobrym stanie, wykorzysta się go jakoś?
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

tak
skrzynię sobie wybierz ale najlepiej te pod które już są plastry czyli coś z bmw zapewne (szukaj projektów tez do innych auta z tymi silnikami)
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Marcinozoo pisze:Najwygodniej tak, ale trudno zrzucić 50l :D a nie mam przelać do czego innego. Jedyna opcja to zrzucić czy można to obejść ?
Zdejmujesz wężyk za filtrem paliwa, zakładasz nowy dłuższy, dajesz go do kanistra, wkładasz zworkę w miejsce przekaźnika pompy paliwa i pompka ładnie wypompuje Ci zawartość baku ;)
kamco111
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 73
Rejestracja: pn 17 paź, 2011 15:42
Lokalizacja: Kielce - Końskie

czyli zapewne m30b30 zamach od czego dobrać?
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

kamco111 pisze:czyli zapewne m30b30 zamach od czego dobrać?
ja bym proponował skrzynke z 350z`ta-6biegów,nowsza.
zamachy mozna kupic nowe w usa, my sobie utoczylismy wlasny.
Fajnie podchodzi zamach z mr2 turbo-wystarczy zrobic fasolki na srubach do zamachu,do tego docisk z mr2 i tarcza z nissana.
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Jakieś opinie o oleju Shell Helix Ultra Racing 10w60? Wg not katalogowych paramatry między motulem 15w50, a 20w60, ale czy warto.....
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pytanie czy w razie potrzeby ktoś będzie miał taki sam by Ci na dolewkę pożyczyć na dowolnym zlocie/treningu ?

Kieruję się również tą zasadą dlatego zostaje przy motulu 20w60 bo zawsze znajdziesz kogoś kto ma motula na dolewkę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”