Czy bedzie to gralo ?

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mattew
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 100
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 13:20
Lokalizacja: Bologna / Wrocław

Witam !

Z racji tego ze mam juz dosc pierdzenia oryginalnych glosnikow z kartonu, mam zamiar dokupic 4 glosniki 16.5cm do polaczenia z Sony CDX-GT31U.

Mam juz panele przod i tyl, cos takiego :

Obrazek Obrazek

Troche szukalem i chyba najlepsza opcja jakosc/cena beda :
Na przod : Hertz DCX 165

Obrazek

Na tyl : Hertz EV 165

Obrazek

Jak narazie nie mysle nad wzmacniaczem, bo ogolnie slucham muzyki w aucie dla mnie, jak mam uchylone szyby to cicho gra bo nie lubie robic obory :D
Pewnie bedzie o wiele lepiej gralo niz z oryginalnymi pierdziochami :P
Oczywiscie kupie tez jakies maty zeby troche wygluszyc i zapobiec wibracjom.
Ostatnio zmieniony pn 16 maja, 2011 17:27 przez mattew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Najlepsza obecnie opcja to Hertz HSK 165 po ok 300zl. Do tego porzadnie wytlumienie drzwi odraz solidny montaz tych dystansow. W przyszlosci dorzucic do tego jakas fajna uzywana 2kanaloweczke i jest bajka. Robienie tylu sobie daruj, odlacz go w diably i zajmij sie porzadnie przodem :)
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

jeżeli te dystanse są plastikowe to wywal je szybciej niż kupisz i nigdy nie kupuj głośników wspułosiowych osobno bass i tweeter wzmak 4 kanały 2 na drzwi 2 w mostku na subwoofer 20cm który idealnie się mieści z boku przy lampach , i podstawa jak kolega pisał dobre wytłumieni drzwi dyn matami no i oczywiście odpowiednie zasilanie do piecyka :D na tyle zostaw seryjne albo jakieś coś i podepnij kondensator aby z nich były tylko średnie i wysokie tony :D jeżeli jesteś audio filem to polecam zestaw głośników DEGO + wzmak u-dimension
Ostatnio zmieniony pn 16 maja, 2011 17:38 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mattew
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 100
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 13:20
Lokalizacja: Bologna / Wrocław

BUGALUS pisze:eżeli te dystanse są plastikowe to wywal je szybciej niż kupisz
Juz dawno kupilem :D
BUGALUS pisze:osobno bass i tweeter
Niestety nie moge sie patrzec na tweeter na slupku... jakies skrzywienie mam do tego, juz wole zeby pierdzialo :lol:
BUGALUS pisze:nigdy nie kupuj głośników wspułosiowych osobno bass i tweeter wzmak 4 kanały 2 na drzwi 2 w mostku na subwoofer 20cm który idealnie się mieści z boku przy lampach , i podstawa jak kolega pisał dobre wytłumieni drzwi dyn matami no i oczywiście odpowiednie zasilanie do piecyka :D jeżeli jesteś audio filem to polecam zestaw głośników DEGO + wzmak u-dimension
Dzieki za porady, nie jestem audio filem, wystarczy ze nie bedzie pierdzialo jak oryginalne :D
Ostatnio zmieniony pn 16 maja, 2011 17:46 przez mattew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

ja też nie mogę patrzec na cokolwiek odstającego w słupku dlatego tweetera mam w samym rogu na tapicerce przy szybie
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Mimo wszystko radze ci zrobic sobie porzadny przod niz wydawac kase na sredniej jakosci glosniki i kiepski montaz.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
mattew
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 100
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 13:20
Lokalizacja: Bologna / Wrocław

ige pisze:Mimo wszystko radze ci zrobic sobie porzadny przod niz wydawac kase na sredniej jakosci glosniki i kiepski montaz.
Jeszcze troche poszukam i dobrze to sobie przemysle :wink:
fred9
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: pt 27 lis, 2009 22:13
Lokalizacja: TRB Szczecin
Kontakt:

proponuje zrobic dobry przod na gratach hertz'a : glosniki 16-tki z tweeterami na gore , dobre okablowanie , wzmacniacz i niewielka skrzynka do bagaznika , drzwi wygluszyc , calosc ladnie wystroic i malinka. ja mam taki zarys u sibie na wszytskich elementach hertz'a poza radiem i gra cudo. za 1500zl i pare godzin w garazu jest pikne granie
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Skrzeczące granie, jak na moje ucho :P Hertz mi za bardzo nawala na górze skali przez te tweetery, ale w coaxialach jest to bardziej znośne :)
Awatar użytkownika
mattew
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 100
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 13:20
Lokalizacja: Bologna / Wrocław

proponuje zrobic dobry przod na gratach hertz'a : glosniki 16-tki z tweeterami na gore , dobre okablowanie , wzmacniacz i niewielka skrzynka do bagaznika , drzwi wygluszyc , calosc ladnie wystroic i malinka. ja mam taki zarys u sibie na wszytskich elementach hertz'a poza radiem i gra cudo. za 1500zl i pare godzin w garazu jest pikne granie
Oczywiscie musialem zrobic po mojemu i wyszlo nic ciekawego :mrgreen:

Czyli przod : Hertz DCX 165, tyl : Hertz EV 165

Po tygodniu sluchania doszedlem do wniosku ze jest zle :roll:

Wiec DCX 165 poleci na tyl, na przod wleci Hertz DSK 165 ( czyli woofer i tweeter osobno ) i do bagaznika Hertz HBX 25 :)

Skrzynke juz kupilem i niedlugo bedzie, na dsk 165 mam okazje, pozniej dobiore jakis w miare wzmacniacz i bedzie pewnie sooooooooooro lepiej :wink:

Czy nie mozna bylo tak od razu ?! Pewnie ze mozna bylo, ale jak sobie cos wbije do glowy to koniec... musze wszystko na wlasnej skorze testowac :evil:
fred9 pisze:drzwi wygluszyc
Jakis zloty sposob na wygluszenie drzwi 13stki ?
Ostatnio zmieniony wt 07 cze, 2011 22:52 przez mattew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Nie popelnij kolejnego bledu i nie kupuj DSK! Naprawde szkoda hajsu bo zawiedziesz sie poraz drugi. Kup poprzadny porzadny zestaw separowany (HSK jest teraz w naprawde dobrej cenie) + koniecznie musisz przygotowac drzwi a zaprawde powiadam ci ze bedziesz bardzoooo zadowolony. Jak zrobisz znowu po swojemu to znowu uzyskasz kiepski efekt :) A uwierz mi bo sprzetu audio przecwiczylem kilogramy i nadal to robie :)
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
mattew
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 100
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 13:20
Lokalizacja: Bologna / Wrocław

ige pisze:Kup poprzadny porzadny zestaw separowany (HSK jest teraz w naprawde dobrej cenie) + koniecznie musisz przygotowac drzwi a zaprawde powiadam ci ze bedziesz bardzoooo zadowolony. Jak zrobisz znowu po swojemu to znowu uzyskasz kiepski efekt :) A uwierz mi bo sprzetu audio przecwiczylem kilogramy i nadal to robie :)
Chodzi o ten zestaw ?

Obrazek

Nie do znalezienia tutaj we wloszech ( chyba ze poczekam do sierpnia i lykne w pl, ale tyle nie wytrzymam... ), jest tylko nowa seria ale to juz inne koszta...
Dodam ze HSK nie zmieszcza sie bez wiekszej zabawy... za glebokie... juz o DCX mi szyba prawie dotyka....

Akurat DSK mialbym za pol ceny + Crossover DX 100 x DT 16 do zestawu...

Dodam ze nie jestem audiofilem i dla mnie DSX na niewygluszonych drzwiach graja znosnie, szkoda tylko ze juz nie pamietam co to bass ;P

ige,
Moglbys mi dac jakas porade co do wygluszenia drzwi w 13stce ? Nie wiem jak to ugryzc...
Ostatnio zmieniony wt 07 cze, 2011 23:19 przez mattew, łącznie zmieniany 3 razy.
skolimus
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: wt 12 maja, 2009 18:16
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Hejka

Z racji tego, że też się zbieram do zamontowania czegoś do posłuchania to śledze temaciki. Kiedyś polecane były PowerBass'y? HSK lepsze beda jednak ?

pozdrawiam


mattew
Domino w swoim projekcie wygłuszał wszystko Zobacz u niego na pierwszej stronce[/i][/quote]
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Tak to dokladnie ta seria, rzeczywiscie teraz wyszla juz nowsza edycja i stara u nas jest w naprawde korzystnej cenie a to bardzo dobry zestaw. Moze niech ktos Ci kupi na miejscu i wysle do Ciebie czy cos IMO oplaca sie. Ale to juz Twoj wybor....

W dobrze przygotowanych furtkach, z solidnym montazem, dobrym piecem w aucie wielkosci s13 z hsk na pokladzie nie bedzie potrzebowal subwoofera (jesli nie jestes fanem ostrego napier..... ;) ) i nogawki beda dobrze latac. Podstawa jednak jest dobre przygotowanie drzwi i solidny montaz bez tego czy kupisz zestaw za 100zl czy za 1000zl efekt bedzie mizerny.

Zasada tlumienia drzwi w praktycznie kazdym samochodzie wyglada tak samo :) Mozna na internecie znalesc naprawde cala maseee informacji na ten temat. Pozostaje tylko kwestia doboru mat jakimi chcemy to zrobic co wiarze sie zazwyczaj rowniez z funduszami. W kwesti mat rowniez w necie jest cala masa info, testow itp. Musisz wybrac cos odpowiedniego dla Ciebie w twoim przedziale cenowym i co bedzie dostepne u Ciebie skoro mieszkasz w slonecznej Itali :) Jedna tylko moja rada jest tak ze otwory techniczne nie zaklejaj bezposrednio matami tylko wczesniej zaslep je zaslepkami wycietymi z arkusza blachy, przymocowac to na nity itp. Do tego dobre panele\dystanse dobre tzn sztywne i dobrze zamocowane.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
mattew
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 100
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 13:20
Lokalizacja: Bologna / Wrocław

skolimus, lece sie zapoznac :D

ige, wielkie dziki za rady :D Tym razem postaram sie nie kombinowac po mojemu hahah
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”