Rozmieszcznie glosnikow z tylu

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Witam,

Musze zamontowac glosniki z tylu - jak kupilem samochdozik to ich nie bylo. Nie ma duzo szerokopasmowych glosnikow 4x6 wiec zastanawiam sie czy nie bedzie lepiej zamontowac w fabrycznych miejscach wysokotonwe i dodatkowe basowe pod tylna polka.

Polka ma juz dziury, a z radia wychdoza mi kable RCA REAR wiec potrzeby tylko stereofoncizny wzmacniacz.

Tylko czy nie ma jakis akustycznych przeciwskazan?
Awatar użytkownika
wis2brwa
Stały gość
Stały gość
Posty: 339
Rejestracja: pt 26 lut, 2010 08:41
Lokalizacja: Rydułtowy/Cuijk NL
Kontakt:

Generalnie wystarczą z przodu głośniki dwudrożne a na tył dobry bass.
Ale aby uzyskać lepszy efekt na tył dorzuć w miejsce seryjnych głośniki wysokotonowe, a do bagażnika zaplanuj fajną zabudowę ze wzmacniaczem i dobrym bassem (opcjonalnie polecam kondensator mocy). :)
Oczywiście nie polecam łaszenia się na tanie głośniki, lepiej dołożyć więcej kaski a mieć coś konkretnego w swoim samochodzie.
Taki właśnie zestaw (przód: dwudrożne, tył: wysokotonowe, bagażnik: zabudowa z dobrym bassem, wzmacniacz, kondensator) wystarczy aby wcześniej Cie było słyszeć niż widać, a i jakością dzwięku nie powstydziłby się żaden meloman :twisted:
Pozdro!
Awatar użytkownika
Rzodkiewa
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 29
Rejestracja: sob 16 maja, 2009 14:43
Lokalizacja: Oława/k. Wrocławia
Kontakt:

odradzam pakowanie głośników w tylną półke. Aby głośnik dobrze grał musi miec szczelną i wygłuszoną komore, co jest niemożliwe w przypadku tylnej półki (chyba że bagarznik wygłuszysz :lol: )... w miare to ujdzie jak masz jakiegos sedana i półka jest na stałe... nie wiem czy mówisz teraz o s13/s14 czy o całkiem innym aucie... osobiście polecam na przód 2 drożne + tweetery w słupek, a do bagarznika jakąś łądną skrzynie i wzmacniacz + kondensator... a i tak jak kolega wyżej napisał, naprawde warto zainwestowac w lepszą firme... nie mówie że musisz zaraz kupowac Focala czy B&W, ale Infinity czy JBL są w przystępnej cenie i potrafią naprawde ładnie grac :)... a i nie łudź się że za 200zł bedziesz miał wzmacniacz 500W bo takie rzeczy to tylko w erze.
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

co wy z tymi kondensatorami :D do normalnego zestawu jest zbedny na codzien nikt nieslucha mozyki tak zeby kondensator byl potrzebny bo banie by mu rozerwalo....
ja polecam hertza jesli chodzi jakosc i cene dla mnie najlepsza firma....
a jesli o glosniki w pulke to porazka jest... niewiem skad ludzie biora takie pomysly
Ostatnio zmieniony pn 03 maja, 2010 12:36 przez przepson, łącznie zmieniany 1 raz.
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
Awatar użytkownika
vibe
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 138
Rejestracja: pt 20 lis, 2009 19:54

A ja polecam sprzęt vibe hehe
kto rano wstaje, temu browar wieczorem się przydaje ;)
Awatar użytkownika
wis2brwa
Stały gość
Stały gość
Posty: 339
Rejestracja: pt 26 lut, 2010 08:41
Lokalizacja: Rydułtowy/Cuijk NL
Kontakt:

kondesator po to by swiatelka nie mrugaly gdy bass napie..... A pólke to najlepiej od razu wyrzucic i do bagaznika zrobic sobie zabudowe (samemu idzie to zrobic w miare szybko i nie drogim kosztem). A w zabudowe sprzecicho jak juz wczesniej pisalem. Efekt gwarantowany. Bez polki a z bassem zabudowanym w zabudowie to jest miazga. Wtedy cale auto robi jako dupna skrzynia.
Wiec jeszcze raz --------> tylna polka OUT!
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Dzieki panowie za wszelkie odpowiedzi!

Polka out :-)

Tylko mi jej troche szkoda - jest ewidetnie przydatna chociazby aby zaslonic skarby w bagazniku.

A moze megabass (w najblizszej przyszlosci) w bagazniku i polka nad nim? Sa w niej juz duze dziury 2x 6x9 (albo i wiecej - sprawdze)? Oczywiscie zazwsze bedzie mozna ja wyjac...

I tak troche przy okazji: jak lepiej - wzmacniacz z tylu i ekranowe kabelki z sygnalem audio oraz zasilanie ciagniete z przodu na tyl, czy wzmacniacz z przodu, a na tyl dwa, dwuzylowe kable do glosnikow?

Pozdrawiam,
Marcin.
240sx s13
Awatar użytkownika
vibe
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 138
Rejestracja: pt 20 lis, 2009 19:54

wywalić tylną półkę to jest dopiero wiocha :lol:

po co komu zabudowa w s13 to ja nie wiem

mała skrzynka bass reflex i szpachla z auta odpada.

[ Dodano: Pon 03 Maj, 2010 15:57 ]
polecam skrzynki vibe 8)

szyby z uszczelek wylatują hehe :wink:
kto rano wstaje, temu browar wieczorem się przydaje ;)
Awatar użytkownika
wis2brwa
Stały gość
Stały gość
Posty: 339
Rejestracja: pt 26 lut, 2010 08:41
Lokalizacja: Rydułtowy/Cuijk NL
Kontakt:

zabudowa po to by to wyglądało jak konkretny sytem audio. Skrzynia tez wystarczy, ale chyba kazdy przyzna, że zabudowa prezentuje się lepiej niż kawałek skrzyni z bassem.
A jesli smigasz na zawodach gdy kazdy kilogram jest wazny wtedy zabudowa jest zbedna, ale wtedy także ze skrzynia nie posmigasz
Awatar użytkownika
vibe
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 138
Rejestracja: pt 20 lis, 2009 19:54

moim zdaniem to wygląda znacznie lepiej niż płyty ze sklejki obite wykładziną


Obrazek
kto rano wstaje, temu browar wieczorem się przydaje ;)
Awatar użytkownika
wis2brwa
Stały gość
Stały gość
Posty: 339
Rejestracja: pt 26 lut, 2010 08:41
Lokalizacja: Rydułtowy/Cuijk NL
Kontakt:

Zreszta kazdy ma swoj gust. A w temacie chlopakowi nie chodzilo o to co komu sie podoba. Skrzynia ktora przedstawiles wyglada fajnie.
Ciekaw jestem ceny takiej skrzynki.

aaa i plyty nie musza byc obite wykladzina, moze to takze byc skorka :D
Ostatnio zmieniony pn 03 maja, 2010 15:30 przez wis2brwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vibe
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 138
Rejestracja: pt 20 lis, 2009 19:54

no właśnie autor pyta o rozmieszczenie głośników z tyłu

i pokazałem jakie trzeba wstawić :mrgreen:

a cena tego pewnie z 1800-2000zł
kto rano wstaje, temu browar wieczorem się przydaje ;)
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

co do pulki jeszcze nie chodzi o jej wywalenie tylko brak glosnikow w niej:) niskie tony spokojnie zatelepia samochodem przez polke ktora niebedzie przeszkadzala:) a otwory mozesz zlikwidowac i obic sobie pulke nowym materialem... alo kupic deske bez dzior
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Cena czasami nie idzie w parze z jakoscia...a ta na zdjeciu to watpie zeby weszla bez wycianania amortyzatorow. Ja polecam JBL 595 Limited. Mam je i powiem ze graja pieknie bez skrzyni. Tytanowa membrana. Jedne z najdrozszych (500-700zl za pare) ale warto. dokupis kondensator. Skrzynie i wzmacniacz mam audiomedii od kolegi za 100 zl i powiem ze gra to naprawde bardzo czysto.
A wlasnie...jesli komus zalezy zeby gralo czysto a nie pakowac szafe do bagariana. Skrzynia powiem ze lezy idealnie jak dedykowana do tego auta. Zrobie zdjecia i wrzuce. Jak komus bedzie trzeba to moge podac wymiary i wszystkie katy.

Pozdrawiam.

Aha...tu kolega wspomnial cos o kablach..skad ciagnac. Najlepiej gdy sa jak najkrotsze...np wzmacniacz i kondensator...unikniemy spadku mocy. Tak samo z aku ale z tym to raczej nic nie zrobi, czyba ze komus nie szoda jeszcze miejsca w bagarianie.

A co do dziury w polce to stary mam taka ze wyglada jak od sracza...nie wiem co ktos tam mial. Kolpak by sie zmiescil...hmmm...w sumie niezla mysl:P
Ostatnio zmieniony pt 14 maja, 2010 08:06 przez dapper, łącznie zmieniany 1 raz.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Wlasnie tak wyglada - jak wnetrze wychodka na dwie osoby.

Co do kabli to nie ma wyboru: skoro radio z przodu, a glosniki z tylu to trzeba to drutem polaczyc. I pytanie co lepiej ciagnas: zasilanie i audio sygnalowe, czy dwigrube pary do glosniikow.
240sx s13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”