Podstawowy zestaw audio, w rozsądnej cenie :)

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
art
PHOTO/VIDEO PRESS
PHOTO/VIDEO PRESS
Posty: 144
Rejestracja: wt 10 sty, 2006 14:57
Lokalizacja: Myszków

Hehe no panie Binio podsunąłem ci pod nos konkretny zestaw czyli wszystko co potrzeba.
Wzmak, głośniki, kabelki tylko zmontować. Za mało? :)
Ostatnio zmieniony ndz 04 sie, 2013 14:37 przez art, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko nieopłacalne.
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 513
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Jak nie chcesz puki co walić kasy w audio a tylko kupić grający zestaw, to kup coś z zestawów które proponowałem i w przyszłości wygłuszysz auto i dorzucisz jakiś tańszy wzmacniacz.
Uważam że nie ma sensu kupować badziewnych głośników typu DSK i za jakiś czas je wymieniać. Kup odrazu coś pokroju Morel Tempo 6 (do 400zl upolujesz) i pod radiem zagrają przyjemnie. Kiedyś dorzucisz wzmak i jak nie jesteś zajebiście wymagający to Ci wystarczy.

Co by taniej wygłuszyć to taśmy dekarskiej możesz użyć, ale żeby uzyskać dobry efekt to trzeba sporo jej użyć i jest ciężka. Ale zawsze taniej, sporo osób tak wygłusza jak robi budżetowo.
CA18
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Maty swoją droga wlecą.

Dzięki za porady, dowiem się jeszcze co Art ma do zaoferowania i coś wybiorę :)
A Hertz ESK ?
Biorąc nowe na fakture wychodzi mi taniej ;)
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 513
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Oba zestawy DSK i ESK są na podobnym poziomie z tym że ESK sporo droższe, może popatrzeć na allegro za tempo 6 czasami trafiają się za 400zł nowe i do tego ze sklepu więc z fakturą nie będzie problemu. Sam swoje tak kupiłem.:P
CA18
Awatar użytkownika
art
PHOTO/VIDEO PRESS
PHOTO/VIDEO PRESS
Posty: 144
Rejestracja: wt 10 sty, 2006 14:57
Lokalizacja: Myszków

A może zestaw głośników z gtra R32? Jest tam aktywny zestaw głośników. Przyzmam, że nie słyszałem jak to gra ale JDM pełną memraną :)
Tak się składa, że mam jeden komplecik :)
Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko nieopłacalne.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jaki wzmacniacz polecacie (optymalny) do tego tempo6 ?
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 513
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Z tańszych to Sony XM 6020, XM 10020, Audio Art 200.2 lub coś tego typu. Sony będzie grał bardziej ciepło, lepszy, przyjemniejszy dla ucha wokal, na basie lekko bucząco ale nie męcząco, za to Audio Art zagra chłodniej, bardziej ostra góra, basik mocny, szybki z wykopem, wokal naturalny.
Mam w/w tempo 6 tyle że w obecnej chwili pod Steg k2.02 (1200zł +/-) i jest bomba dla mnie. Wcześniej męczyłem te głośniki pod wzmakami które w/w ale nie mogłem znaleźc synergii, najbliżej było pod XM 10020 ale czegoś mi brakowało.

EDIT.
Jak chcesz to mogę podrzucić Ci link do jednego z największych polskich forum Car Audio tam sobie możesz poczytać dokładniej o zestawach, wzmacniaczach itd.
Ostatnio zmieniony ndz 04 sie, 2013 23:22 przez luki343, łącznie zmieniany 2 razy.
CA18
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nie nie, aż takim audiofilem nie jestem :D
Dzięki za podpowiedzi, sprawa do przemyślenia :)
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Panowie, zakupiłem ostatecznie (ze względu na kilka przyczyn) Hertz'a ESK 165.5 nowy model.
Jakiego wzmaga do tego dobrać?
Puki co nie zakładam dorzucenia skrzynki (aczkolwiek nie wykluczam tego w przyszłości ale raczej bedzie mi to co mam wystarczało - zobaczymy :D)
Najchętniej do 300zł, aczkolwiek w ramach szalenstwa do 450zł. Preferował bym na fakturę.
Coś co mogę kupić od ręki
Awatar użytkownika
Pieronek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 171
Rejestracja: śr 01 kwie, 2009 21:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Binio_, jak nie jestes audiofilem to na deske daj sobie jakies 6x9 ( ja mam z hertza) i do drzwi jakies 10 albo cos co wejdzie bez kombinowania zebys tylko jakis sopran z przodu slyszal i juz, ja do tego mam jeszcze wzmaka podpietego tylko pod suba i mi to spokojnie wystarcza, bede teraz na zlocie w wyrazowie to sobie zobaczysz jak to gra. Szczerze mowiac mi to spokojnie wystarcza :)
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ale ja już kupiłem ESK, kable przetyrałem przez drzwi, razem z sygnałowymi ciągne po podlodze na zaś do tyłu. Tak więc teraz szukam opinii o wzmaku do tego, bo a nuż wykosztuje się jeszcze by to już podłączyć i będzie to zamknięty temat już za tydzień :P
michu6
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 17
Rejestracja: śr 23 paź, 2013 14:58
Lokalizacja: Grudziądz

no jak nie wymagasz az tak wysokiej jakosc dzwięku to mozna cos dobrego znalezc przy odpowiedniej cenie :)
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Troche masło maślane a ja pytałem o konkrety.
Anyway wzmak zakupiony, jeszcze nie podłączony ale sądzę iż temat chwilowo dla mnie będzie zamknięty ;)
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 513
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Z ciekawości zapytam co kupiłeś?
Sygnałówki kupiłeś w ekranie? Bo niestety u mnie siało zakłóceniami na szitowych kabelkach.
CA18
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Od Lolsona odkupiłem Alpine VPower MRP-F250

Jeszcze nie założyłem go, auto od 1,5 miesiąca stoi nieruszone...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”