wzmacniacz problem

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
p.g.
Stały gość
Stały gość
Posty: 228
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 12:19
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

znajomy chcial kupic ode mnie wzmacniacz sony xplod bo jego nie dawal rady do napedzenia skrzyni. podlaczyl go wedlug instrukcji wszystkie diodki sie zapalily wszystko elegancko ale dziweku nie ma. wzmak lezal sobie jakis czas w sumie ani razu go nie podlaczylem bo nie slucham muzyki w samochodzie i jest mi nie potrzebny. co o tym myslicie? koncowki sie popalily? czy cos innego? jak potraficie to pomozcie
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

powiem tak jesli podlaczyl to bez zadnej zwary :? i nie gra to musisz sobie przypomniec jak go odlanczales czy nie zrobiles jakiegos kuku bo jesli tak to koncowki padly jesli on zrobil to tez jest po koncowkach ale sprawdz go jak mozesz w innym aucie :wink:
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Jaki to dokladnie model wzmaka ?? Chinche są całe ?? Podłaczone w radiu ??
Awatar użytkownika
p.g.
Stały gość
Stały gość
Posty: 228
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 12:19
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

wzmaka dostalem gratis do furki i nie podlaczalem go bo sie na tym nie znam kompletnie a ja muzyki w samochodzie nie slucham. podlaczal go dzisiaj kolega przy mnie w swoim samochodzie w ten sam sposob czyli odlaczyl swoj wzmak podlaczyl moj. diodki sie zapalily ale dziwieku nie bylo mowil za to ze musi byc gdzies jakies przebicice bo jeden bezpiecznik wylecial model to wiekowy sony xplod xm-1502sx ani pod jednym kanalem ani pod drugim skrzynia nie ruszyla tak samo po zmostkowaniu. tyle moge powiedziec na reszcie sie nie znam kompletnie
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

To ci powiem ze jest upalony tzn. koncowki mocy poszly, a nie sadze by oplacalo ci sie go naprawiac bo nie warto.
Awatar użytkownika
p.g.
Stały gość
Stały gość
Posty: 228
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 12:19
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

byc moze masz racje ale moze ktos mi powiedziec jak sprawdzic jakie tam siedza koncowki?
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Ta seria wzmaczniaczy ma zabezpieczenia przeciwzwarciowe i jezeli sie takowe pojawia to zapala sie czerwona dioda , zamiast zielonej. Na spodzie wzmaka chyba jest taki przełacznik , stabilny 1ohm/2ohmy , moze to jest w innej pozycji niz powinno.

Jezeli bezpiecnzii walą , mogło jakies zabezpieczenie wewnątrz sie skleic, warto zaniesc do serwisu i sprawdzic.
Awatar użytkownika
p.g.
Stały gość
Stały gość
Posty: 228
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 12:19
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

hmm przelacznika niestety nie ma na wzmaku na spodzie a palily sie dwie diodki chyba zielona/zolta i czerwona ale nie wiem co na nich napisane bo wzmak oddalem kumplowi na sprawdzenie
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Powinny byc same zielone. Jak czerwona to rzeczywiscie cos zjarane.
Awatar użytkownika
p.g.
Stały gość
Stały gość
Posty: 228
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 12:19
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

jak wyjdzie prawda na jaw co z nim nie tak to napisze. dzieki wszystkim za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”