Mostkowanie wzmaka

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Jeśli na piecu jest napisane "Bridged L- R+", to mam połączyć L- z R+, a L+ puścić do suba jako "+" oraz R- do suba jako "-"? Czy trzeba najzwyczajniej puścić L- do suba jako "-", a R+ do suba jako "+" i pozostałe 2 zostawić niepodłączone?

Chcę zmostkować na subwoofer, a pozostałe 2 kanały pójdą osobno do zwrotnic.

Inna sprawa to na co należy zwrócić szczególną uwagę, by nie spalić/zniszczyć wzmacniacza przy podłączeniu?
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

z 1 kanalu bierzesz minus a z 2 bierzesz plus !!
i gotowe !! tylko nieprzegnij paly bo ja 3 razy zmienialem tube bo niewytrzymala potencjalu wzmacniacza !!
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Acha, ok. Pytałem, bo w instrukcji wzmacniacza miałem rysunki - połączenie "series" było opisane tak, że L+ trzeba połączyć z R- a pozostałe do głośnika...

Głośnik to JBL 250 W RMS i powinien wytrzymać zmostkowane 185 W RMS Xeteca.
synek

jesli masz Bridged to przełacz na niego gdyz głosnik bedzie ci grał całym pasmem :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Xetec fajny wzmacniacz, potrafi dac kopa i jak to tansza seria JBL to moze nie wytrzymac :)
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

No zobaczymy ;)
Może mi ktoś jeszcze wytłumaczyć, kiedy stosuje się takie połączenia, jakie są w instrukcji pieca? Jedno nazywa się "series" (już je opisałem) a drugie "parallel" i jest jeszcze bardziej zakręcone...
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

chodzi chyba o szeregowe i równoległe czyli szereg to np. 2 głośniki do jednego kanału ? Czyli np. dwa suby pod jeden zmostkowany kanał ale nie wiem na 100 %
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”