Podstawowy zestaw audio, w rozsądnej cenie :)

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Witam, poszukuję porady dotyczącej wytłumienia drzwi (jakie maty w optymalnej cenie zastosować) oraz głośników na przód i tył :D

Nie licząc mat, chciałbym wydać na chwilę obecną ~400zł na głosniki, radio mam ;)
Priorytetem jest lepszy dźwięk aniżeli głośność czy wykres z hamowni :P

Jakieś porady z aktualnie dostępnego sprzętu ?
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Hertz ESK 165 ~450zl + maty STP Vibroplast. Pod samym radiem nie bedziesz mial efektu, dobrze byloby dolozyc chociaz jakosciowy 2 kanalowy wzmak, nawet malej mocy. Poza tym musialbys dobrze uszczelnic drzwi w srodku i zrobic z nich komore dla glosnika, ale chyba wiesz o co mi chodzi.
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jeśli same głosniki na przód ~450 a do tego ma dojść wzmak to już wykraczamy ponad zaplanowany na chwilę obecną 'badżet'

Najchętniej ograniczył bym się do seryjnej instalacji głośników, zasilanie do radia można dociągnąć bo to nie problem ;)
Czy totalnie nie ma to sensu ?
Ostatnio zmieniony sob 03 sie, 2013 08:51 przez Binio_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

do seryjnej instalki podłączać nowe głośniki to się mija z celem, kupujesz głośniki to kup od razu nowe grubsze kable inaczej to się w ogóle nie będzie zgrywało. Chyba, że masz już wymienione stare kable na grubsze :)

Poszukaj najwyżej jakichś tańszych głośników, żeby zostało na kable. Wtedy to ma sens. Oczywiście tweetery, zwrotnice to już masz ? :)
Ostatnio zmieniony sob 03 sie, 2013 09:03 przez Saqu, łącznie zmieniany 1 raz.
Poszukuję...
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

No w sumie nie napisałem wcześniej, nie mam nic, poza radiem z badass'a którego tam już używać nie będę :P
Instalacja jest seryjna, wszystko jest seryjne, tyle że seryjne głosniki są totalnie zdewastowane tak więc chciałem COŚ założyć :D
Budżet może być większy ale z czasem - nie wszystko na raz.
Na car audio praktycznie się nie znam dlatego pytam co i jak, jakie przewody, jaki zestaw głośników etc proponujecie :D
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 513
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Ja bym widział to tak, skoro radio masz, to wzmak coś typu starej serii sony xm 6020 (do 200zł kupisz) i kupić jakieś głośniki typu (mowa o używanych) dls r6a, morel tempo 6, hertz hsk lub ostatecznie na innym forum są podobne (nowe) zestawy sprzedawane przez pewną osobę o podobnej jakości brzmienia tyle że sporo taniej.
Ten zestawy kładą na kolana w/w zestaw ESK to tak jakby startować serią CA do JZ 500konnego :P
I za +/- 500zł masz bardzo przyzwoity zestaw.
Głośników na tył nie montuj bo tylko psują scene.
To tak jakbyś na koncercie stał tyłem do sceny.
Tak jak wyżej pisałem przydałby się jakiś wzmacniacz bo przy jakichkolwiek nowszych głośnikach pod radiem szału nie będzie.


Mat teraz jest mnóstwo więc jest spory wybór. Od siebie polecam GMS, STP, Dynamat (w tej kolejności, jakościowo i cenowo). W kable mozesz się zaopatrzyć Hollywood Energetics mają dobre w dosyć niskiej cenie.

Jak coś to możesz pisać na PW, chętnie pomogę w doborze materiałów i "klocków" do Car Audio.
Ostatnio zmieniony sob 03 sie, 2013 10:29 przez luki343, łącznie zmieniany 1 raz.
CA18
Awatar użytkownika
art
PHOTO/VIDEO PRESS
PHOTO/VIDEO PRESS
Posty: 144
Rejestracja: wt 10 sty, 2006 14:57
Lokalizacja: Myszków

A moze wzmacniacz 2kanalowy denon do tego glosniki rodek audio ze zwrotnicami? Jak chceszt to za 400zl moze byc Twoje. Jakiec kabelki tez sie znajda :-)
Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko nieopłacalne.
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

luki343, Nie wiem czy dostaniesz morele albo dlsy za 400zl ;) a ze wzmakow to celowalbym w jakiegos starego zapco.

Edit: jednak miales racje, na allegro kreca sie kolo 4 stow
Ostatnio zmieniony sob 03 sie, 2013 12:17 przez echo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

A to co Artur zaoferował?
Ja to się nie znam na car audio wcale :D
Awatar użytkownika
art
PHOTO/VIDEO PRESS
PHOTO/VIDEO PRESS
Posty: 144
Rejestracja: wt 10 sty, 2006 14:57
Lokalizacja: Myszków

Binio_ pisze:A to co Artur zaoferował?
Ja to się nie znam na car audio wcale :D
Hehe aż ciekaw jestem kto zna te firmy :)

Mam jeszcze denona 5kanałowego (4x+sub) fajna opcja jak myślisz o jakimś subie i głośniki vibe.
Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko nieopłacalne.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

i od siebie dodam, że możesz mieć super hiper mega wypas głośniki na 10ciu wzmakach a to i tak nie pobije połączenia z tweeterami ;) więc albo radio, które ma możliwość sykaczy podłączenia, albo zwrotnice. Inaczej jest kupa.
Poszukuję...
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 513
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

echo, piszesz o starym zapie, nie wiem czy w cenie poniżej 500zł znajdzie jaki kolwiek wzmacniacz który będzie w przyzwoitym stanie technicznym a tym bardziej który nada się na zestaw przedni a nie na tweetery.

PS. Uznałem że skoro Binio_ chce "lepszy dźwięk" to będzie to zestaw odseparowany bo większość współosiówek(coaxy) to dziadostwo.
CA18
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

DObra, zapco to przesada, zbyt unikatowy, klocek dla kolekcjonerow bardziej.

Kurde, jest tyle dobrych glosnikow, morelki, dlsy, hertze, braxy, lotusy... Wez Binio ogarnij wiecej sosu i kup cos z grubej rury ;) A może cos z helixow?
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Sos jest ładowany w driftowóz a do lansowozu potrzebuję na chwilę obecną by ckolowiek grało bo seryjne głosniki jak zaczałem rozbierać auto okazały się być totalnie wysypane. Tak więc jestem w stanie na chwile obecną rzucić powiedzmy do tych 400zł i do tego kupię maty ale skoro mówicie że jest to bez sensu bo głośniki+zwrotnice+przewody+wzmak wyjdzie mi to sporo więcej to chyba jednak coś skromniejszego na początek wrzuce a jak kiedyś będą możliwości większe to coś lepszego dojade ;)

To może coś takiego na skromnie i narazie: Hertz DSK ?

Czy ma sens wrzucenie jednak lepszych głośników + ewntualnie zmiana kabli i w przyszłości wzmacniacz ?

Jak ktoś się mnie zapyta czy warto wrzucić 3" wydech do t25 to dla mnie odp jest prosta :P
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Dla mnie osobiscie mija sie z celem kupowanie dobrych glosnikow zeby podlaczyc je tylko pod radio. Nie ma mowy tu o jakiejs nawet sredniej audiofilskiej jakosci bez wzmaka.

Tweeter w DSK sypie piachem, tj gra dosc ostro i zalezy od gustu, czy komus bedzie sie podobal taki chirurgiczny dzwiek, czy preferuje bardziej miekki, jesli wiesz o co chodzi ;)
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”