szybkie pytanie, szybka odpowiedź

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

najszybciej chyba od r33 , ale pewnosci nie mam
qrde szukalem tanszej alternatywy a tu chyba nie do konca tansza bedzie ;)
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

Fer pisze:Jak zablokować silnik (wał, tak by się nie obracał) z automatyczną skrzynią biegów ? Chcę odkręcić główne koło pasowe ...
na wysokości koła zamoachowego pod samochodem powinieneś mieć wycięcie idealnie pasujące pod śrubokręt, a jeśli nie to wywalaj rozrusznik i blokuj silnik na zębach koła zamachowego, również śrubokrętem.

a jeśli nie/ewentualnie jako wspomożenie blokady - możesz pozakładać wszystkie paski klinowe i zblokować na kołach pasowych od alternatora, klimy, pompy wspomagania....

sposób ze skrzynią w pozycję "P" nic nie da, skrzynia zblokuje się, koła też, ale na sprzęgle będzie uślizg
Ostatnio zmieniony sob 23 cze, 2012 22:05 przez m0rr1s, łącznie zmieniany 1 raz.
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Fer pisze:Jak zablokować silnik (wał, tak by się nie obracał) z automatyczną skrzynią biegów ? Chcę odkręcić główne koło pasowe ...
mając pneumata sprawa staje się jaśniejsza :)
Poszukuję...
kamco111
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 73
Rejestracja: pn 17 paź, 2011 15:42
Lokalizacja: Kielce - Końskie

Fer pisze:Jak zablokować silnik (wał, tak by się nie obracał) z automatyczną skrzynią biegów ? Chcę odkręcić główne koło pasowe ...
Najszybciej i najprościej to weź nasadke na takiej przedłużce żeby zaparła się o ziemie i przekręć rozrusznikiem tylko dosłownie pyknij żeby silnik nawet nie odpalił :D
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

kamco111 pisze:
Fer pisze:Jak zablokować silnik (wał, tak by się nie obracał) z automatyczną skrzynią biegów ? Chcę odkręcić główne koło pasowe ...
Najszybciej i najprościej to weź nasadke na takiej przedłużce żeby zaparła się o ziemie i przekręć rozrusznikiem tylko dosłownie pyknij żeby silnik nawet nie odpalił :D
Najlepiej przy tym niech odlaczy cewke(i) lub cas ( nie wiem o jakim silniku mowimy ) , wtedy na pewno nie zapali , tak bedzie bezpieczniej .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Jak się zmienia tylne hamulce w s13 na te z 300ZX razem ze zmianą rozstawu to trzeba coś przerabiać? czy poprostu zdejmujemy koła, odkrecamy wszystko, zmieniamy piasty i składamy? Bo jak się wezmę to nie chciałbym unieruchamiać auta na długo :)
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

zmieniasz łożysko z piastą, zakładasz tarczę, regulujesz troszkę ręczny, zacisk i powinno być
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
przemo171988
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 162
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 16:42
Lokalizacja: Wrocław

Czy wkład lusterka z s13 pasuje do R33?
<<< RB25DET >>>
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Tomek89 pisze:zmieniasz łożysko z piastą, zakładasz tarczę, regulujesz troszkę ręczny, zacisk i powinno być
Trzeba jeszcze zrobić słoneczko z osłony na tarczę albo ją wywalić.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

fakt :)
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
kaszub
Stały gość
Stały gość
Posty: 302
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 20:17
Lokalizacja: tuskoland
Kontakt:

jak zabezpieczyć wał korbowy który nie wiadomo kiedy będzie użyty?
... no mazna po wierzchy wysmarowac i tak sie wezre... GOSCIU mial racje jestem niedoro-zwojem...
ja pier..le jak ja pisze kaszub naucz mnie w koncu czytac bo to wicha co ja wyczyniam

ca18det JDM stage 2, PRESTIŻ garage
Awatar użytkownika
milosz123123
Stały gość
Stały gość
Posty: 215
Rejestracja: ndz 27 wrz, 2009 10:20
Lokalizacja: stg

Wymieniłem pompe wody i coś hałasowało.. taki metaliczny dźwięk jak by coś tarło. Nowa pompa się rozleciała po 100m i poszła na gwarancje, a w między czasie dorwałem inną pompę w bdb stanie i dziś założyłem ją, poskładałem wszystko i odpalam i znów ten sam dźwięk. Myślałem że szału dostane. Rozebrałem to znów i okazało się że nie miałem skręconej pokrywy rozrządu na samym dole, poskręcałem porządnie, odpalam i jest dużo ciszej ale czasami słychać ten dźwięk ale dużo ciszej przy zamkniętej masce nie do usłyszenia + gratis słychać takie coś jak by świst wiatru.. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być za dźwięk ten który ucichł?
Ostatnio zmieniony wt 26 cze, 2012 21:24 przez milosz123123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
komargc
Stały gość
Stały gość
Posty: 275
Rejestracja: wt 30 gru, 2008 18:48
Lokalizacja: olsztyn

milosz a rolka ci nie tarla jak obudowa zle skrecona? albo kolo pasowe? panowie wazna dla mnie sprawa schemat map na 4o mapowym kompie czyli gdzie jaka mapa bo nie mam sprawnego afra zeby miec jak sprawdzic
czesci do s13 tanio
Awatar użytkownika
milosz123123
Stały gość
Stały gość
Posty: 215
Rejestracja: ndz 27 wrz, 2009 10:20
Lokalizacja: stg

komargc, wejdź na gg...
Wszystkie części do s13...
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

kaszub pisze:jak zabezpieczyć wał korbowy który nie wiadomo kiedy będzie użyty?
naoliw dobrze/nasmaruj i zostaw w miejscu bez wilgoci
Ostatnio zmieniony wt 26 cze, 2012 22:38 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”