głośniczki SinusLive SL160

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

upiorek

Co sądzicie o takich głośniczkach?
http://www.allegro.pl/item99858043_hit_ ... d_abc.html
Chciałbym je zamontować z przodu w drzwiach. Czy ktoś już takie montował? Patrząc na parametry to są bardzo ciekawe
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Midbas calkiem sobie (jak na taka cene) - choc nie jest to rewelacja, jednak twetery nadaja sie do kosza (zwykla piszczalka, kluje w uszy niesamowicie).
Wszysto zalezy jaka muzyke sluchasz, te Midbasy graja bardzo miekko...

Osobiscie w kwocie do 400zl polecam PowerBass PB-CK6 ok. 379zl, choc jak juz ktos chce naprawde tanio to PowerBass PB-BK6 ok 279zl (maja te same twetery co CK6 - nawet nie ma co porownywac do tych Sinuslive).

P.S.

Allegro to naprawde niezbyt ciekawe miejsce na kupno sprzetu CarAudio, jak juz chcesz koniecznie na allegro to jakies Helixy lub Rainbow.
wojtus

power bassow i tak nie ma na allegro.
jak bedziesz kupywał te PB przez neta to na www.powe.pl - dystanse z mdf'u masz za 1zł

Musisz wiedzec ze dobrze zagraja dopiero gdy beda hulac pod wzmakiem i drzwi beda wygluszone!
upiorek

głośniki będą zamontowane w panelach drzwiowych, które są już na ukończeniu. Następnie na dniach drzwi zostaną wygłuszone. A głośniki będą zasilane ze wzmacniacza 2 kanałowego.W bagażniku będzie oczywiście jakaś skrzynka ze wzmacniaczem. Jest jeszcze taki pomysł żeby w zakładzie CA, po zrobieniu całych drzwi, wsadzić te SinsLive i zobaczyć jak zagrają. Jak się spodoba to wezmę, jak nie to pewnie się skuszę na DLS R6A lub nawet M6A. Ale to się zobaczy. Dla mnie bardzo ważny jest potężny i czysty bass, bo słucham głównie muzyki r'n'b i house.
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

To ci sie raczej SinusLive nie spodoba (pozatym odrazu kupuj inne twetery), co do DLS R6A to robiac panele pamietaj ze one maja cholernie glebokie kosze. W sumie do takiej muzy to polecam PowerBass ES-6C za ta cene to naprawde zarabiste glosniki ktore potrafia narobic niezlego zamieszania. Moim zdaniem DLS R6A sa troche za drogie jak na to co reprezentuja (na poczatek poprawienie zwrotnicy i wymiana twetera), choc mysle ze przypasza ci bardziej DLS MS6.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Ja mam DLS R6A i po zmianie zwrotnic grają całkiem przyjemnie ( powyzej 80Hz )
Są głębokie ale mieszczą sie bez problemu nawet na 2mm panelu.
Obrazek
upiorek

tylko mi chodzi żeby głośniki w drzwiach grały w okolicach od 40-50Hz. Przy tych czestotliwościach bas jest najbardzij soczysty i potężny. A do drzwi to wejdą mi każde głośniki 160mm gdyż panele mam grubości prawie 6cm :mrgreen: .
Pogoda troszkę mi popsuła plany i zdążyłem wygłuszych i zrobić jeden panel do drzwi kierowcy. Zanim jednak wygłuszyłem drzwi to zamontowałem sam panel, podłączyłem głośnik 165 mm i zobaczyłem jak to zagra. Wyszła kiła i mogiła ( fakt głośniki to systemy Silicona). Jednak po wygłuszeniu drzwi włączyłem ponownie i spotkało mnie miłe zaskoczenie. Zagrało to nawet przyzwoicie. Jednak te głośniki nie mają wielkiego potencjału i na pewno kupię lepsze.
Skłaniam się na te DLS'y ( R6A lub MS6) więc wybiorę się za jakiś czas do zakładu CA i tam porównam które lepiej zagrają
Dodam że kumpel który ma dojscie do tych głośniczków winny mi jest przysługę, w ramach której może mi załatwić 1 komplecik za 50% ceny :mrgreen: Nic tylko zamawiać
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wytlumienie to podstawa, na pasmo przenoszenia nie patrz bo to malo istotne - liczy sie charakterystyka przenoszenia a tej z papierkow nie wywnioskujesz. Jak masz dostep do DLS-ow za 50% to kupuj smialo - jednak najpierw posluchaj. Mysle ze MS6 bardziej ci sie spodobaja maja "wiekszego kopa".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”