podlaczenie suba

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Raczej ma regulację siły wzmocnienia, i na zwykłym potencjometrze można to dorobić do każdego wzmacniacza który tego nie ma :)

Generalnie mocą steruje się radiem i to powinno wystarczyć w dobrze dobranym audio.
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

aha no to wszystko jasne powiem tak audio to on ma takie sobie kiedys byl taki zestaw na allegro skrzynia podwujna ze wzmacniaczem jak dobrze pamietam na wzmaku i na glosnikach jest napis spx tak sobie to gra bynajmniej mazda nie porusza prawie wcale wiem ze skrzynia ma 1000w i to raczej jest bajka napisana przez producenta na kartonie tak jak z moim buszmenkiem no zobaczymy , jak bedzie warto to nagram filmik
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Nie W się liczą a jakość :)
Chociaż w aucie drogie audio to dla mnie przesada, i tak szumy różne dochodzą z każdego kąta :)
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

do tego carpowera kup to i problem z głowy napewno dostaniesz jakiś rabat :D

http://allegro.pl/powerbass-s-104-skrzy ... 66305.html
Ostatnio zmieniony ndz 20 mar, 2011 18:49 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Jak dla mnie to 20L zamknięta dla takiego głośnika to buda dużo za ciasna, 20L to dla dwóch 16cm wooferów jest dobra :D
badyllek1993
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 19:06
Lokalizacja: tomaszow

Bullseye pisze:Jak dla mnie to 20L zamknięta dla takiego głośnika to buda dużo za ciasna, 20L to dla dwóch 16cm wooferów jest dobra :D
Tylko szkoda, że się mylisz...
To w jaką budę pakujemy głośnik ma niewiele wspólnego z jego wielkością.
Równie dobrze 16cm może wymagać 20litrów, tak jak 30cm.
http://www.PolskiMechanik.pl - Społecznościowy Portal Motoryzacyjny
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Na podstawie parametrów których nie ma bezpieczniej jest dobierać na oko że im większy głośnik tym większa obudowa, jak to ładnie ktoś wytłumaczył na elektrodzie.

Oczywiście że mając parametry głośnika, odpowiednio go osadzimy, ale nie mając tych danych ?
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

A od kiedy do PB nie ma TSP?
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
badyllek1993
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 19:06
Lokalizacja: tomaszow

Bullseye:
16cm 'nonejm' w 20litrach to zajedzie się mechanicznie. Sklepie cewkę o dno i masz po głośniku. O ile wcześniej nie uleci z niego dusza wraz z magicznym dymkiem ;)

Jak nie mamy parametrów do głośnika, to nie jest on warty uwagi. I masz trzy wyjścia:
-pchasz go w byle co i japa się cieszy że 'sprzęcicho łupczy jak w niejednej E36 lub Golfie 3
-pozbywasz się go i kupujesz coś cywilizowanego
-mierzysz parametry T&S i możesz konstruować dedykowaną obudowę

A na oko, to wiesz co się stało z chłopem w szpitalu? :) Nie twierdzę, że 'elektrodowy' pomysł jest zły, rzecz jasna...

ige:
Ja nic takiego nie sugerowałem....
http://www.PolskiMechanik.pl - Społecznościowy Portal Motoryzacyjny
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

witam panowie dawno sie nie odzywalem. a to dla tego ze okazalo sie ze moja skrzynka 42l jest nie szczelna i bylo trzeba ja jakos przekonstruować. a inaczej mówiąc rozkrecic i skleic na podwójną warstwe kleju i sylikonu glosnik jest spiety w 2 ohm i łupał naprawde dobrze nawet przy nie szczelnej skrzyni a co do bm to ktos go zmierzył i ma on tak naprawde 550rms to i tak naprawde duzo. :D jutro wsadze glosnik do nowej skrzynki i zobaczymy jak sie sprawdzi na nowo uszczelniona skrzynia moze nakrece jakis filmik jak on gra w e30 powiem tyle woda z kupka sie wylewala jak stala na klapie przy nieszczelnej skrzyni teraz powinno byc lepiej :o pozdrawiam :)
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Awatar użytkownika
xZealoTx
Stały gość
Stały gość
Posty: 464
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:40
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

arni s13, wyposaż sie w dobry mikrofon zeby nie pierdziało :P
i co do kubka, ja na swoim 200rms owym blaupunkt'cie na wzmaki 100watt rms, słyszałem blaszany garaż sasiada jak gra do muzyki :D
Niskie, Szerokie... i jedzie się Bokiem
S14a in Progress (4%)
Honda CB600F Hornet (94bhp) (100%)
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

no witam i panowie musze sie pochwalic kupilem wzmaka i juz slysze te wasze nazekanie i jechanie po mnie ze go kupilem a mianowicie nabylem peiyinga 2h30r i powiem ze to jest masakra mam filmik ale wrzuce go na youtube to zobaczycie co koledze dzialo sie z samochodem dlamnie to byla masakra a nadodatek to gralo pod mp4 bo radjo sie spalilo wzmak byl co fakt skrecony na 3/4 parametrow ale i tak masakra w aucie pozdrawiam i nie dlugo bedzie film :shock:
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

nie kumam takich ludzików tłumaczysz jak małemu dziecku a on i tak swoje i kupuje złom, mam takiego kolegę kupuje śmietnik a potem bugalus zobacz co mi się dzieje i po tym fakcie kupuje lepszy sprzęcior czy to cb radio wzmak monitory w zagłówki itp. itd. a by kupił za 300zł carpowera i by śmigał heee :D
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

wiesz ja kupilem go ale moze i to sa firmy ktorych kazdy kaze unikac bo to badziewie ale uwiezcie umnie w miescie chyba niema samochodu ktory robi tyle lupaniny moze kolegi ale to sprzet firmy jbl i on wspadzil w niego ponad tysiaka a ja niecale 700zł i mam sprzet ktory mnie masuje az milo. I panowie nie klucmy sie o ten sprzet bo to jest bez sensu. I tak prawdopodobnie sprzedam sprzet bo potrzebuje kasy ale postaram sie jakos wykombinowac troche kasy nie sprzedajac skrzyni moze jak wrzuce filmik to zmienicie zdanie co panowie? Czy nadal beda spory co do tego sprzetu. Film bedzie w tym tygodniu takze dam znac jak go wrzuce pozdrawiam i przepraszam za moj uparty chrakter
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Przepraszać nie masz co w końcu to twoja kasa.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”