szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Tofik pisze:echo, przy uzyskaniu dobrego grippu zasada jest prosta, kierownica zamszowa i do tego rekawiczki KONIECZNIE pod kierownice zamszową, kierownica skórzana i rękawiczki KONIECZNIE pod kiere skórzaną. łapy pod fajere zamszową i skórzaną są inaczej zrobione i jedne do drugich nie pasują (tj. rękawiczki zamszowe do skórzanej fajery i na odwrót). Plus kierownicy skórzanej masz taki że nie musisz ciągle jeździć w rękawiczkach, za to rękawiczki do skórzanej kierownicy zdecydowanie poprawiają grip przy agresywnej jeździe. Wiesz, w zamszowej kierownicy też nie musisz jeździć zawsze w łapach ale zamsz faktycznie szybciej zciochrasz. Ja jeszcze nie mając w tym roku nissana musiałem się zdecydować jaką kiere będe w nim miał, bo dziewczyna postanowiła mi kupić na urodziny właśnie rękawiczki, wiec musiała wiedzieć jaką drogą pójde:) finalnie wybrałem rękawiczki do fajerki zamszowej.

Korzystając z posta to i ja zkieruje pytanie do ludzi jeżdżących swoimi Nysami na gwincie. Jakiej twardości sprężyny dobrać na przód i tył do auta które będzie kilka (4-5 razy) w roku latać po torze a reszte na streecie. Zaznaczam że auto nie jest DD a raczej zabawką robiącą rocznie przebiegi ok 5k
Jeśli ma to znaczenie to moce mają oscylować w ok 350-400KM
No i chyba tak zrobie. Kupie skorzana, a jesli bede potrzebowal rekawic to poszukam takich do kiery skorzanej.

Odnosnie gwintu ja mam 10/8 i na ulice jest twardo jak dla mnie czyli odpowiednio, w zakretach nic sie nie buja a zakres pracy zawiasu to moze z 2 - 2.5 cm :D
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Robson
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 35
Rejestracja: sob 28 wrz, 2013 12:45
Lokalizacja: Łosice

Jaką pompę paliwa kupić do swirl pota, w baku siedzi walbro 255, a ze swirl pota na listwę planuje Epman gss342, lub HP 044, ta słabsza wystarczy? moc ~270km
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

tak
o ile ufasz powtarzalności wykonania chińskich produktów ;)
Robson
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 35
Rejestracja: sob 28 wrz, 2013 12:45
Lokalizacja: Łosice

Czyli ogólnie myślisz żeby zainwestować w walbro? czy poprostu dla bezpieczeństwa regulator z zegarem na desce i obserwować w razie co?
Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

echo pisze:Odnosnie gwintu ja mam 10/8 i na ulice jest twardo jak dla mnie czyli odpowiednio, w zakretach nic sie nie buja a zakres pracy zawiasu to moze z 2 - 2.5 cm
rozumiem że na przód 10 a tył 8? Dobrze rozkminiam że wartości mówią o ciężarze przy jakim sprężyna się ugina tj. im mniejsza wartość tym sprężyna bardzie miękka tak? Na przód się daje twardsze sprężyny z racji ciężaru silnika na przodzie tak?
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Binio_ pisze:tak
o ile ufasz powtarzalności wykonania chińskich produktów ;)

a wierzysz w to, że teraz walbro to jest walbro a nie chińskie gó... sprzedawane pod marką walbro? :lol:
Poszukuję...
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4108
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

Tofik, dokładnie tak, seryjne spring w s13 mają ok 2,2/2 i to jest tapczan :lol:
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

kreci mi sie zimna muszla w t28 polksiezyc jest dokrecony z calej sily sruby nie sa luzne jak myslalem wirnik okej nie ma luzow ani nic tylko te minimalne co maja byc. sruby splywu lekko spocone ale nic powaznego poprostu uszczelka 2 raz uzyta.. filmik prezentujacy co sie dzieje z turbina :)
https://www.youtube.com/watch?v=BWf0hHF ... e=youtu.be

pekl jakis pierscien segera o ile taki jest czy co? niedlugo bede wyciagal turbo ale niestety nie mam warunkow na robienie tego i czekanie i chcialem wyciagnac i wsadzic proste wiadomo szkoda czasu na suzkanie rozwiazan..
Awatar użytkownika
Nero
Stały gość
Stały gość
Posty: 440
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 15:49
Lokalizacja: NMR

Siema wszystkim.

Dostałem od dziewczyny prezent na urodziny bluetooth do emu :D Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaki program trzeba ściągnąć na tableta bym miał odczyty. Ogólnie jak to zrobić krok po kroku :D
Oo\_____/oO VS Oo\_____/oO
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

kacus13,
Obrazek
Obrazek
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
klimas1778
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 62
Rejestracja: ndz 21 lip, 2013 21:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nero, Nie wiem w jakim aucie ale ja kiedyś w dupowozie używałem
Torque Lite (OBD2 & Car) jest też wersja płatna za 19zł na google market.
Oczywiście mowa o androidzie

a sorki to o EMU mowa :)

// Z nudów sobie poszukałem info o tym module EMU bluetooth. komunikacja na AIM także:
Aplikacja Vems Display na androida, oficjalna strona: http://www.vems.hu/android/
Ostatnio zmieniony pt 05 gru, 2014 22:20 przez klimas1778, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Nero
Stały gość
Stały gość
Posty: 440
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 15:49
Lokalizacja: NMR

Czyli rozumiem że taką aplikację mam ściągnąć ze sklepu androida czy ze strony vemsa? Bo ta na stronie vemsa którą również znalazłem jest w jakimś zapisana w jakimś pliku, którego nigdy wcześniej nie widziałem - jestem w tym laikiem ;)
Oo\_____/oO VS Oo\_____/oO
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Saqu pisze:
Binio_ pisze:tak
o ile ufasz powtarzalności wykonania chińskich produktów ;)

a wierzysz w to, że teraz walbro to jest walbro a nie chińskie gó... sprzedawane pod marką walbro? :lol:
Nie wiem jak walbro (to co miał klimas na pewno było ori :D ) ale kupiłem do siebie DW i jestem zaskoczony jak cicha jest, nic nie słychać co do jakości puki co wszystko git w 300+


@Nero - aplikacja VEMSa bo emu jeszcze nie ma swojej
ale co dalej to Ci nie powiem bo jeszcze nie odpaliłem u siebie też :D
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

sciagasz apke z strony vems`a, w emu wchodzisz w ext port/general i z listy wybierasz aim dashboard.
pozniej odpalasz apke,wlaczasz bt i powinno ruszyc.
Czasem nie chce odrazu polaczyc wiec badz na to przygotowany
Awatar użytkownika
klimas1778
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 62
Rejestracja: ndz 21 lip, 2013 21:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Binio_, No ori a jezdziła może pare godzin :) teraz jest ten chinol od neo EPMAN i dziala caly czas, nie slychac jej za bardzo...
Nero, na stronie vemsa masz zakladke Videos How It Works, wyglada na to że jest krok po kroku pokazane jak to uruchomić...
http://www.vems.hu/android/video/#Connection_modes
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”