szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

parę lat temu ktoś poruszył tą sprawę - był niezły ubaw i chyba chodziło o kierownicę z alfy :)

jeśli rozważasz multi funkcje to elektryki nie możesz pominąć! dodatkowo weź pod uwagę, że to będzie działało z radiem oryginalnym, a kto wie czy radio oryginalne pójdzie Ci w S13 nie będąc podpiętym pod kompa z 350Z, niby to radio ale kij to wie jakie zabezpieczenia wymyślono.

odpuściłbym takie zabawy z kierownicami które w S13 nie będą pasowały całkowicie, a skupił się na innych 'elektrycznych/chorych' modach typu to:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=e66sGtjtOas[/video]
antyradar schowany w lusterku od 5:10 ;)
Ostatnio zmieniony śr 14 sty, 2015 21:40 przez mysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
Crenshaw
Stały gość
Stały gość
Posty: 248
Rejestracja: sob 17 maja, 2014 07:43
Lokalizacja: Barlinek

Czy jest ktoś na forum kto ma i może sprzedać nowe uszczelki pod pompę oleju i pompę wody do CA18DET?
"Spiritually, everything should be turbo charged" - Turbo Yoda MCM
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Neo2005 pisze:gss431? Przecież nie ma czegoś takiego.

WONSKI zapraszam na PW mam różne epmany w ofercie, między innymi gss340 / 341 / 342.
Bardziej chodzilo mi o samo to ze epmana itp a nie ten model. jezeli to zle to sorry ;)
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
Lolson
Stały gość
Stały gość
Posty: 477
Rejestracja: pt 12 mar, 2010 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Jaka wydajnosc powinna miec mniejwiecej pompa zasilajaca swirl pota? Pompa glowna to bosch 044
We are INSANITY CREW✌️
Facebook
Instagram
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4108
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

Lolson, wlasnie wazniejsz jest pompa za swirl potem, pompa na lini zbiornik swirl moze byc slabsza 8)

topics34/s13-280-rb25det-1jz-gte-by-ban ... torder=asc
strona 15 :wink:
Ostatnio zmieniony czw 15 sty, 2015 16:39 przez MEFisto087, łącznie zmieniany 2 razy.
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
Awatar użytkownika
Neo2005
Sponsor
Sponsor
Posty: 918
Rejestracja: czw 08 maja, 2008 15:05
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Możesz dać byle jaką jak ma być po taniości, to zwykłą od lanosa za 100zł, to tylko napełnia swirlpota.
Części tuningowe bovy, naby, pasy szelkowe, wskazniki, turbo timery,stozki, kierownice i wiele wiele innych - zawsze w dobrych cenach !!! 505-205-558

Lista części: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=14275251

My project s13 http://forum.turbokillers.com/tematy23/ ... vt9286.htm
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

mysza pisze:parę lat temu ktoś poruszył tą sprawę - był niezły ubaw i chyba chodziło o kierownicę z alfy :)

jeśli rozważasz multi funkcje to elektryki nie możesz pominąć! dodatkowo weź pod uwagę, że to będzie działało z radiem oryginalnym, a kto wie czy radio oryginalne pójdzie Ci w S13 nie będąc podpiętym pod kompa z 350Z, niby to radio ale kij to wie jakie zabezpieczenia wymyślono.

odpuściłbym takie zabawy z kierownicami które w S13 nie będą pasowały całkowicie, a skupił się na innych 'elektrycznych/chorych' modach typu to:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=e66sGtjtOas[/video]
antyradar schowany w lusterku od 5:10 ;)
Kwestię elektryki pomijam z tego względu że jestem informatykiem i mam znajomego elektryka więc kwestia "adaptacji" tego do sterowania innym radiem da się zrobić, w ten czy inny sposób. Kwestia czy mechanicznie da radę to połączyć bez większych filozofii.

Brakuje mi sterowania radiem i tempomatu w s13 stąd ten pomysł, jako że tempomat mam już prawie zrobiony, myślałem wrzucić kiere od wersji z tempomatem z tym że fajnie jakbym znalazł jeszcze inna która pozwoliłaby dodatkowo na sterowanie radiem.
CA18
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

mozliwe ze z 350 Z podejdzie , ja zalozylem fajere z r33 do s13 . Na frez pasowala , musialem tylko przelozyc pierscien od klaksonu z ori kiery .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Gizawar
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: ndz 31 sie, 2014 23:42
Lokalizacja: Giżycko

Witam, czy jest na tym forum jakiś doświadczony użytkownik, który był lub jest posiadaczem s13 i mógłby mi doradzić przy kupnie owego modelu? Jeśli tak to proszę pisać na PW lub na e-mail gizawar@gmail.com
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Znalazłem tylko że
Maretzky pisze:s13 (200sx i 240sx), s14 , skyline to jedno i to samo.
Ciekawe jak z 350z....
Wie ktoś jaką średnicę/ile zębów ma frez/wieloklin w s13?
Ostatnio zmieniony czw 15 sty, 2015 21:28 przez luki343, łącznie zmieniany 1 raz.
CA18
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

Gizawar pisze:Witam, czy jest na tym forum jakiś doświadczony użytkownik, który był lub jest posiadaczem s13 i mógłby mi doradzić przy kupnie owego modelu? Jeśli tak to proszę pisać na PW lub na e-mail gizawar@gmail.com
ha ha poczytaj trochę bo jak za łatwo przyjdzie to frajdy nie będzie
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Zastanawia mnie motyw chłodzenia turbosprężarek, niektóre są chłodzone tylko olejem a niektóre tak jak np t28 wodą. Pytanie co jest lepsze i dlaczego i czy warto kupować do 200sx turbo chłodzone olejem?
Awatar użytkownika
180SX
Stały gość
Stały gość
Posty: 357
Rejestracja: czw 17 mar, 2011 09:43
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Turbiny chłodzone tylko olejem to w większości modele z diesli (głównie ciężarówek) są zaprojektowane tak że im to wystarcza i dodatkowy płaszcz wodny nie oznacza że turbina będzie wytrzymalsza czy coś w ten deseń. ogólnie przeważnie turbiny mają olej i wode, na samym oleju popularne są holsety.
From 0 to bitch in 2,5 seconds

Tel: 507838951
Milion części do s13, nadwozia i inne
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Yyy, ogólnie to turbiny chłodzone także wodą występują w silnikach benzynowych ze względu na wyższą temperaturę żeby lepiej odprowadzać ciepło.
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
Tofik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 187
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 12:57
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

no np Borg Warner ma niejeden model chłodzony właśnie tylko olejem i nie są to małe turbinki a sprężarki na stosunkowo duże moce i myśle że targetem nie były dieselki. Najbardziej mnie interesuje czy nie koliduje montaż takiej turbiny w 200sx, pomijam kwestie zaślepienia kanałów wodnych bo to akurat najmniejszy problem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”