Głośnik 20sm??

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Toman
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: sob 23 sie, 2008 15:57
Lokalizacja: Dębica

W półce za kanapa mam wycięte otwory na głośniki średnicy 18 cm. Orientowalem się i glośników takich ogólnie nie ma. Więc takie pytanie czy zmieści się tam 20cm głośnik i jak to będzie grać?? Czy to będzie dźwięk czy tylko łupucupu?? Chciałbym by poza basem też coś śpiewało :)
Awatar użytkownika
thoreg
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 104
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 00:34
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Glosniki w tylnej polce, a juz szczegolnie subwoofer, nie maja prawa grac... Nie bez powodu dla glosnikow niskotonowych przy projektowaniu skrzyni wyliczamy jej objetosc, by glosnik brzmial jak nalezy. Co do spiewania: ze co? Subwoofer jest po, to by generowac niskie tony, wiec do "spiewania" sie nie nadaje.
Toman
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: sob 23 sie, 2008 15:57
Lokalizacja: Dębica

Tzn. ze głośnik o średnicy 20cm to subwoofer??

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 17:48 ]
I czy napewno tylko głośniki o średnicy 20 cm zmieszczą się w otwór 18cm??
Awatar użytkownika
thoreg
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 104
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 00:34
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Zastosowalem skrot myslowy. :) Oczywiscie zalezy jaki glosnik wybierzesz, ale dla mnie od 20 cm zaczynaja sie raczej suby... Co do tego czy sie inne zmieszcza, to raczje nie. Ale najlepiej jakbys po prostu sprawdzil.
Awatar użytkownika
MKx
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: czw 09 mar, 2006 11:23
Lokalizacja: Kraków

- otwór 18cm to jest typowo pod głośnik 20cm
- w normalnej sprzedaży są głośniki coaxial czyli zespolone, trójdrożne, o średnicy 20cm - nie tylko sub'y
-montaż głośników w tylnej półce należy traktować jako uzupełniający (dla pasażerów lub przechodniów).
- Jeśli musisz wybierać (ograniczony budżet) czy głośniki do przodu czy na półce - nawet się nie zastanawiaj tylko bierz do przodu i to najlepiej z odseparowanymi tweeterami (gł. wysoko tonowe).
Polecam np. głośniki Clarion (16,5cm) z przedziału cenowego ~200zł - odseparowane tweetery, dobra relacja jakość/cena, niezła efektywność (dobrze grają nawet bez wzmacniacza zewnętrznego)

pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”