mechanizm wysuwania i chowania sie anteny s13

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

Kto podłączał i wie co i jak? Jest jakiś schemat podłączenia anteny teleskopowej do s13? Szukałem na forum ale niczego, co by mi pomogło, nie znalazłem.

Mam w końcu antenę, tylko potrzebuję info co do podłączenia. Wiadomo, że nie wystarczy podłączyć samych gniazd.
Ostatnio zmieniony sob 05 gru, 2009 16:27 przez matthew, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

O ile dobrze pamiętam to kiedyś w serwisówce widziałem takowy schemat
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

hmm.. przeglądałem, ale sprawdzę jeszcze raz.

Może jednak znajdzie się ktoś, kto to sam robił - zawsze bedzie o wiele lepsze objaśnienie.
Ostatnio zmieniony pt 27 lis, 2009 17:48 przez matthew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Utasz
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 26
Rejestracja: sob 29 sie, 2009 08:57
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

Mati wpadnij do mnie, to powalczymy z tą anteną myślę, że nie będzie problemu podłączyć :wink:
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

Chciałem zapytać, żeby niepotrzebnie nie kombinować. Ale jak co to się zgadamy :)

[ Dodano: Sob 28 Lis, 2009 15:33 ]
Byłem dziś podłączać antenę.
Powiedzcie mi, od czego konkretnie zależy uruchomienie się mechanizmu rozłożenia i złożenia anteny?
Po podłączeniu dwóch gniazd i kabla anteny (w razie czego zaznaczone na czerwono :wink:) radio odbierało stacje ale bez rewelacji. Nie chciała się jednak wysunąć. Próbowałem też na włączonym silniku i nic. Coś jeszcze trzeba podłączyć? Może przy podłączeniu radia coś trzeba zmienić?
Do czego jest potrzebna gumowa rurka na spodzie całego mechanizmu anteny (oznaczona na niebiesko)?

Co do drugiej foty to chciałem się tylko upewnić... to nie jest org. końcówka prawda?
Załączniki
DSC00065.JPG
DSC00064.JPG
Ostatnio zmieniony sob 05 gru, 2009 16:29 przez matthew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Gumowy wężyk jest po to żeby woda co się przedostanie spłynęła na zewnątrz. U mnie ten wężyk miał króciec jeszcze za nadkolem. Końcówkę na kablu miałem też męską. A podpiąłeś w instalacji kabel od załączenia anteny? Trzeba podpiąć jakiś tam kabelek do wiązki w radiu. U mnie ten kabelek był poza kostką. Ogólnie wyrzuciłem antenę i problem z głowy. W radiu i tak nic ciekawego nie ma:P
Końcówka na błotniku powinna być płaska. Ta twoja wygląda jak kalamitka.
Ostatnio zmieniony pn 07 gru, 2009 09:03 przez GRAQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Utasz
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 26
Rejestracja: sob 29 sie, 2009 08:57
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

Tak dokładnie tak jak GRAQ pisze trzepa się podpiąć z przewodem od anteny jest w wiązce, która idzie do radia w kabel, który załącza antenę, gdy włączymy radio (i jest on przeważnie poza kostką) :wink:
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

hehe... teraz tak sobie siedzę... i myślę... po cholerę w ogóle kupiłem tą antenę :? ? teraz sobie zdaję sprawę, że to będzie lipa wyglądało :lol:

No ale cóż.. podłączy się, zobaczy jak to będzie, wywali i wstawi jakąś mniejszą na dach zamiast spryskiwacza.
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

O widzisz tak właśnie uczyniłem...taką antenę za 30pln kupisz jak ci lipnie będzie grało zainwestuj dodatkową dychę we wzmacniacz sygnału i będzie cacy.
Awatar użytkownika
przemekD
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 09:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ja mam takie pytanie odnoćnie anteny, ale trochę odbiegające od tematu...
Mianowicie na starym radiu antena wysuwała mi się tylko przy funkcjach FM/AM itp., zaś przy CD i AUX grzecznie się chowała. Natomiast wczoraj zmieniłem radio i co trochę razi antena jest wysunięta niezależnie od włączonej funkcji. A muszę przyznać, że przeważnie słuchałem CD, żeby wóz wyglądał estetycznie bez wystającego pręta ;)
Moje pytanie w związku z tym brzmi, czy okoliczności, w jakich wysuwa się antena, to kwestia podłączenia, czy odpowiada za to funkcja w radiu ??
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

moim zdaniem zalezy to od kabli wyprowadzonych z radia ...

tzn jest taki kabelek przewaznie niebieski kolor w kostce ktory podaje napiecie wowczas kiedy wlaczy sie radio nie zaleznie od zrodla ....

widocznie twoje radio wlasnie ma ten bol ze podaje napiecie zaraz po wlaczeniu go niezaleznie od zrodla jednak mozesz poszukac miernikiem gdzie sie zmienia napiecie jak zmienisz na fm/am
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Moje ma dwa takie przewody. Jeden daje napięcie po włączeniu radia niezależnie czy tuner, cd, aux używam go do załączania wzmacniacza, drugi kabel daje napięcie tylko jak działa tuner. Poszukaj miernikiem j.w. a jak nie to mały pstryczek elektryczek. Jak miałem badziewne radio to tak miałem to rozwiązane.
Awatar użytkownika
xZealoTx
Stały gość
Stały gość
Posty: 464
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:40
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

OT:
a mam takie pytane
mi sie wydaje ze antena wogole nie jest potrzebna, radia nowe sa takie ze łapią stacje bez problemu, ja posiadam tą antene ale "zwiniętą" odłączyłem kabel wysuwający i radyjko pieknie gra

co panowie sadzicie ?? potrzebna czy nie ????
Niskie, Szerokie... i jedzie się Bokiem
S14a in Progress (4%)
Honda CB600F Hornet (94bhp) (100%)
Awatar użytkownika
Pieronek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 171
Rejestracja: śr 01 kwie, 2009 21:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

ja mam złamaną antene i radio gra elegancko, jak bede robił poprawki blacharskie to wywale ja całkiem.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

bo w s13 sa dwie antenki-wysuwana i w szybie:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”