szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4107
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

większą przepustnice zakładasz co by polepszyć reakcje na gaz i usunąć wąskie gardło, a sama przepustnica z ka24 (rwd) siada zamiennie z przepustnicą z ca, tylko właśnie trzeba delikatnie zebrać kolektor na wejściu co by przepustnica się otwierała w całości i zamontować ja do góry podgrzewaniem bo jest lustrzanym odbiciem tej z ca
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
Pilek
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lis, 2016 17:15
Lokalizacja: Łódź

To wiem, właśnie dlatego myślałem o dystansie co by nie ruszać kolektora. Ale dobra, działam z kolektorem. Jak sprawdzić najlepiej ile trzeba zebrać?
93' ca18det 200sx s13
Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

Pany od jakiego auta jest to wciskane gniazdo od zarowki ? szukam wszedzie, podeszlo by mi pieknie do nysy do zderzaka, Dzieki

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 17 wrz, 2017 12:11 przez dredman, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Pilek pisze:To wiem, właśnie dlatego myślałem o dystansie co by nie ruszać kolektora. Ale dobra, działam z kolektorem. Jak sprawdzić najlepiej ile trzeba zebrać?
robisz na taka samą średnicę jak przepustnica, albo i minimalnie większy otwór.
Pilek
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lis, 2016 17:15
Lokalizacja: Łódź

Mam problem, ktore wybrac? Roznica w cenie kosmiczna a te 1 niby dedyk do ca18det.

http://www.powerbrakes.pl/pl/hel/52816- ... results=77

czy

http://www.powerbrakes.pl/pl/hel/52815- ... results=77
93' ca18det 200sx s13
matek_p
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: ndz 27 sie, 2017 23:11
Lokalizacja: Gliwice

Z tego co znalazłem (ale nie jestem pewien) cena wynika z tego, że opcja pierwsza (CCK012) to tak jakby jeden przewód (No Of Hoses : 1 - znalezione w necie) a druga opcja (NIS-4-003) to niby za komplet (No Of Hoses : 4). Być może stąd ta różnica i jakiś bubel na stronie. Najlepiej zadzwonić i zapytać. Niech sprawdzi to Tobie :)
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 513
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Po założeniu nowego gwintu podczas kręcenia kierownicą pojawia mi się hałas, coś jakby przeskakiwała sprężyna. Po zluzowaniu nakrętki która trzyma amortyzator w camberze ten hałas znika, przykręcałem camber siła 60Nm czyli tyle co serwisówka pisze. Jakieś pomysły jak to rozwiązać?
Ostatnio zmieniony śr 20 wrz, 2017 22:33 przez luki343, łącznie zmieniany 1 raz.
CA18
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

popatrz sobie czy nie masz kontaktu gorny talerzyk-gora kielicha budy,
przy duuuzym pochyleniu kola moze jest to mozliwe?

mozesz tez wyjac amora i poszukac czy nie ma gdzies sladow kontaktu (odarcia, ubytki w powloce lakierniczej),
sprawdz czy nie masz zle poskladanego gornego mocowania amora, ze zamiast dociagac sruba tylko uniballa dociagasz wszystko razem blokujac mozliwosc obrotu na unibalu.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 513
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Dzisiaj miałem chwilę żeby tam zajrzeć i nic nie dotyka o budę (wszystko jest ustawione na serie, poza tym że stoi 3cm niżej).

Wyciągnąłem oba przednie amory, rozebrałem i nie znalazłem miejsca w którym coś mogłoby się ocierać, na gwincie zrobiłem z 15km i może nie zdążyło się jeszcze wytrzeć. Górne mocowanie wydaje mi się że jest dobrze poskładane, jednak przy dokręceniu nakrętki i kręceniu kierownicą widać że sprężyna przeskakuje.

Na razie udało mi się to zaleczyć smarując talerzyk i podkładkę mocowania sprężyny.
CA18
Awatar użytkownika
HaKeN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: pt 08 mar, 2013 10:06
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:

Jest na to dobre rozwiązanie, trzeba skręcić gwint niżej.
A tak serio łożyska w camber ach masz nowe cambery z tego gwintu?
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 513
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Jak jest niżej to wydechem zaczepiam o wjazd do garażu :P
Wszystko nowe, cambery nówki od gwintu.

Znajomy każe mi sobie takie łożysko ogarnąć, mówi że czytał o tym na zagranicznych forach.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 26 wrz, 2017 18:29 przez luki343, łącznie zmieniany 1 raz.
CA18
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Japitole jakie to genialne!
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Sykopson
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 596
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 20:36
Lokalizacja: Kraków

Panowie jak ciąć żeby wyciąć podstawkę aku spod maski (aku już w bagażniku), a nie naciąć zbędnych rzeczy? S13
S13 CA18DET
JapanizeD
Kuba.a
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 178
Rejestracja: śr 12 lis, 2014 20:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jak dla mnie niczego nie wycinasz, tylko rozwiercasz zgrzewy i zdejmujesz. Z resztą na necie jest sporo postów pt. "S13 battery tray removal", wystarczy poszukać. :)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tak jak Kuba pisze, rozwiercasz i jest git,
Kupujesz wiertlo do rozwiertu zgrzewow i ogien,
Ostatnio zmieniony sob 07 paź, 2017 15:28 przez szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”