Car audio

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

Jeśli chodzi o tanie granie to jestem za. Mam już trochę doświadczenia i wydałem trochę kasy na nagłośnienie, a w zasadzie to boschman zagrałby prawie tak samo jednak o wiele wiele taniej. Wg. mnie nie warto pakować tyle kasy zwłaszcza gdy słucha się techniawy , hiphopu i innej mało skomplikowanej muzy i to jeszcze z mp3, które są poobcinane z góry i z dołu. No chyba że ktoś nie ma co z kasą robić. Jedynie co to można wydać na jakieś bajeranckie radyjko ale też bez przesady .
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

hehe,no ja techniawki nie słucham,generalnie kocham szeroko pojetego rocka i tego wlasnie slucham.Mp3 nie chce,starczy mi CDR.
Wiec jak z tym radyjkiem i pomyslami na zabudowe,he? :D
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

a do rocka to nawet nie musisz mieć tuby czy skrzyni a co za tym idzie i wzmaka - :wink:
duże oszczędności (może się przerzuce :roll: :lol: )
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Skrzynka by się przydała,pracuje inaczej niz tuba i do rocka zdecydowanie pasuje.Co do wzmaka to na radyjkowym mosfecie mozna zapomniec o glosnym sluchaniu.Jak wracam z roboty gdzie walilo pare tysiecy watt to w furze musi byc dosc glosno zebym cos uslyszal bo jestem taki z deczka..przytlumiony :mrgreen:
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

SZAFA bez obrazy ale cos co sie nazywa boschman buszmen czy jakos tak nigdy bym nikomu nie polecal. Znam ciekawsze sposoby na stracenie kasy, jst duzo innych firm i to niezbyt drogich z ktorych mozna zlozyc fajny zestaw.

Co do radia to niekoniecznie mialem na mysli jakies z bajerami zobacz na ceny starszych Alpinek, Rockford, Denon czy Nakamichi. W sumie jak nie chce sie wydac duzo kasy to moze jakis Blaupunkt - bardzo dobre radio i przyzwoite CD, ewentualnie jakis Clarion.
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

A czy to Golfowskie to nie jest przypadkiem przez Blaupunkta robione?
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
upiorek

Co do radyjek to broń boże Clariona. Te radyjka grają ładnie ale tylko wysokie modele. Te tańsze to po prostu szit jakich mało. Co do blaupunktów to powiem że bardzo miłe radyjka. Plytki bardzo ładnie grają a wbudowany tuner Digiceiver jest po prostu rewelacyjny. Ja jednak najbardziej polecałbym Pioneera. Jeżeli nie lubisz kolorowych wyświetlaczy to proponuję kupić jakiś starszy model z wyjściem RCA. Miałem kilka modeli starszych Pioneerów i powiem że grały w połączeniu ze wzmacniaczem po prostu rewelacyjnie. Generalna zasada jest taka, że lepiej jest kupić jakiś używane starsze radyjko z wyższej półki niż nowe ale z niskiej półki. Siedzę w tym temacie już kilka lat i jest to na naprawdę najlepsze rozwiązanie. Jakby ktoś chciał zasięgnąć jakiejś opinii w sprawie car audio to zapraszam na priv
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

ToM pisze:uzytkownika SIWY_240SX, co do 600zl to nie oceniam - nie znam mozliwosci tego radia. Jednak prawde mowiac za 600zl trudno kupic jakies przyzwoite radio.
Teraz jest promocja Alpine'a; mp3 za 690zł chyba.

Opcją budżetową jest mp3 medion - 0d 150 do 300 zł, chyba że z wyświetlaczem lcd - 1320zł (26 cm chyba).

Niemieckie radio wg. mnie b. dobre, bezawaryjne, szybko znajduje ścieżki i mam je ponad 1,5 roku i wsio hula pięknie (JVC rozleciało mi się po 8 miesiącach).

Pełno tego na Allegro, polecam.
200 SXy są zajefajne... nom czy ktoś śmie zaprzeczyć?? <killer>
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

upiorek pisze:Co do radyjek to broń boże Clariona. Te radyjka grają ładnie ale tylko wysokie modele. Te tańsze to po prostu szit jakich mało. Co do blaupunktów to powiem że bardzo miłe radyjka. Plytki bardzo ładnie grają a wbudowany tuner Digiceiver jest po prostu rewelacyjny. Ja jednak najbardziej polecałbym Pioneera. Jeżeli nie lubisz kolorowych wyświetlaczy to proponuję kupić jakiś starszy model z wyjściem RCA. Miałem kilka modeli starszych Pioneerów i powiem że grały w połączeniu ze wzmacniaczem po prostu rewelacyjnie. Generalna zasada jest taka, że lepiej jest kupić jakiś używane starsze radyjko z wyższej półki niż nowe ale z niskiej półki. Siedzę w tym temacie już kilka lat i jest to na naprawdę najlepsze rozwiązanie. Jakby ktoś chciał zasięgnąć jakiejś opinii w sprawie car audio to zapraszam na priv
A ja własnie uwazam inaczej. Starsze Pionnery sie szysbko zuzywają mechanicznie , pękają tasmy opuszczanego panela , przyciski sie wycierają
Blaupunkta mam teraz i nie jestem zabardzo zadowolony , po dłuższym graniu nie chce czytac płyc nagrywanych. Przed tem mialem Clariona przez 2 lata ( model "delfinki" z 95 roku ) i było to najlepsze radio jakie miałem.
Teraz kupie nowe Nakamichi. :D
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Sprostowanie; Alpine mp3 za 599zł machnąłem się wcześniej :roll:
200 SXy są zajefajne... nom czy ktoś śmie zaprzeczyć?? <killer>
Awatar użytkownika
krisso
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 122
Rejestracja: pt 15 kwie, 2005 13:13
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

nakamichi fajne radyjka i takie dosc skromne z wygladu,podabaja mi sie :)
Czy macie jakies foty radyjek u was w furach,jak macie zamontowane itd.Tak jak pytałem wczesniej,jakie macie kieszenie itd,estetyka,estetyka panowie jest wazne :twisted:
Joe Satriani-Strange Beautiful Music...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jesli chodzi o nowe Alpine z niskiej polki to odradzam, z wysokiej tez nie sa za ciekawe nie ma to jak Stare modele. Ja tak troche z przyzwyczajenia do Alpiny kupilem model 9855r wydalem 2000zl i prawde mowiac jesli chodzi o dzwiek nie jest to rewelacja.

Co do radyjek to teraz jak bym kupowal to :Alpine 7909,7905,Clarion 9255,Rockford Fosgate RFX 8250, Nakamichi CD 400

Odnosnie zamontowania to ktos kto montowal stare radio w nismo troche podciol plastik na bokach. W alpince sciaga sie przedni plastik przy montazu za srobki z boku (w instrukcji pisze ze tak sie montuje w japonczyckach) i jest po jednej stronie delikatna szczelina przez te podciecie. Ale widac ja tylko gdy jest sciagniety panel. W sumie zawsze zapominam - musze zapytac sie czika czy ma te plastiki to sobie wymienie.

:arrow: upiorek

Jak masz jakies ciekawe pomysly, projekty do realizacji to pisz w tym dziale - poto zostal zalozony. No i najlepiej w innym temacie, bo po to zalozylem dzial Caraudio aby nie robic z tego tematu tasiemca majacego z 200stron.
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

ToM pisze:Co do radyjek to teraz jak bym kupowal to :Alpine 7909,7905,Clarion 9255,Rockford Fosgate RFX 8250, Nakamichi CD 400
3 dni temu mialem okazje sluchac Clariona 9255 i jest to rewelacyjna jednostka ... ale cena 1200-1500zl za uzywany sprzet jest troche zaporowa :/
jednak jesli kogos stac to z czystym sumieniem polecam !


POZDRO
aaddii

witam. od dluzszego czasu przegladam to forum i wkoncu postanowilem cos napisac bo potrzebuje waszej pomocy :wink: planuje kupic sobie jakies radyjko na mp3 w cenie do 700-750zl. zastanawiam sie nad SONY CDX-GT500 ale slyszalem rozne opinie o tej marce... mozecie cos doradzic? :D
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Najlepiej udaj sie do jakiejs firmy ze sprzetem CA i posluchaj kilku roznych modeli (trudno poprostu cos doradzic). Co do Sony to ma specyficzne brzmienie, nie kazdemu sie podoba.

Jak jestes z Sopotu to podjedz do Car Audio Reda (masz blisko), godny polecenia zaklad i napewno cos doradza od strony audio.

http://www.caraudioreda.pl/kontakt.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”