Kompresor do garażu

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Fer
Stały gość
Stały gość
Posty: 405
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Powoli rozglądam się za jakimś kompresorem do garażu, zastosowanie do wszystkiego - malowanie auta, narzędzia pneumatyczne.... Użytkowanie sporadyczne, ale czasem parę godzin dziennie ...

Wiem żeby przy wyborze kierować się wydajnością efektywną, i chyba taki co ma ok 250l/min to już w miarę jest ok ?

Szukam czegoś do kwoty 1000zł, najlepiej jak najtaniej :)

Byłem w markecie dziś, coś takiego rzuciło się w oczy - http://www.jula.pl/kompresor-50-l-2200-w-200013
Czy taka była by lepsza (raczej tak)... - http://allegro.pl/sprezarka-kompresor-6 ... 48797.html
Awatar użytkownika
GRUCHA25
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 90
Rejestracja: ndz 06 wrz, 2009 11:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Zaglądnij do Castoramy, mamy 50l pionowy - wydajność 220L/min na wyjściu 692zł.
To nie krypto reklama :) Sam mam zamiar taki nabyć.
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Minimum butla 50 litrów i dwa tłoki. Przy wydajności 220l to możesz zapomnieć o lakierowaniu auta, no chyba że chcesz je malować to OK.
Ostatnio zmieniony ndz 03 mar, 2013 21:46 przez SnowBizz, łącznie zmieniany 1 raz.
SR13 na ukończeniu
Awatar użytkownika
skwaromir
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 121
Rejestracja: wt 20 paź, 2009 17:35
Lokalizacja: LLU

Trochę szukałem i czytałem o kompresorach chciałem coś w używce ogarnąć do 1k pln butla z 250l min i wydajność z 400l/min ale po 3 mc dałem spokój. Teraz planuje jakiś przemysłowy kupić do 2k pln można już coś znaleźć z wydajnością ok 1500l/min i do tego butle z 300l co najmniej. Uważam to za dobrą alternatywę dla porządnych nowych kompresorów. W domu mam taką samoróbkę na butli 80l i dwóch hs-18 z 200l/min pewnie ma trzeba by zmierzyć, ale to do kilku śrubek się nadaje i pompowania kół.
Ostatnio zmieniony ndz 03 mar, 2013 22:24 przez skwaromir, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

skwaromir,
to chyba za sam agregat, do tego trzeba silnik instalację i szybko jesteś przy 4 k jak soft starter, odwadniacze i takie tam doliczysz, a taki 1500L/min to 8kw silnik ma i nie każdy ma taki przyłącz elektryczny by nie było smażenia kabli

400L/min i jebitny bufor starczy jak nie zamierzasz napierdalać budowlanym młotem pneumatycznym od rana do wieczora

jeśli ma to lecieć dzień i noc najlepsza opcja to używaną śrubówkę na falowniku po gwarancji, można za 7 k wyrwać, ma to wydajność i sprawność lepszą niż każdy tłokowy, ale opłaca się dopiero jak ma lecieć często i w trybie ciągłym
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
skwaromir
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 121
Rejestracja: wt 20 paź, 2009 17:35
Lokalizacja: LLU

Agregat z silnikiem itp bez butli. widziałem kilka takich ofert dwa oglądałem, ale kupiłem tig i się przeciągnęło.
Te co patrzyłem miały po 10 kw, tyle ma mój śrutownik :) to i taki sprzęt da radę.
Ale ogólnie patrzę za mniejszym. Te kompresory do 1k pln. w używcę to trochę cienkie takie.
Dzwoniłem do ludzi, żeby mi policzyli wydajność to mało który miał więcej jak 260l/min
Ja poszukuje takiego do lakierowania/malowania większych powierzchni oraz do piaskowania.

Taki z prawdziwą wydajnością 400l/min by mi też starczył, ale niestety są drogie nawet w używce... Uważam, że taniej mi wyjdzie kupić coś większego, jednak to może pod koniec roku najpierw jakiś mig solidny.
Ostatnio zmieniony pn 04 mar, 2013 16:02 przez skwaromir, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o wszystkim”