gruby bas w driftwozie

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

edek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 92
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 12:34
Lokalizacja: słupca

ja mam Lanzara max 12 i Carpowera i tez niewąsko.
Awatar użytkownika
Szczurek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 117
Rejestracja: ndz 07 gru, 2008 10:53
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Właśnie stoję nad wyborem jakiegoś suba do bagażnika. Na razie mam kupiony zestaw na przód Powerbass S-6C, radyjko jakiś starszy Alpine (nie pamiętam modelu) ale to się z czasem zmieni no i teraz chce to dopełnić subem jakimś. Nie mam strasznie dużo kasy bo chce się zamknąć tak mniej więcej w 800 zł ze wzmacniaczem. Generalnie muzyka u mnie leci strasznie zróżnicowana od techno, po rap, regee po rock. Co powiecie na taki zestawik - sub i wzmak z kablami .
Na przód nie mam jeszcze żadnego wzmacniacza, ale wyczytałem że tego Carpowera można ustawić w jakieś Trimode żeby podłączyć 2 głośniki (w moim wypadku przednie) + sub. Ma to jakiś sens?
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Tri-mode ma sens... ale we wzmacniaczu 4-kanałowym. Sam mam tak spiętego Carpowera Wanted... ale hpb-1502 jest wzmacniaczem 2-kanałowym czyli możesz zasilić albo dwa osobne głośniki albo zmostkować w jeden kanał tylko dla woofera. Nie ma innej opcji w przypadku tego wzmaka.
Lanzar Max nie jest najgorszym wyborem ale sam kupowałem koledze taki z allegro w tej skrzyni i nie jest to mistrz niskiego zejścia oj na pewno nie... taki troche pierdzący za bardzo jak dla mnie ten bass, ale jeśli nie jesteś wykwintnym audiofilem to myśle, żę taki zestaw Cię zadowoli.
Możesz co prawda poszukać jakiejś alternatywy i sam sklecić skrzynie z jakimś lepszym używanym głośnikiem z alledrogo. Ale jeśli nie masz o tym pojęcia to lepiej kupić gotowca i problem z głowy :wink:
Tak jak pisałem, myśle, że na jakiś czas Ci wystarczy takie zestawienie ale jak wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia także... :twisted:
Pozdro
Awatar użytkownika
kali
Stały gość
Stały gość
Posty: 352
Rejestracja: śr 06 lut, 2008 17:52
Lokalizacja: Przyszowice

Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

gorąco polecam u-dimension RM V41 bardzo ładnie gra i ma kopa na mostku 225w i schodzi łądnie na starym magnacie daje sobie rade nawet z kolumnami estradowymi :] mój kolega ma sklep i profesjonalnie montuje car audio ja bym co, ja bym wybrał carpower V41 to 4 kanały będziesz miał też na przód
Ostatnio zmieniony śr 03 lut, 2010 10:10 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
sba4ever

Nissan 200sx s14

Polecam radio Alpinex305 podlaczonego ipoda 120gb kabel idzie od schowka do podlokietnika, 2 glosniki hertz z serii es, wytlumienie podwojne drzwi odseparowane, okablowanie. Dobry kabel zasilajacy przydal sie pozniej podczas ic i bov i przenoszenia akumulatora do bagaznika. sobrany w slupku mieszcza sie idealnie. jeden kabel tylko wykorzystalem z orginalnej instalacji od tylnych glosnikow do wzbudzania wzmacniacza. Bo te przy czinczach sa slabe i sie urywaja.
Zbudowalem szkrzynie, wiem ze to nie zbyt rozsadne, ale wsadzilem ja pod tylnia połke. Glosnikiem Focal 400W do gory i bas reflexem. Skrzynie z plyty pilsniowej, tak mi doradzil stolaz, do tego obkleilem 0,5 cm filcem w srodku. Nie uzywajac waty i takich tam. Skrzynie docinalem 5 x ale weszla idealnie. Wystaje po otwarciu tylnej kanapy. Do skrzyni przykrecilem piekny Czerwony wzmacniacz 4 kanalowy. Z czego 2 obsluguja przod odseparowany na zwrotnicach, pasywnych. I 2 w mostego do suba.
Skrzynia ma idealna wielkosc 25L dla 25 cm i po otwarciu bagaznika jest rowno na tylniej sciance. Na tyl dalem glosniki hertza podobne do przednich i podpiolem bezposrednio pod radio.
Wszystkie kable pomocowane na sztywno lub owiniete gompka i zaciskiem podoczepiane do czego popadlo.
Moge sciszac sobie sub tylne przod doregulowac, po odwarciu kanapy doregulowac wzmacniacz. Wszystko pochowane nic nie widac. A gra i jestrem z tego zadowolony.
Bas jest miekki plynny nie ma stukow glosnika. Mozna by jeszcze cos robic. Oblozyc podloge pod nogami bo wydech apexi strasznie wrzeszczy.
Nie da sie pogodzic perfekcji, praktyki, srodkow, Finansow i efektow w jednym.
Jeden wielki kompromis.
Fotki postaram sie powklejac i opisac kiedys cala furke. 5110517 gg w razie jakich kolwiek pytan czy zdjec,

[ Dodano: Pią 12 Mar, 2010 15:43 ]
Dodajac, bo wiele osob pyta o koszty.
Radio z kolorowym wyswietlaczem to teraz jakies 1300zl z czarnobialym 800. Wzmacniacz znalazlem w kielcach w car audio przecena 1600 na necie 800zl na sklepie przewody glosniki na przod 200zl maty 150. Plus ipod to koszt dosyc duzy , ale mozna kupic juz 30gb za 200zl albo pendrive czy dysk przenosny czy iphone.
Pozdrawiam Serecznie Sebastian Pamietajcie nie expozycja moc i wyglad tylko praktyka i wyglad jak w orginale!!!!
Jesli powinienem cos jeszcze z tym zrobic prosze o info.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

pilśniowa to tak sobie najlepsza płyta MDF klejona i wzmacniana wkrętami do drewna na kluczyk imbusa prawdopodobnie nazywa się to konfirmaty czy coś takiego jest też donich specjalne wiertło napewno można kupić w marketach budowlanych typu ciastorama itp. jeżeli się mylę proszę poprawić :]
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

czy ktoś z was miał do czynienia z wooferami IMPULSE cw1212 lub FC-1500?

http://cgi.ebay.de/Impulse-CW-1212-Subw ... 3ca6b03a2c

http://www.allegro.pl/item891581222_ext ... osnik.html
Ostatnio zmieniony pn 15 mar, 2010 12:33 przez Pajak2444, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

superpłaski przy wykorzystaniu najnowszej technologi neodymowej za 269zl to chyba jakiś krzak może się mylę wolałbym sprawdzonego powerbass lub helona 15 :D
sba4ever

I masz racje to nie do konca taka pilsniowa takie dziwne drewno, nie mdf tez. Stolaz robi komplety glosnikow za 15 000zl 20 000. Recznie, robi tez wzmacniacze lampowe itd to zestawy domowe. Ma doswiadczenie i mdf powiedzial ze jest za sztywny i dudni.
Ten filc nie tlumi tak bardzo ale jest tak groby ze nie wiem czy dochodzi cos do desek :)
Apropo wkretow to nie inbusowe, ale kolega ma racje ze takie sa niezle, lecz wkrety z glebokim ostrym gwintem, nawiercalem zeby nie rozpychaly sie podczas wkrecania. ponadto zakleilem zanim skrecilem i zaciskiszkoda ze nie zrobilem fotek kurcze w srodku jak to wyglada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”