CB radio w aucie.

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Jako ze powoli bankrutuje płacąc mandaty mocno myslałem nad cb radiem, bo podobno to dobra sprawa na panów w niebieskim. Czy ktos z was ma / uzywa / wie cos na ten temat ??
Wiem ze odkąd w unii jestesmy to nietrzeba sepcjalnych pozwolen na to.
Ale powiedzcie czy to cos daje ? Jakie modele są godne uwagi , ile taki zestawik kosztuje.....
Obrazek
Piotyr
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 25
Rejestracja: wt 10 sty, 2006 15:05
Lokalizacja: Tczew k.Gdańska
Kontakt:

CB to fajna rzecz przekonalem sie o tym ostatnio jak jechalem z ojcem ciezarowka i posluchalem jak kierowcy tirow sobie gadaja.Wszystko uslyszysz gdzie niebiescy stoja gdzie postawili fotoradar,ktoredy najlepiej dojechac.Tylko nie wiem jak to wszystko wyglada w weekendy kiedy to wiekszosc tirow nie jezdzi wtedy niewiele sie dowiesz.Bo glownie oni podaja najwazniejsze informacje.
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Hej, to bardzo fajna sprawa 8)

Tylko jak się pytasz czy czysta droga udawaj, że jestes tirowcem /jakby ktoś pytał/ :arrow: ale nie ma raczej problemu żeby ludzie nie cynkowali co i jak.

Radio najlepiej kupić na miejscu, gdzie goście doradzą jakie radio, jaką antenę (im dłuższa tym lepiej),powiedzą gdzie na aucie ją umieścić i wszystko dograją na miejscu.

Dobrym radiem jest np. Intek m-790 plus, ma ciekłokrystaliczny, podświetlany wyświetlacz, wzmocnienie odbieranego sygnału, szukanie na którym kanale ktoś nadaje, przyciski do zmieniania kanałów na gruszce i wiele innych pierdołek. Za to radio ok. 330-350zł.

Do tego antena; 130 cm będzie ok, ale im większa tym lepiej dla ciebie. Ceny od 60-2xx, ale za 80zł kupisz przyzwoitą.



A jakich rozmów się nasłuchasz :lol:

Zdecydowanie polecam. Na zawalonej trasie 100km Nowy Sącz-Kraków zaoszczędzam średnio 15-20 min.
200 SXy są zajefajne... nom czy ktoś śmie zaprzeczyć?? <killer>
wojtus

CB fajana sprawa, ale... nie usmiecha mi sie poltora metrowy kikut na dachu :!:
Są jakies antenki co mozna np. w bagarzniku zamontowac??
tolk

Maretzky pisze:Jako ze powoli bankrutuje płacąc mandaty mocno myslałem nad cb radiem, bo podobno to dobra sprawa na panów w niebieskim. Czy ktos z was ma / uzywa / wie cos na ten temat ??
Wiem ze odkąd w unii jestesmy to nietrzeba sepcjalnych pozwolen na to.
Ale powiedzcie czy to cos daje ? Jakie modele są godne uwagi , ile taki zestawik kosztuje.....
Witam
Ja z radia korzystam z malymi przerwami od '91, w tej chwili mam założoną antene magnetyczna (140zl, antena zamocowana centralnie na dachu, przewód poprowadzony przez tylnia klapę) oraz radio alanopodobne (270zl), zasięg zależny od miejsca w jakim się znajdujemy przeważnie nie mniejszy niż 5km (choć zdarza się i do 15km), dobrze by było aby radio było wyposażone w szybką 19 i ewentualnie w autosquelcz (może być i zwykły ale z auto nietrzeba co chwile sięgać ręką aby wyciąć szumy).
Polecam wszelkiej maści Alany, z Presidentów Herberta.

Musisz wybrać czy chcesz radio z pokrętłem (przełączanie kanałów, gdy wyłączysz radio i ponownie włączysz masz zawsze ten sam kanał który był ostatnio) czy z mikrostykami (po włączeniu radio ustawia się na kanał 9 (ratunkowy) i tu przydaje się szybka 19).

Dobrze mieć znajomego który mógłby coś doradzić, wskazać punkt napraw - wszystko się psuje - żeby było taniej możesz kupić używane ale wtedy warto przetestować czy dobrze działa końcówka mocy, czy dobrze slychać z radia (czasem nakładają się różne dźwięki z uszkodzonych elementów).

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Jesli sie jezdzi na trasy to CB jest po prostu rewelacyjne. Od czasu zamontowania swierdzam ze jezdzi sie duzo "wygodniej". Informacje o korkach, patrolach itd.
U siebie mam antene ML 145 na dachu (na magnes). Fakt, jest dluga i spada z dachu powyzej 160km/h ;) (sprawdzone) ale jakos mi to nie przeszkadza.

Pamietajmy o kulturze w eterze. Warto najpierw sie troche oswoic sluchajac, a potem nadawac :)
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

http://dieselteam.pl/forum/viewtopic.php?t=489&start=0
tu zacznij i tam skończysz - styka informacji.
EMWU is dead
hałabała
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 21
Rejestracja: śr 25 sie, 2004 21:18
Lokalizacja: znienacka
Kontakt:

Jak dlamnie Cb-radio to świetna sprawa,nigdy bez niego sie nie ruszam,szkoda kasy na antyradary czy jakies photoblokery(kupiłem jeden od Gulczasa i sie nadaje dupy)
dzęki cb od dwóch lat nie dostalem mandatu zdecydowalem sie na jego zakup jak mialem 18pkt karnych
Odradzam Inteka,ładnie wyglada ale w praktyce sie niespisuje!!!
polecam stronke www.cb-radio.pl
Ja mam Unidena 520xl kupilem na allegro za 305zł z gwarancja 24miesiące i niezbedną homologacją,a antene mam 70cm szerokopasmową i jestem zadowolony,ma mały zasieg ale 2metrowe na nissanie raczej niefajnie sie prezentuje.
niezdażyło mi sie jeszcze zeby ktos zrobił mnie w jajo,zawsze wiedzialem co gdzie jak,nawet przed policyjnymi autami z videoradarem ostrzegali.

sprawdza sie rózwnież w obcym miescie,szukasz jakies firmy lub ulicy,wiec podajesz swoją pozycje i ktoś z mobilków prowadzi cie do miejsca ktorego szukasz.
w weekendy również sie sprawdza!!oprocz Tirowców coraz wiecej ludzi montuje to w osobówkach,również przedstawiciele handlowi mają cb,gdyby nie ono juz dawno by stracili prawko.
no i mozna sie powyzywać na kierowcach jak ci droge zajedzie,wtedy lecą ostre bluzgi,tylko nie przesadzajcie bo was jeszcze zablokują na drodze,mi sie tak zdazyło,bo zbluzgalem jednoego ze mi droge zajechał,poleciały ostre słowa i mni eprobowali zatrzymać i nakopać ale ucieklem im :evil:
synek

panowie nie ma oczym dyskutowac mam cb radio 12 lat jezdze na codzien busem i wedłóg mnie lepiej dac za radio 200zł niż dac zarobic za mandat nie trzeba sie podawac za kierowce tira gdyz wysoka kultura osobista pomaga i nikt ci nie odmówi pomocy w zapytaniu o droge z własnego doswiadczenia powiem wam że wystarczy wam 4km zasiegu żeby sie dogadac i duza antena wam nie jest potrzebna radio z podstawowa czterdziestka np.alan 199 jet na alegro pare nowych sztuk za 220zł do tego antenka tez duzy wybór i juz mozna zasówac jest to lepsze od anty radarów gdyz nikt wam nie zabrania tego uzywac .przydaje sie nie tylko w polsce ale i zagranicami kraju tylko ogólny jest zamiast 19 to 28 kanal pozdrawiam jak ktos chce sie czegos wiecej dowiedziec zapraszam na pw
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

hałabała pisze: Odradzam Inteka,ładnie wyglada ale w praktyce sie niespisuje!!!
polecam stronke www.cb-radio.pl
Ja mam Unidena 520xl
Chłopcze co masz do do Inteka? Może nie rozumiem co znaczy 'w praktyce' ale jest to trzecie radio, Uniden był drugim, Intek jest najfajniejszym jakie miałem w rękach :evil:

I spełnia swoją rolę. Koniec OT

PS. Nie handluję CB radiami :)
200 SXy są zajefajne... nom czy ktoś śmie zaprzeczyć?? <killer>
hałabała
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 21
Rejestracja: śr 25 sie, 2004 21:18
Lokalizacja: znienacka
Kontakt:

ja te mialem inteka ale zmienilem na unidena!!
intek to firmaktóra od niedawna jest u nas i trudno o miarę obiektywną ocenę , i jak ma być sprawdzone pod kątem szumów to Uniden 520 wiele osób je sobie chwali
głównie chodzi o potencjometry SQ i RF ich regulacja jest powiedzmy sobie w poruwnaniu do innych radi jest troszke dziwne trzeba o wiele wiecej przekrecic aby dzialaly tak jak w innych radi,Głosniczek nie jest tak głośny jak w U520
zdarzyło się że jadąc blisko drugiego samochodu z którym nawiązałem łączność drugi samochód miał problemy z odbiorem mojej stacji - tzn rwało połączenie

moze poprosu jestem przyzwyczjony do unidena,to moze teraz cos pozytywnego o inteku
Na korzysc Inteka:duzo wiecej funkcji, ktorych ktos moze nie uzywac:
DualWatch, mozliwosc pracy 0/5, przelaczanie kanalow w majku (lacznie z blokada), AM/FM, scan, Truck (szybka 19ka), przelaczenie miedzy 2 ostatnio uzywanymi kanalami, fajny wyswietlacz z mozliwoscia pokazywania czestotliwosci.

ile radyjek tyle opini
PIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”