Wytłumienie / wyciszenie auta...

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

ale trudne pytanie zadałeś??

po pierwsze miałem wode pod dywanem i zerwałem orginalne wygłuszenie no i musiałem czyms wyciszyc wnetrze a ze maty APP sa czasochłonne w nakładaniu szukałem alternatywy (nie biorac pod uwage tasmy dekarskiej)

audiofilem nie jestem i super sprzetu wkładac nie bede (juz ten temat przerabiałem 3 auta do tyłu)

wogole to chce zrobic dobrze auto i w tym co robie zblizyc se do słowa PROFESJONALNIE wiec uwazam ze lepiej troche poczekac kasy uzbierac i kupic cos lepszego bo na gówno nas nie stac zeby dwa razy robic

ja juz to pojąłem i sie tego nauczyłem na własnym doświadczeniu
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

I szacun dla Ciebie, jednak nie każda alternatywa jest od razu drutem.
Czasami efekty takich niespodziewanych zabiegów mogą nas mile zaskoczyć, tym bardziej, że są sprawdzone już wcześniej przez wielu :)
A kasa też ma swoje znaczenie mimo wszystko. Ja akurat patrze na życie tak jak w tej reklamie proszku czy czegoś tam... jeśli coś jest dobre i sprawdzone, to po co przepłacać.
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

ja wiem i to rozumie bo nie jestescie tu pierwsi ktorzy mowia o tej tasmie tylko mi nasuwa sie pytanie czemu firma soudal nie wypusci tego jako maty do wygłuszania pewnie wiecej by zarobili bo w budowlance duza konkurencja jest

wiem wiem atesty certyfikaty... ale sam fakt czemu??
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Scratch
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 186
Rejestracja: śr 21 paź, 2009 14:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

ja nie bronie dekarskiej bo też ją przerabiałem i uważam że nie spełnia wymagań
bardzo dobrze że nie użyłeś jej na całe auto bo szkoda by było tylko pracy
ja już kolejny raz dekarskiej oraz APP bym nie użył
s13 SR20DET
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

ja mam troche różnych mat APP tych zwykłych bitumicznych i tych z materiałem i nimi bede silnik od łódki wyciszał bo
-tam jest mała powierzchnia
-i czasu duzo nie strace

i tam nie zalezy mi jakos na niczym tylko na ciszy
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Soudal ma wady, gdy jest zimno. Wtedy praktycznie traci właściwości głuszące.
Ja osobiście oklajałem tylko jeden samochód i tylko drzwi dekarką i efekty były naprawde dobre, a i oszczędność duża.
Aczkolwiek jeśli montuje się jakieś Hi-Endowe nagłośnienie to zdecydowanie należy dozbierać także do mat nie koniecznie tych z najwyższej półki czyli Dynamata. Np. VibroPlast albo jakieś nowe mniej znane GMS. Byle by tłumiły w każdych warunkach pogodowych i przy każdej temperaturze.
App to dla mnie żenada bo wystarczy rok pracy w zmiennych temperaturach i się łamie w rękach. Jak na maty dedykowane do wygłuszania samochodu to żal tracić kase...
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

to prawda z tym łamaniem mi nawet nie przyklejona spadła z stołu i sie połamała na drobne kawałki ale jak dostałem tego kilka paczek to nie wyrzuce
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

to moze boll?
Obrazek

Tylny napęd jest jak seks. Po co na ręcznym? Jak można dać w pizdę
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Tych akurat nigdy w rękach nie miałem... ale porównywalna cena z App każe sądzić, że jest wykonana podobnie z tą różnicą, iż jest sygnowana inną marką.
Ja i tak dalej będę polecał Soudala do budżetowego wygłuszenia.
A jeśli ktoś idzie w professional to tylko maty typu Vibropast, Stinger, Dynamat.
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

http://allegro.pl/tasma-mata-dekarska-t ... 35424.html


http://allegro.pl/stp-silver-maty-wyglu ... 66073.html


http://allegro.pl/gms-04-mata-do-wytlum ... 88686.html

panowie szybka podpowiec co wziac. do wygluszenia jest sciana grodziowa i drzwi moze tylne blotniki. cenowo tesma dekarska bije na glowe pozostale propozycje na zawody audio jezdzil niebede ale w samochodzie ladnie grac musi:) jak myslicie da rade ta tasma??
ewentualnie jakies inne propozycje
Ostatnio zmieniony wt 26 paź, 2010 20:03 przez przepson, łącznie zmieniany 1 raz.
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Ja dalej stoje murem za Soudalem, ze względów kompromisu cena-jakość.

A ori Soudal, którego używałem jest na tej aukcji.
http://allegro.pl/soudal-tasma-dekarska ... 99155.html
Tamta to produkt konkurencji, zapewne to samo pod inną nazwą.

Są to maty z przeznaczeniem w budownictwie... ale wiele rzeczy jest wykorzystywanych w innych celach niż je stworzono...
Na przykład pasta do zębów jest świetna do czyszcznia srebra... jest to sprawdzone przez wielu ludzi, działa więc po co kupować drogie specyfiki jeśli otrzymamy ten sam efekt końcowy... podobnie z coca-colą i zardzewiałymi śrubami...

Wybór należy do Ciebie tak czy inaczej :wink:
badyllek1993
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 19:06
Lokalizacja: tomaszow

Ja wyciszyłem swoja hondzie wkładając porostu kawałki szmatek w drzwi i inne luki i po włożeniu tuby nawet niezłe gra bez echa i 'drżenia'.
http://www.PolskiMechanik.pl - Społecznościowy Portal Motoryzacyjny
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

ze względu na cenę wypchałem co się da gąbką także te nadkola :D a ta taśma dekarska jest dobra :)
Ostatnio zmieniony pt 02 wrz, 2011 19:11 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”