podlaczenie suba

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

Witam jestem tu nowy to moj pierwszy temat wiec prosze o wyrozumialosc. szykalem juz wczesniej i takiego tematu nie znalazlem na forum. wiec zalozylem sam


Wiec chodzi oto jak bylo w temacie mam suba "buszmenka" azx 12 jest to dwu cewkowy sub i teraz jest taki problem. niewiem jak go prawidlowo podlaczyc slyszalem ze nie mozna podlanczac kazdej cewki do odzielnego kanalu. chyba za podam sygnal mono do wzmaka. nastepna prosba to jaki wzmak do tego "buszmena' by byl dobry. buszmen ma 1500wat i 750 rms kazda cewka ma po 4ohm. prosze o pomoc aha no i na wzmaka mam okolo 350zl. myslalem o peiying r2h30 jak dobrze pamietam :( :o tak na marginesie co do car audio to jestem prawie lejkiem
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

arni s13, dwie sprawy tak na wstępie...

1. Ortografia i stylistyka.
2. Witamy się w odpowiednim temacie.


Co do woofer'a... Z moich doświadczeń... Kup wzmacniacz z zapasem mocy na każdy kanał lub dwa monoblock'i. Dwie cewki do dwóch kanałów/monoblock'ów. Podłączasz wg zaleceń producenta wzmacniacza i musi banglać.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

wiec bardzo przepraszam za ortografie ale mam taki maly problem z nia hehe.
wiec moge podlaczyc suba w ten sposób ze kazda cewka do kazdego kanalu tak??? bo jak juz pisalem troszke jestem ciemny w tym temacie. dodam ze skrzynie zbilem sam ma 42l z br.
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

ja mam zajebisty problem z ortografią i byłem katowany na wszystkich forach wiec jak gryzmolisz to podkreśla ortografie na czerwono więc poprawiaj unikniesz warna itp. niektóre słowa nie są zapisane i je podkreśla . wracając do tematu na suba polecam taniego carpowera do tej podanej kwoty

http://allegro.pl/carpower-hpb-602-zest ... 63453.html

ja takiego używałem ale do powerbass 350wat tu na aukcji masz od razu z kabelkami możesz brac śmiało bo to mój kolega opycha ze sklepu . co do tego czegoś boszman czy jak to się zwie to bym w te 750rms nie ufał :D a te 2 cewki możesz złączyc razem + do + - do - i podpiąc pod 1 kanał
Ostatnio zmieniony sob 19 mar, 2011 15:14 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 2 razy.
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

dobrze będę zwracał uwagę na ortografię hehe. wiec dobrze jak zepnę tak jak pisałeś BUGALUS to uzyskam wtedy 8 ohm czy 2 ??? no sorki ale taki troszkę ciemny jestem. właśnie byłem w sklepie car audio w Elblągu firmy nie podam nie chcę robić reklamy ;). doradził mi JVC ks- ax5602 miał go po promocyjnej cenie 499zl. trochę więcej niż miałem wydać i powiem że robił wrażenie. ja też nie wieżę trochę w te 750 rms i sprzedawca z car audio też w nie wierzył. a może dwa monoblock'i był jakiś na allegro za 199zl miał on tam 300rms przy 4 ohm maks nie pamiętam. proszę o dalszą pomoc dziekuje
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Ten buszmen będzie pewnie miał 150W RMS tych rzeczywistych :)
Ale przy odpowiednim zasileniu nawet to Ci zatrzęsie trochę autem. Najlepiej polować na jakiegoś monoblocka, albo dwukanałowca.
No i warto kupić lepszą używkę, niż nowe gówno.

Ten Carpower jest niezły jeśli chodzi o moc, ale jakość jego dźwięku jest cieniutka. Ale buschmen myślę to zaakceptuje i coś tam z siebie wydobędzie :)

Masz tutaj, jak go podłączyć:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob 19 mar, 2011 15:46 przez BloodS, łącznie zmieniany 1 raz.
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

czyli co spiac buszmena w 2ohm i pod monoblocka? tak? a jakieś konkretne modele piecyków ??? powiem tak widziałem parę filmików z tymi buszmenami i potrafią narobić łomotu

[ Dodano: Sob 19 Mar, 2011 17:39 ]
no dobra panowie klubowicze wiec wiem jak podłączyć tego mojego buszmenka zepnę go w 2ohm.

teraz kolejna moja prośba potrzebuje pomocy przy zakupie wzmaka. co konkretnie polecicie jakie modele może to być 2 kanałowy jak i monoblock pamietajmy ze cena to od 350 do 400 (jak wyciągnę troszke kasy od rodzinki ;p hehe ) no i musi znosić 2ohm jak dobrze mówię proszę o pomoc naprawdę :( bo nie chcę wtopić kasy może to nie duże pieniądze dla kogoś lecz dla mnie są one duże :(
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

carpower służy do walenia nie do jakości ja polecam 2 kanały bo je mostkujesz na suba i zawsze może byc na 2 głośniki stereo :D


http://allegro.pl/mocny-monoblock-900wa ... 46099.html

http://allegro.pl/mega-oferta-lanzar-vi ... 19461.html

http://allegro.pl/hifonics-txi3000-2-ka ... 62388.html

http://allegro.pl/ground-zero-gzta-2150 ... 20165.html

masz w czym wybierac :D
Ostatnio zmieniony ndz 20 mar, 2011 09:44 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
wisniowyyy
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 28
Rejestracja: czw 17 lut, 2011 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Słyszałem dobre recenzje Ground zero ponąć dobry sprzęt z fajnym brzmieniem. Ja kupiłem od kumpla po znajomości takiego peiyinga.
http://allegro.pl/peiying-py-b2h76r-2-k ... 32733.html
Nie jest to najwyższa półka co do dźwięku ale u mnie sie dobrze spisuje, no i ma troche mocy jak zmostkujesz.
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

BUGALUS - bardzo dziękuję za te propozycję tym bardziej że mieszczą się one w moim przedziale cenowym no i chyba zdecyduje się na tego HiFONICS TXI3000 ale jeszcze pomyślimy co z tym zrobić. Myślałem o sprzedaży skrzyni i kupieniu jakiejś JBL.


wisniowyyy - takie pytanie odnośnie tego peiyinga tam jest napisane że minimalna impedencja zmostkowana to 2ohm cos mi sie wierzyć nie chce bo na innych aukcjach jest ze na mostku minimum to 4 ohm nie rozumiem tego trochę no i czy on ma naprawdę 2000W ??????? pozdrawiam :P
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
wisniowyyy
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 28
Rejestracja: czw 17 lut, 2011 09:36
Lokalizacja: Warszawa

To co producent napisze na opakowaniu/obudowie bardzo rzadko ma coś wspólnego z prawdą. To jest marketing 2000w może i ma ale mocy muzycznej ważna jest moc rms i w to ze on ma 300na mostku to raczej prawda. Tu masz stronkę producenta
http://www.peiying.pl/wzmacniacz_samochodowy/py_b2h76r
arni s13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: sob 05 lut, 2011 12:58
Lokalizacja: pieniezno

dzięki wisniowyyy za stronkę czyli wychodzi na to ze mógł bym swojego buszmena spiąć w 2ohm i go podpiąć w mostek tak??? :P
bokiem do przodu i patrzenie przez boczna szybę :P
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

pjenguw alpharduw boszmanuw i takich tam innych wynalazków bym nie polecał jak można miec coś lepszego za parę grosza więcej to co pisze na pudełku 2000w to moc p.m.p.o lub moc szczytowa która jest osiągalna w jakimś ułamku sekundy a moc rms to taka która jest podana do głośnika znani producenci ground zero carpower u-dimension del hertz i takie tam inne podają rzeczywistą moc a nie jakieś cuda niewidy omy o oznaczeniu ohm podpinasz teoretycznie jak chcesz jeżeli wzmak pracuje na 8ohm i dasz mu 2 omy to go mocno
opciążysz i będzie się grzał aż się spali ewentualnie wyłączy :D jak wzmak pracuje przy 2 ohm to podłącz głośnik na 2 ohm a nie na 4 bo wtedy wyciągniesz większą moc ze wzmaka mostek to po prostu złączenie 2 kanałów aby uzyskac więcej mocy :D jak w przyszłości będziesz chciał wzmaka na przednie głośniki w drzwiach to proponuje zbierac siano na wzmaka 4 kanałowego 2 kanały na drzwi 2 mostkujesz na subwoofer
Ostatnio zmieniony ndz 20 mar, 2011 14:32 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Żeby wzmacniacz dał radę grać przy 2Ohmah musi być już na prawdę dobrej jakości bo przekazuje konkretne prądy. Z doświadczenia wiem że nowe do 600zł ledwo/wcale sobie nie radzą z tak niską impedancją.

Dwie cewki mają po 4 Ohm więc albo spinasz w 8Ohm i cieszysz się że jakoś to gra, albo kupujesz wzmacniacz stereo i pod oba kanały podłączasz cewki (z tym że nie wiem jak są one fizycznie ułożone, jeżeli jedna na drugiej to możesz pod dwa kanały, jak jedna a niżej druga to zapomnij bo dwa kanały będą wyhamowywały się na wzajem).

Więc jak dla mnie jest tylko jedna możliwość, 8Ohm +wzmacniacz 2 kanały, wzmacniacz mostkujesz i podłączasz głośnik.
Ostatnio zmieniony ndz 20 mar, 2011 14:32 przez Bullseye, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

jak by ktos byl zainteresowany to mam LTC 30cm do opchniecia i wzmaka mac audio mac atack 600 6-kanalowy




Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 20 mar, 2011 14:57 przez Artur1020, łącznie zmieniany 3 razy.
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”