gruby bas w driftwozie

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

Mam szalony pomysl zapodac grube audio do swojego prawie driftwoza.
Mial byc profi drift ale sie pozmienialo i zostanie gruby nissan na ulice zrobiony w stylu driftcara.
I teraz czy to wogule wyda takie cos:
goly srodek i skrzynia z wlukna i zywicy zamiast tylnej kanapy z dwoma subwoferami 30cm
drzwi standard 2x16cm midbass
no bo jak to wygluszyc niby
podsufitki niema dach to mi wyrwie chyba
drzwi to pikus sie zrobi jak zwykle
Mondre glowy poradzcie co.
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

bedzie ci wszystko brzeczec wiec srednio profi granie
30cm to zalezy jakie
ile masz kasy na audio

szczerze mowiac to po co ci goly srodek na ulice?
ile ci to da,wydaje mi sie ze nie wiele w porownaniu do komfortu chodzby jesli ma to byc na ulice
imo grube audio w golej puszce metalu to wyjatkowo slaby pomysl i pieniadze w bloto

no jesli mowa o jakim kolwiek dobrym graniu to nalezy je zaczac od porzadnego wytlumienia przednich drzwi szczelnie splecjanymi matami
Awatar użytkownika
nygu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: pt 05 paź, 2007 17:44
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

ja Ci radze zebys wywalil te subłufery bo to tylko waży. chcesz autem zapier***** czy wyrywac blachary pod remizą ?
KGB Oblech Drift Team
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

nygu pisze:ja Ci radze zebys wywalil te subłufery bo to tylko waży. chcesz autem zapier***** czy wyrywac blachary pod remizą ?
Znudzilo mi sie PIP bez nuty ,a jak cos robic to dobrze. Z doswiedczenia wiem ze
na ulicy niebijesz sie o 0,2s wiec na 300km+ 60kg nieodczujesz.
No normalne ze bede wygluszal drzwi gorzej z reszta .
Goly srodek bo mi sie podoba taki styl a na audio mam tyle ile bedzie trzeba.
Rozkmincie co zamiast muwic ze sie nieda bo tak najlatwiej.
stay tuned
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Sprzet moge ci doradzic bez problemu zaleznie od tego jaka kwota wchodzi w gre dla jednego odpowiednia kwota to 15tys dla kogo innego 2 dlatego pytam,jednak caly czas uwazam ze w glowym aucie szczegolnie jesli chodzi o niskie czestotliwosci moze byc zle.
Awatar użytkownika
MKx
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: czw 09 mar, 2006 11:23
Lokalizacja: Kraków

Witam.
Parę lat temu testowałem z kuzynem podobną konfigurację. Do drzwi poszły 16,5 Alpine Type R, a zamiast oparcia tylnej kanapy skrzynka 2x 30cm Alpine Type R (2x 300w RMS). Do tego Wzmacniacze BOSE. Czy było grubo? :twisted: :twisted: W uszach dzwoniło mi na następny dzień jeszcze. :twisted:

Ale jak dla mnie to była sztuka dla sztuki, bo jeden taki to i tak byłoby wystarczająco z okładem. Miałem swego czasu 1x30cm Type R w Octavi i też było baardzo grubo.

Obecnie mam 1x30cm na 150W wzmacniaczu i na street jest zuupełnie wystarczająco.
Ja rozumiem że po głodzie muzycznym w aucie bez radia przychodzi smak na ekstreme, ale polecam przemyśleć to. Chyba że to ma być sztuka dla sztuki, co rozumiem bo nie jedonkrtonie też takie coś każdy z nas uskuteczniał. :D :D


Co do obudowy, to odradzam robić z laminatu. To będzie bardzo źle grało, taki laminat jest za mało sztywny i ma za małą masę. Jeśli już, to obudowa drewno (mdf, osb) i laminat jako wykończenie (można powierzchnie dowolnie kształtować) - malowane lub oklejone tkaniną, skórą itp.

powodzenia:)
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

MKx bose czy boss bo to duza roznica :)
bose to jest fabryczny sprzet i srednio widze jego adaptacje w innym aucie i nie sa to jakies mega mocne wzmcniacze
boss to chinszczyzna

Jak sie juz chwalimy to na fotce nizej pare klockow z mojego poprzedniego auta :)
Ten potwor po lewej to typowa waga ciezka fi btl 18cali 2kW mocy i jedyne 30kg wagi :D
Jako ciekawostke podam ze klocki na foto maja +/- wartosc 200sx s13 w dobrym stanie na fajnych felgach :D

pzdr
Załączniki
IMG_0979 [1024x768].jpg
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

spoko zapedow audiofilskich niemam , ma grac
musza byc 2 x30 no bo jak to by hygladalo z jednym i butla nos na srodku i bedzie
laminat tez musi byc da sie 10 warstw i bedzie
kumpel mi sprzedal pomyst zeby zaslepic wszystkie otwory na bokach i w bagazniku carbonem tylko podkleic go czyms i pasta na wszystkie laczenia i wneki od srodka
no i podsufitka z matami
co wy na to ?
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Za duzo uwagi skupiasz na subie,zacznij robote od wlasciwej strony czyli od systemu przedniego.Koniecznie separowany nie zadne gowno typu 2drozny coaxial itp.
Drzwi porzadnie szczelnie wytlumione od wewnetrznej strony(zamki itp) i zewnetrznej zeby to stanowilo szczelna komore.Jak nie chcesz w to ladowac zbyt duzo kasy to dobre sa maty Vibroplast ew calkiem po taniosci to Soundal ale to taki polsrodek.Tweetery w slupki albo w trojkaty lusterek z zywicy ladnie to sie bez problemu zrobi,ale wczesniej trzeba sobie ustawic je w odpowiedniej pozycji pod siebie odsluchujac je.

Suby jesli beda mialy pracowac w BR to wiekszosc glosnikow 12" potrzebuje skrzynki pojemnosci ok 40-55l na sztuke oczywiscie ile dokladnie i z jakim strojeniem paka to zalezy od modelu.Ale na 2x12" cali trzeba sie szykowac z paka ok 80-110L wewnetrznie co daje jakies 140L.Budowa tak duzej paki z samego wlokna to nie jest najlepszy pomysl.Najlepiej byloby standardowo czesc wykonac z drewna(mdf) a front ew reszte rzezbic z wlokna i szpachlu itp.

Napisz jaka kwote mozesz wydac na sam sprzet audio tzn radio,system przedni,wzmacniacz/e,okablowanie,rozety,bezpieczniki,subwoofer to cos pomyslimy wiecej bo tak to mozna gadac o wszystkim i o niczym ;) Chetnie ci cos doradze bo car audio bawie sie naprawde od lat i mase sprzetu przewalilem i mam w tym duze doswiadczenie ale musisz sprecyzowac czego oczekujesz i jaka kwota dysponujesz bo aktualnie naprawde jest w czym wybierac ale bardzo latwo tez nieswiadomie kupic bubel.

Jak cos pisz na pw podam ci gg i moge ci pomodz w tym temacie sporo lacznie z znizkami,upustami na nowy sprzet audio dobrych firm :)

pzdr
harnas
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 24
Rejestracja: pt 05 cze, 2009 14:14
Lokalizacja: Szczekociny
Kontakt:

podaj kwote to skompletuje Ci sprzet w zaleznosci od tego jaki chcesz uzyskac efekt gleboki bas czy wysokie tony, moze byc problem bo to jest otwarta buda ale da sie zrobic;]
dark
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 132
Rejestracja: śr 02 lip, 2008 07:29
Lokalizacja: PL

moze zacznijmy od tego pod jaka muze ma byc sprzet i czy to ma grac 3x10 2x12czy buczec 2x30.pod hip hop polecam powerbass 3xl a na suba REaudio.
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

ja nieczaje waszej jazdy z tym sprzetem
trzeba bedzie 10 k no to sie wyda
Ja slucham eski a laska z pod remizy jak juz bedzie umnie w srodku to mi na glosniki patrzec niebedzie
trzeba rozkminic wygluszenie a potem sie zastanowimy
BOSCHMANN czy ALPINE F1
nie no zarcik
ale juz niemoglem
Ostatnio zmieniony ndz 16 sie, 2009 01:57 przez nismo250, łącznie zmieniany 1 raz.
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
dark
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 132
Rejestracja: śr 02 lip, 2008 07:29
Lokalizacja: PL

sluchasz eski??tego radia?? ma sprzet robic lomot czy ma grac
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

ja proponuje audiosystem helona 38cm gwarantuje ci że łep ci odleci :]
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

BUGALUS pisze:ja proponuje audiosystem helona 38cm gwarantuje ci że łep ci odleci :]
razem z dachem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
temat juz rozkminiony
NIEDA RADY ,ale bez subwoferow bedzie banglac
nawet podobno nienajgozej
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”