Wzmacniacz 3 lub 12 ohm

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Archvile
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 wrz, 2004 18:50
Lokalizacja: Otwock

Pytanie od mojego kolegi: Jaki wzmacniacz podłaczyć do głośnika którego impedancja wynosi 3 lub 12 ohm(2x6ohm)??? Pewnie są takie wzmacniacze, ale gdzie je znaleźć? Wszędzie tylko 1,2 lub 4 ohmy...
chajs

Co to za glosnik ???? Pierwszo slysze o takich wartosciach. A czemu 2 razy 6 ohm?? Czy to sa dwa glosniki??
Awatar użytkownika
Archvile
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 wrz, 2004 18:50
Lokalizacja: Otwock

Głośnik ma dwie cewki i dlatego 2x6ohm. A jest to wymiatacz Jbl W12GTI
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Ale po co mostkowac ? Podłączyc dwa kanały pod dwa kanały - każdy z osobna. Jak wzmak ma 4ohmy to wiecej mu nie zaszkodzi czyli 6 moze byc.
Jak chcesz mostowac to na 3 ohmy, a wzmak musi byc stabilny do 2 ohm w trybie zmostowanym ( np mój snius:P )
Obrazek
Awatar użytkownika
Archvile
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 wrz, 2004 18:50
Lokalizacja: Otwock

czyli wniosek taki:
Zwykły wzmacniacz dwu kanałowy o parametrach np:
2x150W 4 ohm RMS
2x300W 2 ohm RMS
Jeden kanał podłączamy do jednej cewki, drugi do drugiej i wszystko ładnie zagra, dobrze myśle?
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

2X300W 2ohmy nie moze byc. 2ohmy mają byc w trybie zmostkowanym , czyli mostkując róznolegle dwa kanały 2 ohmowe wyjdzie Ci 1ohm.
Jak zmostkujesz 4ohmowe kanały to wyjdzie 2 ohmy.
Ale nie kazdy wzmak podoła gdy zobaczy na mostku mniej niz 4 ohmy.
Obrazek
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ten SinusLive mimo niezbyt ladnego wygladu gra calkiem sympatycznie, Carpower tez nie jest zly jak za ta kase :mrgreen: . Prawde mowiac chyba najfajniejszy wzmacniacz z tych co wymieniles. Pytasz sie co kupic hmm nie jako ze ma to napedzac subbas to bym stawial w takiej kolejnisci: Audison (najtansza seria w okolicach 500zl), Sinuslive, Carpowr... jesli chodzi o Lanzar to zapominj okropne badziewie.. Jak juz to moze jakis starszy blaupunk. A co domocy to na to nie zwracam uwagi, ja na przod mam tylko wedlug pudelka 2x75W rms (z certyfikatu jest troche wiecej) i to mi wysatarcza :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”