głośniki z tyłu w s13

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

upiorek

Mam zamiar w niedługim czsie zamontować sobie głośniki z tyłu w boczkach. Czy ktoś rozbierał już może tylne boczki? Jak tam jest z miejscem? Nie chcę montować głośników do boczku bo będzie to bardzo niestabilne. Zamierzam zrobić jakąś konstrukkcję wewnątrz by głośniki miały solidne oparcie karoserii. Głośniki planuje zamontować jakies lepsze systemy 13cm. Bo głośniki z tyłu w miejscach seryjnych to porażka totalna...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zamierzam zrobić jakąś konstrukkcję wewnątrz by głośniki miały solidne oparcie karoserii. Głośniki planuje zamontować jakies lepsze systemy 13cm. Bo głośniki z tyłu w miejscach seryjnych to porażka totalna...
Miejsca troche jest jednak montowanie jakichkolwiek glosnikow z tylu to porazka, zwlaszcza w tak malym wnetrzu jak Nissan S13,S14...

Szkoda kasy i nerwow, lepiej zainwestowac w dobry system przedni ktory spokojnie da rade i elegancko naglosni cale auto,z tylu tylko jakis subbas. Pamietaj ze dajac glosniki z tylu skopiesz sobie cala scene, chyba ze chcesz robic 5+1 ale to juz inna bajka i bardzo duze koszty (aby to ladnie gralo).
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

ja polecam wygluszyc przednie drzwi zrobic panele i wstawic 16 gra spoko jak komuś mało subwoffer wufer czy jak wy to tam zwiecie osobiście nie polecam tuuuuuuby co do tylniej pułki hmmm zrubcie wygluszenie zainwestujcie 800zl w glosniki no i oczywiście wzmak no i wtedy ocenicie czy wma sie oplaca robić pułke pozdro
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Witam.Za lewym tylnym boczkiem znajduje sie komputer,wiec miejsca zostaje troche mniej.Ale tak jak przedmowcy sadze ze to nie jest odpowiednie miejsce na glosniki.
Dobre glosniki w drzwiach plus jakis dobry wooferek dla delikatnego podkreslenia basu i bedzie bardzo przyjemnie grało.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

siemka :)

tez myslalem zeby w boczki wsadzic glosniki bo nie chcialem w polke wsadzac lecz znajomy przywiozl mi Jbl 850e glosniki i nie myslac kupilem i w poleczke wsadzilem

do tego mam tube bazooke w bagazniku , wzmacniacz kenwooda do tuby i jednostke
sterujaca jvc exad kd-lhx552 i moim zdaniem bardzo fajnie fuka :)

a plany na przyszlosc to wsadzenie w drzwi Jblek jakis i polke plus drzwi podpiac pod 4 kanalowy wzmacniacz denona ktory narazie lezy i sie kurzy :)

sadze ze bedzie to bardzo ladnie gralo:)
Awatar użytkownika
tothic
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 40
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 09:40
Lokalizacja: Edmonton Canada/ Olkusz
Kontakt:

Witam.
I Moje Kilka Uwag wynikajacych z Autopsji :)


Najlepiej w Nismo Slychac Dzwiek Silnika i to jest niezaprzeczalne, ale skoro juz audio...

U Siebie po zakupie mialem juz dziurawa tylna półke, były tam założone jeszcze przez wlasciciela w niemczach małe glosniki Hertza, fakt faktem lata swoje juz mialy wiec postanowilem pojsc tym tropem. W ich miejsce Znalazły sie JBL Gto 937, z przodu zostala seria, i pod radyjem znajduje sie "oryginalny" Nissan Acustic Zoom" . Caly ten zestawik gra naprawde ładnie, oczywisice nie audiofilsko,ale Cieplutko i przyjemnie. Jednostka To CDX-M 630.

Co Do Subwoofera. hmmm, Mialem z poprzedniego Autka, Tonsil 150 aktywna Tubke, Nadmieniam ze nie potrzebowałem łupu-cupu basem, tylko by podniesc Cieplo Niskich Tomow przy Cichym Sluchaniu Radia. I tu Panowie Klapa Totalna. Nie polsuchalem Rad, tylko musalem na wlasnej skorze doswiadczyc.

Poprowadzilem Instalacje z Napieciem, kabelki sygnalowe, przy okazji zmieniarke. Oczywisice wszystko dokladnie, bo partactwa nie znosze, czasu zeszlo dosc na tych wszystkich operacjach. a efekt koncowy... ehh

Wiec na polke tylna zastosowalem za pomoca krwacowej, pokrowiec z materialu dzwiekoprzepuszczalnego, co by JBL nie razil po oczach potencjalnych amatorow cudzej wlasnosci i zrobilo sie w bagazniku naprawde szczelnie. a Efekt tego Nastepujacy.

Sam Sub bez polki gral wysmienice, po zamontowaniu poleczki, jedynym miejscem ucieczki cisnienia produkowanego przez Sub, sa membramy Glosnikow, co za tym idzie wlaczenie Suba, i praca tylnych glosnikow nie maja sie ku sobie. innymi slowy slychac lubu dubu na zewnatrz auta, efekt mizerny w srodku, a znieksztalcenia na JBL potezne... One nie Graja.

tak wiec na swoim przypadku,,,, albo dobry glosnik w Tyl,,, (nalezy pamietac ze niszczymy sobie tym scene) albo brak kaleczenia polki (o ile juz nie jest jak w moim przypadku) , dobry przod i skrzynia w bagaznik...

Nikt nie mówił ze bedzie łatwo.... :)

Pozdrawiam i Powodzenia Zycze
...I'm Not Riding Too Fast,
I'm Flying Too Low....


http://picasaweb.google.com/tothic
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”