Car audio

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Assassin
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: czw 10 mar, 2005 00:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

FiFa pisze:Pozwole sie przyłaczyc do tematu, moze i w czyms pomoge.

Ja jak juz bym robił nisko "budzetówke" która ma rozsadnie grac poleciłbym taki oto zestawik: http://allegro.pl/item156161753_helix_b ... klep_.html
te oto helix potrafia całkiem fajnie grac pod samym radiem i wcale nie potrzebuja do tego wzmacniacza... Mozna sprobowac sie handlowac z gosciem, mozna w sumie zapłacic za te głosniki ok 250 złoty.

No i jak jeszcz mało i nie wystarcza sam przód to mozna zainwestwoac w suba :twisted:
Głosnik: http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMe ... mDB=itemdb
jego cena to 179 złoty, ale oczywiscie trzeba wykonac do tego skrzynie, doliczyc przesyłke czyli w zaleznosci od zdolnosci kombinatorskich mozna zapłacic od ok 210 złoty do prawie 300 zł.
Do tego wzmacniacz:
http://allegro.pl/item154505552_sklep_c ... atis_.html
mostkujemy go i osiagamy 225 W głosnik ma teoretyczne 300 W , ale z własnego doswiadczenia wiem ze ten głosnik potrafi sie utrzymac przy 500 W i nie pojdzie z dymem, ale zasilany car powerem tez daje z siebie sporo, i potrafi dosc duzo zrobic hałasu.. Cena tego wzmacniacza ok 250 złoty...

Czyli moj zaproponowany zestaw maksymalnie bedzie kosztował ok 800 złoty, mnie on wyniósl duzo taniej, ale własnie taki posiadam w swoim auci i jestem z tego całkowicie zadowolony, nie ma na co nazekac jak za taka cene i wiem ze ja bym go na dzien dzisiejszy nie wymienił.
A i jeszcze nie nalezy zapomniec o wygłuszeniu drzwi i ogolnie samochodu :)

Pozdrawiam
uzywane pozadne glosniki na przod + niewielki dobry wzmacniacz + dobre radyjko (najważniejsze) da o wiele lepszy efekt...
w to ze tej klasy glosnik o nominalnej mocy 300W wytrzyma ciagla moc 500W to uwierza tylko ... w zasadzie nie znam takich ludzi
to tak jakby uwierzyc ze ten wzmacniacz ma 350W mocy ciaglej :mrgreen:
FiFa
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pt 12 sty, 2007 23:50

Assassin pisze: uzywane pozadne glosniki na przod + niewielki dobry wzmacniacz + dobre radyjko (najważniejsze) da o wiele lepszy efekt...
w to ze tej klasy glosnik o nominalnej mocy 300W wytrzyma ciagla moc 500W to uwierza tylko ... w zasadzie nie znam takich ludzi
to tak jakby uwierzyc ze ten wzmacniacz ma 350W mocy ciaglej :mrgreen:
Zgodze sie z tym ze za to kase mozna kupic lepszy sprzet ale uzywany, ja wole nowosc i miec na to gwarancje niz ryzykowac.
Noo to jest logiczne ze ten głosnik nie bedzie cały czas grał na 500W bo wkoncu pojdzie z dymem... ale widziałem jak probowali ten głosnik i faktycznie dociagnał do 500 W co prawda nie było juz znaczacej roznicy w natezeniu dzwieku, ale głosnik sie utrzymał. Nie jest z nim tak jak co niektórymi boshmanami czy alphardami gdzie pisze moc 800 W a jak sie podłaczy pod wzmacniacz to juz czasmi przy 150W zaczynaja mu sie problemy, ogolnie chciałem przedstawic głosnik który moim zdaniem w tym przedziale cenowym jest najlepszy i jak juz ktos chce robic niskobudzetówke to jest naprawde dobre porownanie cena=jakosc
A co tych uzywanych miałem kiedys taki zestwik: przod pionnierki (faryczne) z tyłu jakies elipsy (na których pisało ze dosc mocne :roll: oczywiscie jakies podroby to daremne były, chociaz najgorzej az nie grały) no i jedyny plus tego zestwu był wzmacniacz Alpine V 12, wzmacniacz mi sie niestety spalił :( i postanowiłem zrobic nowy zestaw, taki własnie jak opisałem powyzej i powiem tyle ze napewno bym tego nie zaminił jak za ta cene :) (załuje tylko tego Alpine bo jakbym podłaczył go teraz pod helixy to by to pieknie grało, ale coz) Ja osobiscie polecam ten zestaw jak do tej ceny, oczywiscie jak sie ma wiecej kasy to mozna zrobic duzo lepszy zestaw, ale ta kasa :roll:
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Ludzie ... na zwykla czysta logike ... taki glosnik fizycznie nie jest w stanie pociagnac takiej mocy ... to tak jak na klosnikach "komputerowych" ...
Dla testu podepnij sobie taki glosniczek pod estradowa koncowke mocy :) Mysle ze wrazenia gwarantowane :)
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
guma
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 113
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 20:02
Lokalizacja: Wronowice/Piaski

witam mam pytanko? w drzwiach mam wrzucone infinity 9613i i teraz planuje zasilic je JBL'em GTQ400 ( tak zeby miec na przyszlos mozliwosc wrzycenia suba ) jak bedzie sie ten JBL sprawowal z tymi przetwornikami ?
s12v8
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ten JBL ma:

75 watts x 4 RMS - 4om
100 watts x 4 RMS - 2om
200 watts x 2 RMS (mostek) - 4om

Trudno powiedziec jak sie zachowuje i jak sobie bedzie radzil z subami, zapewne sie jakis znajdzie ktory pociagnie przy 200W tak aby byla nad nim kontrola. Co do zasilania elips z wzmacniacza bo ja wiem - mimo ze to infinity to wiekszej rewelacji bym nie oczekiwal...

Choc prawde mowiac sub i te elipsy to raczej marny pomysl. Zapene masz je w polce wiec sub
zacznie ladowac w membrany i zrobi sie okropna kupa.

Troche malo przemyslany ten twoj system audio. Mozna bylo lepiej zagospodarowac kase...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
guma
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 113
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 20:02
Lokalizacja: Wronowice/Piaski

elipsy mam w drzwiach, kupilem je pod kontem radia ale okazalo sie ze nie daje rady ich ciagnac, ostatnio podlaczylem je po klasyk pioneera gm-a200 88r. i zaczely grac ale wzmacniacz ma tak czuly stopiem wejsciowy ze nawet po zastosowaniu tlumika zbiera wszystkie smieci z radia i instalacji samochodowej (chyba ze to wina radia blaupunkt mp-26) nie pomagaja filtry itp. dopiero jak zasililem radio z innego zrodla to wszystko ucichlo (zrobilem przetwornice impulsowa zeby odseparowac zasilanie) i dlatego teraz zastanawiam sie nad JBL'em
s12v8
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przetwornica to nie dokonca dobre rozwiazanie, lepiej powalczyc z ukladem zasilania i masami.
Najlepiej zrobic jeden punkt wspolny dla radia, wzmacniacza i calej reszty. Tak samo unikac ciagniecia przewodow blisko elektroniki auta. Co do pioneera i jbl to jakos nie trawie tych wzmacniaczy. Ale to jest kwestja gustu... Osobiscie bym szukal cos z starych Sony lub Alpine... Ile chcesz mniejwiecej kasy na to wydac...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
guma
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 113
Rejestracja: wt 04 lip, 2006 20:02
Lokalizacja: Wronowice/Piaski

W sumie to za wielkiego wyboru nie mam bo glosniki mam w nissanie od roku, a jbl juz mi kumpel z angli wyslal, pionierra dostalem od kumpla za 20zl jak truposza okazalo sie jednak ze tylko tranzystory w przetwornicy byly walniete wiec je wymienilem, teraz bede chcial do tego zrobic pozadne wygluszenie drzwi zrobic pozadne adaptery pod glosniki i jakies przyzwoite okablowanie do tego dolazyc. sub przywedruje chyba w maju, jezeli infinity kiepsko sie sprawdza, to pomysle nad jakims zestawem odseparowanym zajakies 500zl. Miedzyczasie sprobuje jeszcze jak ten zestaw bedzie sie sprawowal z inna jednostka sterujaca. odnosnie wspolnej masy niestety w tym wypadku sie nie sprawdzilo, jedynie odseparowanie zasilania przynioslo przyzwoity efekt, a wolalem to niz transformator separujacy. Co do kwoty ktora chce docelowo wydac to trudno powiedziec, poprostu w miare potrzeb bede inwestowal
s12v8
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ja bym byl mimo wszystko za zestawem odseperowanym zamiast tych elips. Niestety ale umieszczanie tweeterow w takim miejscu jak oryginalne mocowanie glosnikow nissana to nie najlepszy pomysl. A stabilne mocowanie (panele) i tylumienie to mus - bez tego sie nie da...

Maretzky ostatnio zainwestowal w Dynamata i wkoncu jego glosniki rozwinely skrzydelka :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Oj powiem wam ze warto zainwestowac w Dynamata. Kosztuje to coprawda prawie 300zl ale naprawde warto. Gdybym mial wybierac glosniki za 800zl lub glosniki za 400+dynamat , to napewno to drugie rozwiązanie jest duzo lepsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pacek
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: czw 15 lip, 2004 12:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Maretzky pisze:Oj powiem wam ze warto zainwestowac w Dynamata. Kosztuje to coprawda prawie 300zl ale naprawde warto. Gdybym mial wybierac glosniki za 800zl lub glosniki za 400+dynamat , to napewno to drugie rozwiązanie jest duzo lepsze.
Ktorego zastosowales Dynamata: XTreme czy Original?
self-destruction might be the answer
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pacek pisze:
Maretzky pisze:Oj powiem wam ze warto zainwestowac w Dynamata. Kosztuje to coprawda prawie 300zl ale naprawde warto. Gdybym mial wybierac glosniki za 800zl lub glosniki za 400+dynamat , to napewno to drugie rozwiązanie jest duzo lepsze.
Ktorego zastosowales Dynamata: XTreme czy Original?
Marek dawal Xtreme - choc zamiast dynamata mozna dac tez stingera jest ciut tanszy i ma mniejsza wage.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Pacek
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: czw 15 lip, 2004 12:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

ToM pisze:Marek dawal Xtreme - choc zamiast dynamata mozna dac tez stingera jest ciut tanszy i ma mniejsza wage.
W mojej poprzedniej s14 mialem wytlumione drzwi i cale tylne blotniki matami APP. Wiem ze tutaj panuje raczej niepochlebna opinia na temat tych produktow. Pomyslalem ze Dynamat bedzie super przede wszystkim ze wzgledu na wage (przy APP drzwi sa naprawde ciezkie - zawiasy nie maja latwego zycia). NIe mialem porownania do innych mat ale moim zdaniem glosniki (Micro Precision 5.16) graly przy wytlumieniu APP naprawde dobrze.

I tutaj pytanie: Czy Dynamat rzeczywiscie powoduje ze mamy lepszy dzwiek z glosnikow (w porownaniu z wytlumieniem APP)? Jezeli tak to na czym polega jego wyzszosc?

I po drugie: Czy taki door kit z Dynamata (369zl :() rzeczywiscie wystarcza na pare drzwi? 4 arkusze po 91.4cm x 30.5cm daja okolo 1.1m2 powierzchni, podczas gdy APP schodzilo mi okolo 6 arkuszy 50 cm x 50 cm co daje 1.5m2 powierzchni.

I na koniec: CZy ktos robil porownanie APP z Dynamatem jezeli chodzi o wage? Wiadomo ze Dynamat jest lzejszy ale o jakich roznicach mowimy? 3% czy 30% a moze 50%??

pzdr
self-destruction might be the answer
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Hi

Stinger czy Dynamat ma zalete w zimie gdzie app robi sie praktycznie sztywne jak kamien i przestaje spelniac swoja funkcje. Zamiast APP lepiej sie spisuja maty kominowe Tyta lub Soudal. Prawde mowiac to takim pakietem wiele sie nie zwojuje i jak chce sie zrobic solidne wytlumienie to koszty moga osiagnac i 2500zl za pare drzwi.

Porownanie masz np. tutaj:

http://essa.com.pl/gfx/static/files//Pa ... ametry.pdf
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Rozmawialem z kolesiem co sprzedawal mi dynamata i mowil ze niczym innym nigdy w zyciu juz nie zrobią. APP potrafi sie odkleic , przykleic do opuszczonej szyby , zaciągnąć z szybą przez uszczelke ..... kiszka.
Różnica w dzwięku dla przecietnego czlowieka bedzie w zasadzie niezauwazalna.
Dynamat ma tą zalete ze w kazdej temperaturze zachowuje sie tak samo ( bo to aluminium ) , bardzo latwo i szybko sie naklada , demontaz przypuszczam tez jest bardzo latwy i szybki. Jedna mata wazy niewiele , na oko max 1kg i na podstawowe wygluszenie wystarcza. Ja wytlumilem tylko tak jak na zdjeciu , nie oklejalem ani plata zewnętrznego , ani tapicerki. Przy moim audio to by bylo niepotrzebne. Najwazniejsze to zakleic wszystkie otwory w drzwiach przez ktore glosnik dmucha w tapicerke powodując jej drgania. Dalsze wytlumianie to juz naprawde do profi sprzetu i profi ucha :) W jadącym aucie to i tak bez sensu bo halas zewnetrzny popsuje caly nasz wysilek i pochłoniętą kase.
Najwazniejsze to zeby tapicerka nie wpadala w drgania i nie denerwowala :angered:
U mnie jest tak jak mi sie podoba i mi wystarczy :) Polecam Dynamata.
Załączniki
DSC00354.JPG
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”