szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
180SX
Stały gość
Stały gość
Posty: 357
Rejestracja: czw 17 mar, 2011 09:43
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

tak jak tofik napisał najpierw sprawdź w jakim stanie jest wał będziesz wtedy wiedział czy masz zrobić szlif i jakie panewki kupić, btw przy takiej operacji polecana jest odrazu wymiana pompy oleju chyba że masz w miarę nową.
From 0 to bitch in 2,5 seconds

Tel: 507838951
Milion części do s13, nadwozia i inne
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

To nie jest żadna operacja, a jedynie pytanie czy profilaktycznie wydać kasę na nową panewkę przy okazji wyjętego silnika.

echo - nie rusza się czegoś co jest dobre, a by sprawdzić czy jest dobre by tego nie ruszać, trzeba to sprawdzić, jak będzie dobre, to nie ruszać 8) 8)
Awatar użytkownika
kaszub
Stały gość
Stały gość
Posty: 302
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 20:17
Lokalizacja: tuskoland
Kontakt:

nie do konca... :)

gdy juz sprawdzi czy jest dobre to bedzie ruszone, jak juz ruszy to wypadaloby sprawdzic czy jestes dobre, a zeby sprawdzic nie ruszajac to masakra jakas i jak ruszy to musi kupic nowe no chyba ze ruszy ale nie sprawdzi
Ostatnio zmieniony pn 29 gru, 2014 14:26 przez kaszub, łącznie zmieniany 1 raz.
... no mazna po wierzchy wysmarowac i tak sie wezre... GOSCIU mial racje jestem niedoro-zwojem...
ja pier..le jak ja pisze kaszub naucz mnie w koncu czytac bo to wicha co ja wyczyniam

ca18det JDM stage 2, PRESTIŻ garage
Awatar użytkownika
180SX
Stały gość
Stały gość
Posty: 357
Rejestracja: czw 17 mar, 2011 09:43
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Za niedługo będzie trzeba mieć doktorat z filozofii żeby cokolwiek tutaj zrozumieć :)
From 0 to bitch in 2,5 seconds

Tel: 507838951
Milion części do s13, nadwozia i inne
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Binia zrozumialem, po prostu nie ruszac skoro nic sie nie dzieje, a kaszub podejrzewam sam nie wie o co mu chodzilo. Taka kobieca strona natury sie ujawnila :D
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4108
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

najprościej:
jak działa to nie ruszać, jak ruszysz to robisz wszystko
Ostatnio zmieniony pn 29 gru, 2014 16:27 przez MEFisto087, łącznie zmieniany 1 raz.
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
Awatar użytkownika
kaszub
Stały gość
Stały gość
Posty: 302
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 20:17
Lokalizacja: tuskoland
Kontakt:

echo pisze:Binia zrozumialem, po prostu nie ruszac skoro nic sie nie dzieje, a kaszub podejrzewam sam nie wie o co mu chodzilo. Taka kobieca strona natury sie ujawnila :D
cos w tym stylu lub moglbys potraktowac to pol zartem... :D :D
... no mazna po wierzchy wysmarowac i tak sie wezre... GOSCIU mial racje jestem niedoro-zwojem...
ja pier..le jak ja pisze kaszub naucz mnie w koncu czytac bo to wicha co ja wyczyniam

ca18det JDM stage 2, PRESTIŻ garage
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

Pytanie odnośnie tego gdzie może spierdzielać prąd.

Przeniesione akku do bagażnika, pompa dw200 podpięta przez przekaźnik. To wszystko pod głównym wyłącznikiem prądu, zrobione wszystko ok. Auto wyjechało bezproblemowo z warsztatu o własnych siłach. Za 2h jak wróciłem je zabrać, po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon, wszystko zdechło z głośnym cyknięciem jakby dźwięk przekaźnika. Podmieniłem akumulator i powtórka z rozrywki; główny bezpiecznik jest ok, po odpięciu pompy sytuacja się powtarza. Jakieś sugestie? Nie mogę niczego sprawdzić na bieżąco, auto jest jakieś 20km ode mnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

st4t1c, posprawdzajcie wszystkie masy, mielismy to samo, jak byla slaba masa.
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

Golec pisze:st4t1c, posprawdzajcie wszystkie masy, mielismy to samo, jak byla slaba masa.
Taki był plan i taka była przyczyna, thx :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

http://oi58.tinypic.com/a107qv.jpg Panowie jak zamontowac wiatraki z mondeo do grubej chlodnicy sr? jakies pomysly chce zeby bylo sztywnie ladnie i bez druta :D
Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

kacus13, na dole dorabiasz do obudowy dwa sztyfty np ze śrub - tam powinny pasować 10 - i wkładasz je w te dolne uchwyty seryjne do mocowania. Oczywiście pamiętaj że musisz dać amortyzatory gumowe, nawet z kawałka węża gumowego naciągniętego na sztyfty. Tak masz umocowany dół. Teraz mając obudowe wsuniętą w dolne zaczepy, dorabiasz cobie takie uchwyty/blaszki i dokrecasz je do tych górnych punktów nagwintowanych. Profilujesz je tak żeby dokręcając dociągały obudowe z wiatrakami do chłodnicy. No i tyle

Akurat jestem na etapie składania wiatraków u siebie, bo jeden daje slima a jeden wykorzystuje oryginał od klimy, więc slim ma zestaw montażowy a do ori dorabiam mocowanie. Chłodnica od s14 jest ciut inna ale metoda montażu zostaje taka sama.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

kacus13, tak jak pisze Tofik, do gornych mocowan mozesz uzyc blachy aluminiowej, bedzie łątwiej profilowac, u ennesa montowalem takie wiatraki tylko nie mam chyba foto z tego,

obudowe wiatrakow trzeba lekko podciac pod krocce w chlodnicy, ale to kosmetyka i jak przyłozysz to ci sie wyjasni wszystko ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

Czy ktoś posiada zdjęcie z zaznaczonymi punktami zgrzewów od podstawki pod akku w komorze s13?
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

st4t1c pisze:Czy ktoś posiada zdjęcie z zaznaczonymi punktami zgrzewów od podstawki pod akku w komorze s13?
W sumie i mi by sie przydalo :D
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”