Witam

Moderator: Moderator

taniprzeglad_pl
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:29
Lokalizacja: Trójmiasto

Czytam tą dyskusję i tutaj nie dotyczy w ogóle SKP czyli przeglądów do dowodu.
#1 Nie będziemy zajmować się podbijaniem dowodów, bo cena SKP jest ustalona przez CEPIK
#2 Oleje w drugim etapie będą nasze
#3 Ceny przeglądów zawsze ustala dealer, jedynie stawka może być maksymalna narzucona przez importera dla wybranego regionu

Wiele osób może nie jest przekonana do Autoryzowanych Serwisów, ale jak są darmowe akcje przeglądowe, darmowe pomiary geometrii itp to chętnie korzystają. Jest bardzo dużo promocji, które nie są uwzględniane na forach i portalach motoryzacyjnych... warto je zebrać.

Nie traktuje tego posta jako reklamy, bo jak mówiłem chcę także pomagać użytkownikom forum w zakresach gwarancji i obsługi aut w serwisach. Na forach nie znajduje np. odpowiedzi o darmowych wymiana pompowtryskiwaczy nawet w 5 letnim Passacie, a tak można zrobić.

200sx od x-traila rozróżniam ;) zresztą zapraszam do zapisania się, a będziecie mogli się przekonać jaki będzie poziom portalu.

Pozdrawiam,
Piotr
Ostatnio zmieniony wt 13 lis, 2012 18:15 przez taniprzeglad_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Problem jest jeden - w ASO nissana potrafią twierdzić, że nie istnieje takie auto jak 200SX bo nie mają go w katalogu... za to jest almera, primera itp. itd. - sytuacja autentyczna opisana na naszym forum. Jak mamy zostawiać auta w ASO jeśli tam są tacy fachowcy?

tak naprawdę każdy z nas przynajmniej z tych co nie radzą sobie świetnie z mechaniką a są rozsądni nie zostawi takiego auta w obcym, nie polecanym przez nikogo warsztacie gdzie na codzień robią muły po 120 koni, tylko odstawi go do miejsca gdzie na codzień składają auta po 300 albo więcej koni. Powód prosty - w tym drugim nikogo nie będzie kusiło, żeby sobie pojeździć, zrobią auto, ba na 100% będą wiedzieć o istnieniu takiego samochodu jak 200SX ;) A kto ogarnia dobrze mechanikę ten żadnego warsztatu nawet w postaci ASO nie potrzebuje ;)
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

taniprzeglad_pl pisze: ... ale jak są darmowe akcje przeglądowe, darmowe pomiary geometrii itp to chętnie korzystają...
Pozdrawiam,
Piotr

Jak będzie darmowe ustawianie geometrii to dajcie znać bo co chwile coś zmieniamy i darmowe sprawdzenie geometrii by się przydało. :mrgreen:
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

mogę tylko napisać ,że przy wypłacie za szkodę chcą płacic za s13 ,a jak masz s14a np. to trzeba im udowadniać bo lecą z kosztami s13 a ta strona to jest dla psiadaczy "dupowozów"raczej ,a nie zapomnianych nissanów gdzie te serwisy nie wiedziały by jak odkręcić turbinę od kolektora pozdro 600
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

erison pisze:
taniprzeglad_pl pisze: ... ale jak są darmowe akcje przeglądowe, darmowe pomiary geometrii itp to chętnie korzystają...
Pozdrawiam,
Piotr

Jak będzie darmowe ustawianie geometrii to dajcie znać bo co chwile coś zmieniamy i darmowe sprawdzenie geometrii by się przydało. :mrgreen:
Sprawdzenie free o ile odrazu je wyregulujesz za 100zł :D
Pozatym ciekawe jak by ustawili geometrię w aucie z 8 stopniami negatywu z przodu i brakiem prześwity z tyłu poprzez duzą puszkę tłumika :D
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

mysza pisze:Problem jest jeden - w ASO nissana potrafią twierdzić, że nie istnieje takie auto jak 200SX bo nie mają go w katalogu... za to jest almera, primera itp. itd. - sytuacja autentyczna opisana na naszym forum. Jak mamy zostawiać auta w ASO jeśli tam są tacy fachowcy?

tak naprawdę każdy z nas przynajmniej z tych co nie radzą sobie świetnie z mechaniką a są rozsądni nie zostawi takiego auta w obcym, nie polecanym przez nikogo warsztacie gdzie na codzień robią muły po 120 koni, tylko odstawi go do miejsca gdzie na codzień składają auta po 300 albo więcej koni. Powód prosty - w tym drugim nikogo nie będzie kusiło, żeby sobie pojeździć, zrobią auto, ba na 100% będą wiedzieć o istnieniu takiego samochodu jak 200SX ;) A kto ogarnia dobrze mechanikę ten żadnego warsztatu nawet w postaci ASO nie potrzebuje ;)



ja nie wiem czy pisalem na forum ale.... z rok temu dzwonilem do ASO szukajac uszczelki turbo/kolektor. typ mi wyjebal z tekstem jakie kolektor turbo? jak tam turbo nie bylo :D


Binio_ pisze:
erison pisze:
taniprzeglad_pl pisze: ... ale jak są darmowe akcje przeglądowe, darmowe pomiary geometrii itp to chętnie korzystają...
Pozdrawiam,
Piotr

Jak będzie darmowe ustawianie geometrii to dajcie znać bo co chwile coś zmieniamy i darmowe sprawdzenie geometrii by się przydało. :mrgreen:
Sprawdzenie free o ile odrazu je wyregulujesz za 100zł :D
Pozatym ciekawe jak by ustawili geometrię w aucie z 8 stopniami negatywu z przodu i brakiem prześwity z tyłu poprzez duzą puszkę tłumika :D



w wiekszosci stacji zaloza ci tak przyzady ze felgi porysuja jak h*j, malo tego ostatnio pojechalem na wulkanizacje zmienic opony....jak zobacyzlem typa z odwaznikiem "nabijanym" przy mojej 17stce i "mloteczkiem" to nie wiedzialem co sie dzieje :|
co do strony to jezeli faktycznie mozna bedzie czerpac takie info to jak najbardziej spoko ;)
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
taniprzeglad_pl
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:29
Lokalizacja: Trójmiasto

Nie chcę Was przekonywać do konkretnego salonu. Myślę, że w takiej dyskusji nie chodzi o to kto serwisuje ile koni w swoim warsztacie tylko zawsze o zaufanie. Z modelami zawsze bywa różnie i ich określaniem... są grupy którzy określają np. Jaguara XJ dla innych jest to Jaguar X350 lub X351, może być Golf V, 1K itd itp

Doceniam Waszą opinię i wezmą ją pod uwagę. Dziękuję za dyskusję.

P.S. Pracowałem na zlecenie koncernów różnych marek i nie znam mechanika, który naprawia samochody i przed naprawą jak również po nie wykona jazdy próbnej.
Pozdrawiam, Piotr
Ostatnio zmieniony śr 14 lis, 2012 00:31 przez taniprzeglad_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

taniprzeglad_pl pisze:Nie chcę Was przekonywać do konkretnego salonu. Myślę, że w takiej dyskusji nie chodzi o to kto serwisuje ile koni w swoim warsztacie tylko zawsze o zaufanie. Z modelami zawsze bywa różnie i ich określaniem... są grupy którzy określają np. Jaguara XJ dla innych jest to Jaguar X350 lub X351, może być Golf V, 1K itd itp

Doceniam Waszą opinię i wezmą ją pod uwagę. Dziękuję za dyskusję.

P.S. Pracowałem na zlecenie koncernów różnych marek i nie znam mechanika, który naprawia samochody i przed naprawą jak również po nie wykona jazdy próbnej.
Pozdrawiam, Piotr


Piotrze nie pitol ;)
przyjezdzam na warsztat i mowi panie zrob mi zbierznosc. napewno siadasz i jedziesz patrzysz a nie zakladasz wszystki i mierzysz nie?
albo mowie panie zmien rozrzad i co wsiadasz i co? sluchasz czy pasek jest rozciagniety? rozbierasz skladasz no i potem mozesz sie przejedziesz zeby zoabczyc czy ok la eto raczej zostanie auto odpalone i tyle....
zmien mi plyn i termostat....serwis tego roznierz zaczynasz od "spalowania" fury? po co zeby zagotowac plyn? ciut biadolenie od rzeczy. maslo maslane
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Nie każdy jest mechanikiem. "Koleś" ma trochę rację, bardzo często się zdarza że potrzebna jest jazda próbna bo np. pani coś stuka z boku i nie wie co i chyba zawieszenie. A potem się okazuje że to np. tłumik bo spadła jedna gumka. Może mu chodziło bardziej o tego typu standardowe przypadki tylko źle to wyraził. Ale to nijak ma się do tego forum bo np. moje auto raczej przeglądu nie przejdzie, chociaż jest w lepszym stanie technicznym niż większość na drodze. Tak samo pewnie z resztą forumowych samochodów.
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Tu mowa o ASO a nie zwykłych przegladach do dowowu. Czyli jedziesz zmienić rozrząd a oni Ci mówią 1500 poproszę :D Póżniej robią jazdę testową i tak defakto nie wiedzą czy to tak być powinno ze dziwnie ciagnie lub przerywa ( przestawili o ząbek rozrząd co sie zdarza bardzo czesto ) i albo szukaja usterki dalej albo oddają auto twierdząc iż tak ma być ;)
taniprzeglad_pl
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:29
Lokalizacja: Trójmiasto

To prawda usterki typu rozrząd itp nie wymagają jazdy próbnej. Ale dobrą praktyką jest zawsze jazda próbna przed oddaniem. To już kwestia jak kto jest przywiązany do swojego samochodu.. Równie dobrze można powiedzieć, że w serwisach BMW, AUDI, Range Rover itp nie powinno się klientom udostępniać aut demonstracyjnych i zastępczych. To zawsze działa w dwie strony.

Szkoda, że macie takie podejście do Autoryzowanych Serwisów. Pracowałem bardzo dlugo po stronie Serwisów i jako przedstawiciel producentów różnych marek w działach techniki i gwarancji. Myślę, że to się niedługo zmieni.

Jeszcze raz pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

taniprzeglad_pl pisze:To prawda usterki typu rozrząd itp nie wymagają jazdy próbnej. Ale dobrą praktyką jest zawsze jazda próbna przed oddaniem. To już kwestia jak kto jest przywiązany do swojego samochodu.. Równie dobrze można powiedzieć, że w serwisach BMW, AUDI, Range Rover itp nie powinno się klientom udostępniać aut demonstracyjnych i zastępczych. To zawsze działa w dwie strony.

Szkoda, że macie takie podejście do Autoryzowanych Serwisów. Pracowałem bardzo dlugo po stronie Serwisów i jako przedstawiciel producentów różnych marek w działach techniki i gwarancji. Myślę, że to się niedługo zmieni.

Jeszcze raz pozdrawiam.
chlopie zobacz co sie dzieje w glupiom tv ile nagonek na ASO itd. wiec jak to sie moze zmienic skoro "ciule" nie umieja czegos zrobic albo taki patafian nie wie ze byly silniki turbo lub twierdzi ze nie bylo 200sx'a?
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Inną kwestią jest to, że ASO niejedokrotnie olewa klienta który szuka porady/pomocy w jakiejś konkretnej sprawie.
Sam tego doświadczyłem szukając pomocy w kwestii instalacji elektrycznej silnika z S15.
Potraktowali mnie ciepłym moczem.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Nurek200SX
Stały gość
Stały gość
Posty: 358
Rejestracja: ndz 04 cze, 2006 19:43
Lokalizacja: Szczecin

ASO nigdy nie zejdzie do takich cen jakie mają normalne warsztaty samochodowe gdzie wszystko jest o 60-70% tańsze.
...:::200SX S13:::...

Nie sztuką jest mieć nowego 200SX-a, sztuką jest wsadzić całe serce w starego, by wyglądał jak nowy ;D
taniprzeglad_pl
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:29
Lokalizacja: Trójmiasto

Już niedługo ruszamy!




Stworzyliśmy cały portal od początku i już niedługo startujemy. Potrzebujemy jeszcze kilku

chwil, aby dopracować wszystkie szczegóły. Chcemy zaprezentować Tobie portal najwyższej

jakości, dlatego bardzo ciężko pracujemy, aby niedługo zaprosić Ciebie do współpracy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”