szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Moderator: Moderator

Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Czy sprzęgło i skrzynia z CA przypasuje do SR?
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

sprzeglo nie a skrzynia po zmianie dzwonu
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

No to lipa.
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
wolek1993
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: pn 17 mar, 2014 16:56
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Nie wiem czy tu jest odpowiedni temat, ale jako że wszystko o wszystkim to spytam:
Myślę żeby kupić nowy kompresor do garażu, nie będę nim malował całych aut, może czasami jakieś drobne elementy, musi ogarnąć klucz pneumatyczny, poza tym to do takie typowe rzeczy w garażu, przedmuchanie czegoś, sprawdzenie pod ciśnieniem itp. Ważne żeby był również mobilny, więc 150l odpada ze względu na gabaryty.
Myślę nad 50l a drugą butlę 50l chce wrzucić w kąt garażu jeżeli będę potrzebował więcej na raz.
Z tego co znalazłem wyłoniło się 3 kandydatów:
http://allegro.pl/sprezarka-kompresor-o ... 17084.html
http://85.193.224.57:8088/AWTOOLS-SPREZ ... odukt.aspx
Tego mogę mieć za 700zł
http://85.193.224.57:8088/STANLEY-SPREZ ... odukt.aspx
a tego za 1050

Czy warto dołożyć te 350zł do Stanleya? Czy poczuję różnicę że ładuje do 10 bar?
Ewentualnie jak z tymi pozostałymi, mogę dorwać je w tej samej cenie, czy ten mocniejszy będzie lepszy?
300zx z31 '86 przyszłe drift machine
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Czy poczujesz roznice 10bar to zalezy od tego jakiego bedziesz miał pneumata-niektore chodza wlasnie na 10barach
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Panowie, sprawa jest taka, samochod coraz mniej jest daily driven a coraz bardziej racecar :P

Kierownica zamsz + rekawiczki czy skorzana?

Pytanie 2 - jak sie odniesc z odsadzeniem wzgledem serii w s14a? Mozna to jakos policzyc ile blizej bedzie kiera z naba i powiedzmy odsadzeniem 63mm wzgledem seryjnej?
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kierownica zamsz + rekawiczki czy skorzana?
jak kto woli, skorzana praktyczniejsza, jak z lenistwa zaczniesz jezdzic bez rekawiczek to szybko zajedziesz zamsz.

co do odsadzenia to poloz sobie wszystko na stole, pomierz i bedziesz mial odpowiedz,
najlepiej zamontowac wstepnie fotel i kierownice, a pozniej ustawiac odleglosc, az do uzyskania komfortu i pelnej kontroli w obsludze kierownicy.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Kolesie mowia ze bede wygladal jak pedal w rekawiczkach jadac np przez miasto :P

Ale ten grip bardzo kusi, w podbramkowych sytuacjach lapa mi sie slizga na kierze bo sie spoci.
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

echo pisze:Kolesie mowia ze bede wygladal jak pedal w rekawiczkach jadac np przez miasto :P

Ale ten grip bardzo kusi, w podbramkowych sytuacjach lapa mi sie slizga na kierze bo sie spoci.
Kupujesz to dla siebie i dla poprawy "osiągów" czy po to aby mieć lepszą/gorszą opinię wśród innych (niejednokrotnie kompletnie nieświadomych) użytkowników drogi?

Zadaj sobie też jedno pytanie, czy auto będzie dowożone na tor/plac na lawecie czy na kołach. Większość moich znajomych na początku też wymyśliło zamsz + rękawiczki. W trakcie i po parunastu treningach doszli do wniosku, że jednak fajniej jest jak ręka oddycha. Nie mówiąc już o tym, że przy powrocie na kołach, na pewno będziesz chciał dalej gotować dłonie. Ale to już kwestia indywidualna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

echo pisze:Kolesie mowia ze bede wygladal jak pedal w rekawiczkach jadac np przez miasto :P

Ale ten grip bardzo kusi, w podbramkowych sytuacjach lapa mi sie slizga na kierze bo sie spoci.
To zależy jakie masz rękawiczki..
Jeżeli takie:
Obrazek

takie:
Obrazek

lub takie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To możesz mieć większe problemy niż to że ktoś Cię nazwie "pedałem w rękawiczkach" :P

A tak na serio to kwestia upodobań, ja nie lubię perforowanej skóry, choć obecnie to zaczyna być standardem i do fiołka, ze względu na praktyczność użycia własnie taką dam.
Ale w czerwonym od dawien dawna miałem zamsz i rękawiczki FIA. Nie uważam tego za jakąś ujmę, jeździłem na tripie w ponad 30stopniowym upale i tak jak ryczący wydech, odbijanie się jak piłeczka oraz kilka innych uniedogodnień, dodaje tego niepowatrzalnego klimatu dyskomfortu jazdy nissanem 8)
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Rozwala mnie twoj post Binio. :D

Kiery nie mam zadnej jeszcze, rekawiczek tez nie. Po prostu snuje dywagacje bo planuje zakup. Zdarza mi sie jezdzic grubo powyzej 170-180kmh wiec mysle ze pelna kontrola nad kierownica bylaby mocno wskazana.

Zrobilem research wsrod swoich znajomych i wiekszosc stwierdzila ze to bedzie pedalskie jechac do lidla po mleko w rekawiczkach, choc mysle ze malo kto pomyslal nad zaletami takiego rozwiazania.
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

przy 1,80 zł nie trzeba na tyle szybko kręcić by rękawiczki trzeba było, a jak w tej sytuacji ci czmychnie to tak czy siak może być licho
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

echo pisze:Rozwala mnie twoj post Binio. :D

Kiery nie mam zadnej jeszcze, rekawiczek tez nie. Po prostu snuje dywagacje bo planuje zakup. Zdarza mi sie jezdzic grubo powyzej 170-180kmh wiec mysle ze pelna kontrola nad kierownica bylaby mocno wskazana.

Zrobilem research wsrod swoich znajomych i wiekszosc stwierdzila ze to bedzie pedalskie jechac do lidla po mleko w rekawiczkach, choc mysle ze malo kto pomyslal nad zaletami takiego rozwiazania.
Jak do lidla to styknie zwykła skórka z dziewiczego byka
ale jak do biedry to lepiej pomyśleć nad eko skórą ;)

W tym przypadku zamszowa będzie Ci zbędna
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Obrazek
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

echo, przy uzyskaniu dobrego grippu zasada jest prosta, kierownica zamszowa i do tego rekawiczki KONIECZNIE pod kierownice zamszową, kierownica skórzana i rękawiczki KONIECZNIE pod kiere skórzaną. łapy pod fajere zamszową i skórzaną są inaczej zrobione i jedne do drugich nie pasują (tj. rękawiczki zamszowe do skórzanej fajery i na odwrót). Plus kierownicy skórzanej masz taki że nie musisz ciągle jeździć w rękawiczkach, za to rękawiczki do skórzanej kierownicy zdecydowanie poprawiają grip przy agresywnej jeździe. Wiesz, w zamszowej kierownicy też nie musisz jeździć zawsze w łapach ale zamsz faktycznie szybciej zciochrasz. Ja jeszcze nie mając w tym roku nissana musiałem się zdecydować jaką kiere będe w nim miał, bo dziewczyna postanowiła mi kupić na urodziny właśnie rękawiczki, wiec musiała wiedzieć jaką drogą pójde:) finalnie wybrałem rękawiczki do fajerki zamszowej.

Korzystając z posta to i ja zkieruje pytanie do ludzi jeżdżących swoimi Nysami na gwincie. Jakiej twardości sprężyny dobrać na przód i tył do auta które będzie kilka (4-5 razy) w roku latać po torze a reszte na streecie. Zaznaczam że auto nie jest DD a raczej zabawką robiącą rocznie przebiegi ok 5k
Jeśli ma to znaczenie to moce mają oscylować w ok 350-400KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”