podlaczenie suba

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

aha i jeszcze jedno. jak mam terminal podwójny czyli dwa + i dwa - i mam podłączony głośnik ze każda cewka jest podłączona osobno do blaszek z tyłu w terminalu czyli + z głośnika z + terminalu i - glosnkia z - w terminalu itd to wystarczy ze włożę spowrotem te blaszki w terminalu i wtedy beda one zmostkowane i wtedy mam 2 ohm czy zle musle a jak nie to polutuje wszustkie kable tak jak na schemacie i gitara
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Jak + do - podłączysz to będziesz miał 8Ohm, jak + do +, - do - to będziesz miał 2Ohm.

Ale przeczytaj najpierw moją poprzednią odpowiedź :)
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

no wiec teraz mam go złączonego z tymi blaszkami (co są przykręcone z przodu terminalu) wiec ma 2 ohm. przeczytalem twoją poprzednią odpowiedz i chyba zostanie on jednak w 2 ohm i kupie jakis piecyk który bedzie na mostku chodził w 2 ohm. Bullseye a moze masz propozycje jakis konkretnych modeli wzmacniaczy do kwoty 350-400zl dobrze zeby był 4 kanałowy wtedy zostają mi dwa kanaly na głosniki w drzwiach. pozdro
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

http://allegro.pl/rodek-r4100a-gwarancj ... 39559.html

Chyba jedyny, ale nie poradzi sobie z 2Ohm tym bardziej w mostku. Chyba że będziesz na 1/3 gaina słuchał.

Jeżeli podepniesz mu 2Ohm to przy odrobinie szczęścia będzie grał ale nie będzie miał kontroli, przy nie farcie spalisz głośnik i wzmacniacz +boczne głośniki.
Ostatnio zmieniony ndz 20 mar, 2011 14:55 przez Bullseye, łącznie zmieniany 1 raz.
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

no właśnie niema na mostku 2 ohm a w 8 ten glosnik z jakimś wzmakiem nie pokaże na co go stać. szkoda troche. czekam na dalsze propozycje.
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Ten głośnik to tania seria budżetowa która wygląda a nie gra i tak :D

Wyrazie Ci mówię że w tej cenie znaleźć coś co wytrzyma 2Ohm będzie ciężko, chyba że zależy ci na tym by w opisie było tylko 2Ohm, w takim wypadku zapisz sobie stronę z Rodakiem na dysku i zmień 4Ohm na 2Ohm i będzie to samo.

Za swój 22cm głośniczek płaciłem 250zł a ma raptem 200W a tutaj masz 750W, 30cm i dwie cewki za 100zł więcej, sam zobacz że jednak coś tu nie gra, albo ja przepłaciłem albo Bushman to budżet.
Ostatnio zmieniony ndz 20 mar, 2011 15:03 przez Bullseye, łącznie zmieniany 1 raz.
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

aha no dzieki. dzisiaj chyba sprzedam ta skrzynie na zlocie w ornecie o ile bedzie mam tak nadzieje. i kupie cos z jbl. moze i to był bład ze go kupilem mam nadzieje ze go opchne i zainwestuje w cos innego. a jak sie nie uda sprzedac to trudno zostanie ten co jest i zobaczymy jak to bedzie grało z jakimś wzmakiem.
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

wychodzi na to ze buszmen to budżetówka no c*** tam trudno człowiek uczy se na swoich błędach tak mówią.
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Zaryzykuj i puść go w 8Ohm, wzmacniacz jak kupisz i tak się przyda po wymianie, tylko nie oszczędzaj na nim.
Nie napisałem że nie będzie grał tyko byś nie oczekiwał że będzie to głęboki i czysty bass.
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

no to puszcze go w 8 i zobzczymy co z tego bedzie jeszcze dzisiaj go tak podłacze i do kumpla pójdę podłącze pod wzmaka zobaczymy co z tego bedzie napewno napisze ci jak to grało. a jak mówimy o ryzyku to bedzie takie ze może słabo grac raczej nie powinien sie zepsuć co nie ???
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Może grać słabo, będzie to oznaczało że wzmacniacz ma za małą moc, i nic się nie spali o ile dobrze podłączysz.
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

no podlacze tak. złacze + z jednej cewki z - z drugiej cewki a reszte podlacze pod wzmacniacz tzn pod mostek w zmacniaczu. i powinno grac chyba :? hehe
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

a zaraz panowie a jak bym spiął go w 2 ohm i podlaczyl normalnie pod kanał a nie pod mostek chyba tak mozna co??? nic mu sie nie stanie przeciez nie trzeba go spinac w mostek owszem w mostku jest wiecej mocy ale chyba wiecej uzyskam jak go zepne w 2 ohm i podlacze pod kanal niz mial bym g spiac w 8 ohm i dac na mostek wtedy nie wyciagne tyle co z jednego kanalu tak mnie teraz oswiecilo. co wy nato??? prosze o szybka odpowiedz bo zaraz lece do kumpla
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

W mostu masz większą moc, czyli większą kontrolę nad 30cm membraną, sprawdź na tych 2Ohm'ach ale nie rozkręcaj za mocno, jak usłyszysz jakieś zniekształcenia to wyłącz od razu i już.
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

okej dziekuje bardzo zaraz lece do kolegi tylko czekam az wróci z braniewa i bedziemy mieli troche rozkrecania i skrecania glosnika w skrzyni hehe jak skoncze testy to dam znac co z nim bylo i jak to gralo. a dodam ze ten wzmacniacz kolegi to jakis dziwny bo on niby jest o regulowanej mocy czy jakos tak niewiem sam. pozdro do uslyszenia :wink:
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”