antena zamiast tylnego spryskiwacza s13

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

Pewnie nie jeden coś takiego już robił. jak tylko będę miał czas chcę się za to zabrać.
Mam parę pytań w tej sprawie. W sumie nic skomplikowanego, ale wolę uniknąć ewentualnych uszkodzeń obicia :wink:


- którędy najlepiej dojść do spryskiwacza od środka, tak żeby nie trzeba było zwalać całej podsufitki, jakie elementy zdejmowaliście?

- czy podsufitka i wszystkie elementy przy słupkach są tylko na wkręty, czy dodatkowo na jakieś zatrzaski, a może klejone? Pytam, bo odkręciłem dwa wkręty na tyle oraz dwa na boku, a i tak ta listwa idąca przy krawędzi dachu i klapy nie chciała puścić.

- jakiej średnicy jest otwór po spryskiwaczu?

- antena ze wzmacniaczem - do czego "+" podpiąć najlepiej? Zwyczajnie pod radio, czy w inne miejsce?
Awatar użytkownika
GRUCHA25
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 90
Rejestracja: ndz 06 wrz, 2009 11:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Najlepiej zdjąć te plastiki od pasów przednich i słupki. Wszystko jest na zatrzaskach także delikatność nie zawadzi. Musisz dodatkowo zdjąć te materiałową listwę, która trzyma podsufitkę od strony bagażnika. Powinno pójść gładko. Otwór po spryskiwaczu jest dość mały ja go rozwiercałem wiertłem 12. Co do + to nie mam pojęcia bo ja zakładałem antenę bez wzmacniacza. Jest antena bodajże od VW chociaż ja mam taką w micrze. Powodzenia.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ta tylna listwa jest wsunieta od tylu auta jakby, po odkreceniu srubek sprobuj ja przez otwarty bagaznik wyjac do tylu nie w dol :)
slupki przednie i plastiki na slupkach bocznych sa na zatrzaski - trzeba uwazac co by nie polamac.
Plastiki na slupkach bocznych sa dwu czesciowe dolna czesc jest na zatrzaskach tez i ma srubke do podlogi wkrecana pod kanapa, moze bedziesz musial ten dolny zdjac bo jest na zakladke z gornym.
powodzenia :)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

Aaaa, jeszcze jedno, który bezpiecznik odpowiada za tylni spryskiwacz?
W ogóle jest oddzielny na tył i na przód? Trza będzie go od razu wywalić.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

tego to nie wiem ale ja osobiscie wyciagnalem wtyczke z silniczka od spryskiwacza tylnego zabudowanego przy zbiorniku plynu pod maska,
idac tym tropem jako ze sa dwa silniki na przod i na tyl to i pewno dwa bezpieczniki/przekazniki
jak pisze zle to poprawcie :)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

Czeka mnie montaz anteny wiec sie wczesniej edukuje i czytam . Odgrzewam bo mam taki pomysl zeby wykorzastac spryskiwacz tylnej szyby na przednie lampy . Na Nysie antena z blotnika zostala usunieta , i jak wyjade po za miasto ta z szyby juz nie daje rady . Nie chce zakladac w miejsce starej bo w pierwszym aucie wlazla pod spojler i sie polamala gdy zamykalem klape ;p
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

panowie a czemu w nysie wogole sa dwie antyeny czemu mialo to sluzyc?
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

nie jestem pewien i bede strzelal , ale moze ta na blotniku byla od FM a na szybie od AM ?? Teoretycznie tak mogloby byc bo kable nie sa polaczone .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4107
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

co by lepiej fale ściągało
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
Awatar użytkownika
Lolson
Stały gość
Stały gość
Posty: 477
Rejestracja: pt 12 mar, 2010 22:30
Lokalizacja: Warszawa

mi wogóle fal nie ściąga ;P mimo że wtyczkę w radiu mam wpiętą, kabel przerwany gdzieś? a, antana też sie nie wysuwa ale to i tak powinno łapać jakies stacje, kiedyś radio działało normalnie
We are INSANITY CREW✌️
Facebook
Instagram
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

wystarczy wyciągnąć wtyczkę z silniczka i zakleić dobrze izolacją , zbiornik jest pod aku ściągnij nadkole będzie wszystko na wierzchu a antenę wystarczy wrzucić za schowek tam jest trochę miejsca :D + wzmaczniacza anteny można podpiąć pod + radia ale wtedy będzie cały czas pobierał prąd chyba ze radio się włączy dopiero po przekręceniu stacyjki albo do niebieskiego kabla wychodzącego z radia tzw " remote antene " czy coś takiego po włączeniu
radia na tym kabelku pojawia się + jest to sterowanie na tą wysuwana anteną z boku :D

jak ściągniesz nadkole obejrzyj instalację na jakimś forum widziałem foto jak jest przetarta !

do Am i FM jest 1 antena
Ostatnio zmieniony czw 02 lut, 2012 21:01 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”