szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

jezdzie czy upalaniu? przy jezdzie z chlodnica oleju raczej 90 nie przekroczy, a podczas upalania to i ponad 100 moze zlapac, wazne zeby wiedziec jakie masz cisnienie oleju bo na roznym oleju bedzie rozne przy tej samej temp.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Crenshaw
Stały gość
Stały gość
Posty: 248
Rejestracja: sob 17 maja, 2014 07:43
Lokalizacja: Barlinek

nie mam chłodnicy oleju i przy prędkości powyżej 220 na autostradzie złapał mi ponad 110, nie wiem czy tak ma być? przy normalnej jeździe nie przekracza 90.
to jak już mowa o ciśnieniu oleju to jakie ma być w normie?
Ostatnio zmieniony ndz 10 sie, 2014 12:13 przez Crenshaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

serwisowka panie, a na szybko to w ca powyzej 0.8 na wolnych i w zakresie od 3.5-4.1 przy 3000rpm bez obciazenia.

przy duzych predkosciach moze isc olej w gore ale po to masz wskaznik zeby tego pilnowac,
sprawdz sobie na tym oleju co masz jakie masz cisnienie przy wyzszych temp oleju, jak spada ponizej w/w zakresu to uwazaj bo panewk jest blisko ;)

ja uzywam oleju motula le mans 20w60 i on trzyma lepiej cisnienie przy wyzszych temp niz nawet motul 15w50 co przy upalaniu jest wskazane.

wiec jako podsumowanie, jak bedziesz wiedzial jakie masz cisnienia oleju przy danych temp to bedziesz wiedzial do jakiej temp oleju mozesz jezdzic ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
mariusz199044
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 115
Rejestracja: śr 23 maja, 2012 20:14
Lokalizacja: mazury

Chce wymienić tylny zawias, drążki, wahacze... Te chinole z allegro do czegoś się nadają, czy lepiej sobie odpuścić ?

Co polecacie ?
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

mariusz199044, bierz od neo z forum te wahacze, są spoko i normalnie można na nich jeździć i upalać :)
Poszukuję...
Awatar użytkownika
Fer
Stały gość
Stały gość
Posty: 405
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Jakiego producenta polecacie kluczy płaskich by można w niego walnąć nawet młotem a on nie "rozegnie" się i nie objedzie śruby ? Czyli chodzi mi o to by były twarde...
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

Fer pisze:Jakiego producenta polecacie kluczy płaskich by można w niego walnąć nawet młotem a on nie "rozegnie" się i nie objedzie śruby ? Czyli chodzi mi o to by były twarde...
Bate ?
Hazet ?
Proxxon?
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Crenshaw pisze:nie mam chłodnicy oleju i przy prędkości powyżej 220 na autostradzie złapał mi ponad 110, nie wiem czy tak ma być? przy normalnej jeździe nie przekracza 90.
to jak już mowa o ciśnieniu oleju to jakie ma być w normie?

To normalne, obroty + predkosc = obciazenie = temperatura , w skrocie ,)

Dlatego w wielu autach zaklada sie ograniczenia przy ostatnim biegu - nie po to by jezdzic po woli ale by przecietny, nie myslacy o silniku 'kowalski' nie zarznal silnika na autostradzie lecac vmax przez100km...
A Tobie, jak jezdzisz tak czesto, polecam chlodnice oleju z termostatem
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

jak goniłem znajomego to przy zamknięciu szafy olej szedł z 80 do 105 chwila moment :)
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

to jak juz mowa, bez chlodnicy oleju, jaka jest bezpieczna predkosc przelotowa. ktos mowil, ze 3k obr, to bezpieczna predkosc, a to by bylo ok. 120 km/h.
Obrazek
mariusz199044
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 115
Rejestracja: śr 23 maja, 2012 20:14
Lokalizacja: mazury

Używał ktoś tego ? Sprawdza się ?

http://allegro.pl/rozpinka-kierownicy-q ... 28049.html
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

te 140 w s14 powinno być ok
Rice is nice
Obrazek
bełzi77
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 101
Rejestracja: wt 20 gru, 2011 19:02
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Ma ktoś SR-a rozebranego i mógłby zmierzyć mi śrubę dokręcającą zawór VTC do wałka? Długość i grubość
Awatar użytkownika
Fer
Stały gość
Stały gość
Posty: 405
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Czy w takim położeniu czyli na godzinie drugiej może być spływ oleju z turbo ? Czy niesie to jakieś konsekwencje ?

Obrazek
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

niestety nie moj drogi kolego musi byc centralnie w dol
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”