klej do aluminium

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
art
PHOTO/VIDEO PRESS
PHOTO/VIDEO PRESS
Posty: 144
Rejestracja: wt 10 sty, 2006 14:57
Lokalizacja: Myszków

Panowie, sprawa dość pilna. Potrzebuję jakiś środek do klejenia/uszczelnienia aluminiu.
Mam micro dziurke w aluminiu którą muszę zatkać. Wycieka przez mią olej w tempie ok kropelki na trzy cztery godziny. Wiadomo najlepiej zaspawać ale z przyczyn technicznych nie mogę tego zrobić teraz. Są kleje dwuskładnikowe (kiedyś takim skleiłem wał korbowy w kompresorze i działa do dziś czyli prawie cztery lata). Może ktoś ma namiar na jakąś konkretną firmę?
Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko nieopłacalne.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

klej tej firmy http://allegro.pl/versachem-klej-do-pla ... 11419.html tylko ze do metali. jest kozak!!!!
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
yahu82
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 93
Rejestracja: sob 23 maja, 2009 12:26
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Kiedyś używałem POXYLINĘ, ale do stalwego zbirnika paliwa - trzyma do dziś. (przykładowy sklep )

Jeszcze możesz spróbować "zapunktować" to miejsce (punktak + młotek, o ile jest dojście)
CA18DET
mariusz199044
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 115
Rejestracja: śr 23 maja, 2012 20:14
Lokalizacja: mazury

AUTOWELD CX-80
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jak masz czym podgrzać do jakiś 500 stopni to kup ALUMWELD.
Na allegro wpisz sobie lut do aluminium.
Żadne kleje czy inne środki nie dadzą takiej wytrzymałości mechanicznej/ciśnieniowej.
SR13 na ukończeniu
Awatar użytkownika
art
PHOTO/VIDEO PRESS
PHOTO/VIDEO PRESS
Posty: 144
Rejestracja: wt 10 sty, 2006 14:57
Lokalizacja: Myszków

Problem w tym, że podgrzanie do 500C nie wchodzi w grę. A szkoda bo ten aluweld fajnie sie zapowiada. Jutro zrobie próbę PROSEAL i zobaczymy jak wyjdzie. Ewentualnie AUTOWELD CX-80 też ma dobre opinie. Wolałbym znaleść klej typowo do aluminium ale trudny temat.
Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko nieopłacalne.
Awatar użytkownika
nismo33
Stały gość
Stały gość
Posty: 258
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 13:00
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

To je amelinium! Tego nie pokleisz!
Awatar użytkownika
Bast
Stały gość
Stały gość
Posty: 466
Rejestracja: pn 04 kwie, 2011 18:58
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Art a jest dostęp z obu stron do tego miejsca?
bo jeśli kleje by puszczały to ja jako rozwiązanie tymczasowe wzią bym małe wiertełko nakrętkę i malutką śróbkę z aluminiową/miedzianą uszczelką...

wiem że to brzmi jak drut ale jeśli był by dostęp to jako tymczasowe rozwiązanie........... jeśli kleje by nie trzymały...
Awatar użytkownika
art
PHOTO/VIDEO PRESS
PHOTO/VIDEO PRESS
Posty: 144
Rejestracja: wt 10 sty, 2006 14:57
Lokalizacja: Myszków

Patent ze śrubką a raczej z blachowkrętem i klejem już raz w drodze mnie uratował. Tym razem mam dwie może trzy mikro dziurki i potrzeba tylko je delikatnie uszczelnić. Jutro zrobie próbę i wszystko się okaże.
Test będzie wykonany
tym specyfikiem. Tym właśnie kleiłem wał korbowy w kompresorze i działa do dziś. Zobaczymy jak się zachowa na aluminiu. Znalazłem specyfik taki profi do aluminium niestety cena 200zł trochę odstrasza.
Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko nieopłacalne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”